Šta je novo?

ShiftCoin [SHF] (Ethash) {Prvi Ethereum klon}

Stavis taj .bat fajl u startup folder. Eventualno instaliras WinPatrol, ako ti treba odlozeno starovanje minera.
 
Stavis taj .bat fajl u startup folder. Eventualno instaliras WinPatrol, ako ti treba odlozeno starovanje minera.
Odradjeno, radi, hvala puno!
A sta cemo sa cutoff opcijom usled pregrevanja grafike, kako to da resimo, jer MSI Afterburner ocigledno ne resava taj problem?
Mada je za overlocking ok.
 
Odradjeno, radi, hvala puno!
A sta cemo sa cutoff opcijom usled pregrevanja grafike, kako to da resimo, jer MSI Afterburner ocigledno ne resava taj problem?
Mada je za overlocking ok.

ab kod mene isto pravi problem kad se pokrene windows ...pokazuje 55 posto fan na koliko je i podesen ali vrti na oko 20 na idle zna da napravi veliki problem ako miner stavis u startup...
 
ab kod mene isto pravi problem kad se pokrene windows ...pokazuje 55 posto fan na koliko je i podesen ali vrti na oko 20 na idle zna da napravi veliki problem ako miner stavis u startup...
Evo sad vidim da mi odjednom ne pokazuje u monitoringu usage grafika, a rudarenje radi normalno, pogubljen i nepouzdan program skroz...Probacu sad Asus GPU Tweak, posto inace i imam Asusove grafike...
 
Stavis lepo na u bat koji si stavio u startup, jedan red ispred miner-a TIMEOUT /T 120
I onda ostalo sta vec ide inace u sledecem redu. Da imas kakav krsh od hardiska windows ce za 2 min ucitati sve sto treba i onda krece kopanje.
 
Generalno diff pada... mozete da dumpujete, berza ..
https://bleutrade.com/exchange/SHF/BTC

ocekujem za ~20h duplo manji diff, za dva dana mozda i 3 manji jer na osnovu snage mreze sad bi trebalo da je isti bar 3x manji, ali je zbog bug-a bio naduvan i pada polako :d
 
Poslednja izmena:
Stavis lepo na u bat koji si stavio u startup, jedan red ispred miner-a TIMEOUT /T 120
I onda ostalo sta vec ide inace u sledecem redu. Da imas kakav krsh od hardiska windows ce za 2 min ucitati sve sto treba i onda krece kopanje.

E to mi je trebalo, hvala druze! U slucaju da nekoga zeza Afterburner, odete u settings, fan, pa enabled user defined fan control i tu podesite dimaniku ventilatora kakvu zelite i obavezno stiklirate u donjem uglu "force fan speed update" opciju i sve radi savrseno, isprobao i testirao upravo...;):)
 
Ocekujem vecu kolicinu coin-a jer ce dif za 10-20h biti duplo manji, malo sam prodavao, berza je sklj slabo se kupuje, ali kazem ocekujem da 2-3 dana da dumpuju jer ce diff pasti 2-3x
 
pijh, ja se razmisljam dal da prodam deo, ili da cekam cenu 1$ :d
 
Zadnja isplata sa pool-a mi nije zabelezena u walletu... jel jos neko ima problem?

stiglo, izgleda bug ethereum-a da neke transakcije treba slati vise puta
 
Poslednja izmena:
Ja sam dumpovao moj shift, vidim nema buy supporta kupovat cu kad potone... diff ide jos 50% nize, mineri verovatno krecu u paniku

kupio sam prethodnih dana 600 shf i sad po slicnoj ceni dump... sad cekam da uvaljam i preostalu sicu i gledam kako panika krece :)
 
Poslednja izmena:
Bittrex disablovao shift... nemam pojma zasto... verovatno neki update ili problem, ja sva sreca dumpovao rest na blu berzi dok radi :)
 
da nije neki fork, 4 transakcije mi ih nema, sve su iskopane danas
 
gledaj stanje wallet ako zabaguje ne pokaze da je stiglo ali je na stanju, takodje pool nekad salje ponovo ako ne prodju transakcije

