Šta je novo?

Huawei MateS

Babadook

Cenjen
Učlanjen(a)
05.12.2014
Poruke
1,309
Poena
100
Predstavljanje telefona je za par sati pa rekoh da otvorim temu.
Takođe, ako neko ima link za live stream neka pusti ovde.
Ne bih da kacim leak specifikacije jer nisu sigurne svejedno cu morati da editujem, ali kazu 1080p ekran, velika baterija, 5.7 inca ekran, Kirin 935, force touch tehnologija, 3gb rama, metalna izrada, jako zanimljivo.

Leak slike
huawei-mate-s-expo-01.jpg

huawei-mate-s-expo-03.jpg

Zvanični renderi
2015243-huawei-mate-s-evleaks-55e5a7eae14ee.jpg
 
Poslednja izmena:
Jel ovo nazad FP senzor ili ona *****na dugmad za selfi ?
 
Prelep. Ako nadjes live stream huawei konferencije zalepi ovde :)
 
dole i treba da budu veći bezeli. neće valjda gore da budu?
telefon je manji, naravno da će bezeli biti veći nego na većem telefonu. ili to ili da povećaju debljinu, a to niko više ne radi.
 
Sve sve ali UI na vaveijima je strava i zasu
 
The Force Touch display can actually measure how hard you are pressing the display, differentiating between a light tap and a harder press, resulting in different actions. Besides the fresh screen technology, the Mate S will also sport a very good screen-to-body ratio, and a 2.5D screen panel, waterfalling seamlessly to the sides. The display is with a 1080p resolution, and the phablet is powered by Huawei's newest Kirin 935 chipset, coupled with 3 GB of RAM. A 20 MP camera in the back, likely with Sony's IMX 230 module, an 8 MP selfie shooter, and a fingerprint reader round up the pretty offering.

http://www.phonearena.com/news/Huaw...ensitive-display-on-a-full-metal-body_id73274

[youtube]i7pLyruHJDQ[/youtube]
 
Poslednja izmena:
Taj force touch deluje kao zesci gimmick, ali dobro sada ce ga svi imati jer Apple treba da ga ubaci u svoj fon.
 
dole i treba da budu veći bezeli. neće valjda gore da budu?
Kako Mate 7 ima puno manju tu razliku između gore i dole? Ili P8? Baš ga držim u ruci (juče kupio) pa sam i namerno okrenuo na naopako za ovu potrebu. Pogledaj ispod.

telefon je manji, naravno da će bezeli biti veći nego na većem telefonu. ili to ili da povećaju debljinu, a to niko više ne radi.
Onda na P8 treba da bezeli budu bar 1 cm s leve i desne?

 
Poslednja izmena:
^^ @telep
Slazem se. Ne kapiram cemu to. Mada na ovom gore klipu vidim da ga koristi u par situacija..

[youtube]8nj-UBEsgnY[/youtube]

A 13 MP camera in the back with OIS and dual LED flash, an 8 MP selfie shooter with front LED flash, and a much improved fingerprint reader round up the pretty offering. The camera has a full manual mode with ISO adjustments, exposure compensation, exposure time, white balance and focusing, as well as things like grid adjustments, and flash-assisted focusing.

Mate S will be available in more than 30 countries starting September 15, including China, France, Germany, Israel, Japan, Spain, South Africa and UAE. It will be up on pre-order in Europe on Vmall.eu starting Tuesday, with the 32GB version in titanium grey or mystique champagne at 649 euros

Nije skup [emoji15]

Ladno ima amoled displej..
 
Poslednja izmena:
dole i treba da budu veći bezeli. neće valjda gore da budu?
telefon je manji, naravno da će bezeli biti veći nego na većem telefonu. ili to ili da povećaju debljinu, a to niko više ne radi.

Evo, sad vidim u temi od Xperie

01.jpg


Može se da se hoće i da je bila drugačija dizajn politika kod MateS. Xperia Z5 Compact čak gore ima puno veće bezele nego dole, a levi i desni su svima isti pa ni ovo da manji fon mora imati veće bezele bukvalno nije tačno (debljina nije opravdanje, P8 primer iznad).
 
Poslednja izmena:
Ma strava. Kupusiste, neka se kinezi ostave UI-a, ne ide im. Prvo onaj launcher mislim nisamo se vratili u proslost 8 godina da je iPhone tek izasao, android je na trzistu vec dovoljno dugo da ubace launcher sa drawerom. Onda notification drawer je uzaso organizovan.Settings takodje.
 
Koristim Mate 7 i mogu ti reći da je UI odličan. Nottification drawer, toggles i settings je odlicno urađen i utoniran. Kombinacija bele i crne sa zelenom kad je neka opcija uključena je odlična promena sa Samsungovog sarenisa. Jedino sam ubacio Nova Launcher da dobijem app drawer i da dobijem na fluidnosti.
 
Što se tiče bezela na većim telefonima i treba da budu veći dole. Evo primer kod mene:

Imam xperiu Z Ultra i pošto je velika dijagonala ekrana telefon je duži. Kad ga držim jednom rukom u landscape ili portrait telefon prosto vuče i tek cela jagodica palca na prednjoj strani ga lepo fiksira. E sad da je tu dole tanak bezel vrlo lako bi se pipnuo ekran i neki od softverskih tastera. Što mi se i desi ponekad a svi znamo da Sony nema male bezela.

To je neko moje mišljenje.

uploadfromtaptalk1441227387301.jpg
 
Evo, ti kažeš da trebaju na većim fonovima biti (puno) veći bezeli dole, Tetsuo kaže da trebaju na manjim fonovima biti veći (dole), a u obe situacije nema veze sa istinom i mogu da nabrojim hrpu mobitela ali mi se ne da sad linkat jer Mate7 od velikih i P8 od manjih su dovoljan dokaz da nije tako.
 
[youtube]fW1JHeJXPGY[/youtube]

Uvecani honor 7 :) ali skuplji duplo
 
Nisam znao da je gazda na IFA.. :)

Dobro deluje ovaj Huawei.. ima i amoled, valjda je dobar kao ovi samsung u poslednje vreme.
 
Ma strava. Kupusiste, neka se kinezi ostave UI-a, ne ide im. Prvo onaj launcher mislim nisamo se vratili u proslost 8 godina da je iPhone tek izasao, android je na trzistu vec dovoljno dugo da ubace launcher sa drawerom. Onda notification drawer je uzaso organizovan.Settings takodje.

OK,tebi ne odgovara..meni super! :p
 
Da vas pitam, jel ovo dodje naslednik Mate7 ili ce Mate8 naredne godine? Ili je MateS ustvari Mate8? :)
 
Mate 8 krajem god ili pocetkom sledece. Sa ubitacnim kirin 950 u sebi.
 
Da li je ovo "ubitacnim" bilo ironicno ili ce stvarno da bude zver?☺
 
Da li je ovo "ubitacnim" bilo ironicno ili ce stvarno da bude zver?☺
Po prvim procurelim testovima izgleda kao zver. Jaci od Samsung Exynos 7420 koji se nalazi u S6, Note5, S6Egde +.

I to jaci za oko 15% ako su testovi pravi.
 
Vec ga vidim kao sledeci fon,sa p8 sam izuzetno zadovoljan tako da je huawei vec premasio moja ocekivanja. Samo da bude manji ili priblizno kao mate 7.
 
Primio bih na poklon ili P8 ili Mate 7,hvala unapred dobrovoljnom poklonodavcu
 
Nazad
Vrh Dno