Bittrex IRC channel:

<@bittrex-richie> just somethign i need to look at

<@bittrex-richie> has to do with gas fees

600 sht da neko dumpuje na bluetrade ode dole 10x... ja sam zato dumpovao sve, jednostavno dev ga ne kupuju i ne brane cenu, moguce i oni da cekaju jeftine coin-e ili su svorc :)

ispod tih 600sht je moj buy na 0.00003
 
Poslednja izmena:
izgleda da je pool poslao opet, nije ih bilo ni na stanju, sad su na stanju ali isto fale neke, one ce verovatno sutra da legnu :)

od 0.00003120-3400 pocinje neki buy support mada bilo je 6k sad je 1k


koliko li ima iskopanih novcica do sad?
 
Poslednja izmena:
izgleda da je pool poslao opet, nije ih bilo ni na stanju, sad su na stanju ali isto fale neke, one ce verovatno sutra da legnu :)

od 0.00003120-3400 pocinje neki buy support mada bilo je 6k sad je 1k


koliko li ima iskopanih novcica do sad?

kopa se oko 18.000 novcica dnevno, plus postoji premine od 250.000 a za sada je predvidjeno da se kopa do 2.000.000 sto bi znacilo skoro 4 meseca kopanja
 
Za novcic je dobro sto se ne manipulise od strane dev jer se moze jeftino pribaviti uskoro... e sad da li ce isti nastaviti razvoj to nikad nemozemo znati za mesec/dva :(

Buy support koliko je los ja ocekujem da jos dosta pada, ethereum je tezak SCAM sto se tice cene, tu je primine 99% i neko zestoko ulaze i navlaci mase, tako da nije realno da prvih dana gledamo ceu eth kao sto sam i ja pomislio da se cena moze bazirat

Ja i dalje ocekujem da prvo cena padne na 0.000x pa za dalje videt cemo, za sad sve iskopano dumpujem, vec se vidi da je hash opao dosta zbog cene nocas, znaci i cena ce dole jer je dobitak kopanjem veci

Takodje na 2 000 000 ide glasanje putem mreze i holderi izglasavaju kraj mininga ili produzetak, realno ako i bude produzetka bice mozda jednom a i to tesko
 
Poslednja izmena:
ja nisam uhvatio voz da prodam sad ne znam ni da li da prodajem, imam 150 komada, ako prodam ima da oborim cenu :p
 
Ja neverujem da ko god brani 0.003 moze da izdrzi vise od 2-3 dana... i veci mineri kad vide da ispod nema support-a dumpovac ce 2000 samo da bi napravili 5x short, iskreno ja sam naucio lekciju sa HVC i ostalim coinim-a dump do "dna", pogotovo ako nema buy support-a, cak i ako je dump/pump cena ce ici dole
Pogotovo sto ja hash za 12h opao za 50%, znaci itekako se isplati dumpovat i na ovu cenu

Takodje NIKO ne kupuje, tih par kupovina sto vidimo verovatno neko kupuje sam od sebe da bi navukao masu

Inace bittrex opet ima problem sa wallet-om samo je offline, da nije dump bi bio 2-3x, eno na bluetrade buy support nestao

Ovo neznaci da ja neverujem u coin ali naucio sam lekciju, ko god kupuje misli isto, kad vidi da nema vuna za kupovinu odlucice se na short, pump dok se ne nakupi jeftinih novcica tesko...
 
Poslednja izmena:
ja kopam par dana i cuvam,svakog trena moze iskociti menjacnica neka nova jaka i dici cenu,nemora se ubiti novcic u korenu...
sto uopste kopate ovaj shf?bolje se prolazi sa eth,mislim veca je zarada
 
Nema nove menjacnice za sad, polonix zahteva vise inovativnosti i vrednosti... (za cryptsy neznam njima treba vise vremena) cenu trenutno brani jedna osoba max.. ethereum je debelo prenaduvan... shift ovo je ok cena, ipak treba znati da ima 250k premine-a sto ce se masovno deliti, ja nevidim da cena sad moze gore, ova kupovina na bittrex-u je FAKE 100%, kupuje sam od sebe da stvori buy order-e, ocekujem dump cim se isti postave

I da nezaboravite da bittrex opet ne prima uplate a trgovina ide, perfektno vreme da se stvore lazne kupovine, pravo stanje je na blue tradu gde ima nula support-a

Pravi pokazatelj je diff koji je destkovan, tako da je dump skoro identicno isplativ kao i za ethereum

Inace:
It's disabled on Bittrex, any info?

Working on it. Unfortunately this can be related to another bug that exists in Ethereum just as the one the other day which resulted in infinite increase in difficuly. We will get back to you once we are sure and have a patch for it. I know its very sensitive to criticise someone elses code, but ethereum has alot of things that can be done better right now. But thats all expected since its new Smiley

Ja sam vec rekao da mi je upotrebna vrednost ethereum-a nepoznata, cena istog je CISTA SCAM jer je 99% premine i ovce se navlace ko pcele na g...., shift jedino kontam da moze biti "posteniji" jer je premine ~10% i ako iskoriste bar pola na promiciju i investiraju ima neke sanse

Mada na shift-u rade samo dva programera, oni su i zapoceli coin, ako su pametni i ako uloze premine na razvoju ocajno bagovitog ethereum-a ima sanse, ali ne pre nego cena ljosne :)
 
Poslednja izmena:
Nesicu ako su ti coin-i na bittrex-u ljosni ih hitno na onom fake pumpu pa da vidis sta je realnost :p

kako izgleda kad nadjate solo block:
i 22:04:24|main Solution found; Submitting to http://192.168.0.14:53901 ...
i 22:04:24|main Nonce: c7fc36f7c6a9eb04
i 22:04:24|main Mixhash: ea006bce2e3ba7a7abdcc72a8bb4637e6a72ca8856d0aa7f1fa92174cde6b1b5
i 22:04:24|main Header-hash: 173847d0ce61976ab50444f5cb0a5dd561496dbee8860ef94de72cd56a32d91f
i 22:04:24|main Seedhash: 0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
i 22:04:24|main Target: 00000000048f310df869a7ca25b3e8d1235bb5c7e1181673f835b147740f9af2
i 22:04:24|main Ethash: 0000000001cf68c9e30767250315d00f82114370e5059525f859b8fb0646397a
i 22:04:24|main B-) Submitted and accepted.
 
Poslednja izmena:
Nisu na bitrexu, ovamo su na blue kako vec menjacnici, imam jos stotinak komada prodao nesto malo na 5x i 3x, ne znam dalda prodajem da oborim cenu jos malo :p

A kad ljosne da kupim, buy ordere sam sklonio da ne prave guzvu
 
meni legli 20ko pre 2min ali neko srusi 3x :)

oni orderi svi na 0.00003 su moji, tako da u orderima skoro da nea nikog

vracamo se na kopanje ethereuma ;)

ako neko ima na bittrex-u menjam se sa njim da dumpuje sa onim sto imam u novcaniku :)

kreno dump na bittrex-u :)

na bluetrade-u neko kupi na 349... mislim mojih jadnih 22 kom
 
Poslednja izmena:
Ja sam upravo prodao oko 700 shita :D
Sjebao dan kopanja za djubre....
 
Poslednja izmena:
naterao si ga da krene pump :)
mora da navuce buy ordere pre dumpa

i ethereum je disablovan na bittrex-u zbog bug-a to se nece do sutra resit dok ne nadju i isprave problem
 
Sto se mene tice za mene to sra.. od coina vise ne postoji tacno i da bude 10$ po komadu
 
Pa neznam tu gresis, mada videt cu razvoj situacije, ja se vise plasim da ethereum padne i povuce i shift sa sobom... ipak je ovo prvi klon i eth je dosta komplikovaniji od BTC pogotovo sto je pun bagova i dev moraju raditi na njemu non stop

ako na primer za do maks mesec dana ne podele 50% premine za projekte, onda cu i ja izgubiti interesovanje
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno