Šta je novo?

ASUS ROG Z170 Maximus VIII Hero Matična ploča - recenzija

jale00

Slavan
Učlanjen(a)
29.11.2005
Poruke
83
Poena
309
Pozdrav svima,

Proslo je dosta vremena od poslednje recenzije neke matične ploče pa evo mene opet. Ovoga puta sam imao prilike da testiram novu intel Z170 platformu a ploča kuju vam predstavljam je ASUS ROG Z170 Maximus VIII Hero.
Kao i do sada sve što vas zanima vezano za ovu ploču mozete pitati u ovoj temi ako to već nije rečeno u recenziji. :D


[YOUTUBE]GIPpQvHE97A[/YOUTUBE]
 
odlican review, okvirna cena kod nas?
revizija 1.1 je kod madjara oko 220e
 
Poslednja izmena:
ta ploca trazi i novi procesor
 
... predstavljam je ASUS ROG Z170 Maximus VIII Hero.
Kao i do sada sve što vas zanima vezano za ovu ploču mozete pitati u ovoj temi ako to već nije rečeno u recenziji. :D

Asus Z170 Deluxe, ASUS Z170 SABERTOOTH MARK 1 i ova ASUS Z170 Maximus VIII Hero, za kakve su korisnike pre svega namenjene?
Ako je ASUS Z170 Maximus VIII Hero za gejmere za koga je DELUXE a za koga SABERTOOTH?
Moze li se reci koja je od ovih ploca bolja ili su to ipak sve mali detalji koji ih razlikuju?

odlican review, okvirna cena kod nas?
revizija 1.1 je kod madjara oko 220e

Revizija 1.1 znaci tacno sta?
Je li to vec uradjena jedna revizija ili je to prvi model na kome jos nije nista menjano?

Inace navodno ima u nas ASUS Z170 Maximus VIII Hero za 240e pa na vise...
 
Poslednja izmena:
Revizija 1.1 znaci tacno sta?
Je li to vec uradjena jedna revizija ili je to prvi model na kome jos nije nista menjano?

Inace navodno ima u nas ASUS Z170 Maximus VIII Hero za 240e pa na vise...

1.1 znaci da je vec izadjena novija revizija od postojece...1.0 je uvek fabricka prva revizija...
 
Asus Z170 Deluxe, ASUS Z170 SABERTOOTH MARK 1 i ova ASUS Z170 Maximus VIII Hero, za kakve su korisnike pre svega namenjene?
Ako je ASUS Z170 Maximus VIII Hero za gejmere za koga je DELUXE a za koga SABERTOOTH?
Moze li se reci koja je od ovih ploca bolja ili su to ipak sve mali detalji koji ih razlikuju?
Svaka ima nesto po cemu se razdvaja od bilo koje druge, bilo to garancija, izgled ili sitni detalji oko dostupnih konekcija, njihov broj i tome slicno. Sve su slicnih kvaliteta ali mislim da nema greske ni sa jednom od njih, samo u zavisnosti kakav se sistem pravi i sta ti tacno treba od maticne.
 
... garancija ... sitni detalji oko dostupnih konekcija, njihov broj i tome slicno. ...samo u zavisnosti kakav se sistem pravi i sta ti tacno treba od maticne.

Sajberovih 5g mi se bas svidja, mada ako ne crkne na pocetku bilo koja bi izdrzana i 10g...
Meni se mnogo "svidja" da pored M2. ima sto vise sata3 (6GBps) konektora i to onih pod kontrolom Intel chipset-a ...
Sta trazim od ploce, kakav sistem, za sta pravim komp... hmmmm
Nisam kloker, kod mene moze ono turbo ubrzanje ako treba i meni dovoljno, nisam ni zaludjeni gejmer, igram WOT, ponekad kad mi se bas bas sugerise da uzmem neku pucacinu instaliram, malo poigram da vidim sta je to i obrisem, zbog vise hdd volim da ima sto veci broj "sata3" konektora, samo jednu graficku karticu koristim, volim stabilnost, pouzdanost, dugotrajnost, kvalitet...

Meni ce definitivno biti najteze sacekati prvu reviziju neke od te tri ploce u nasim radnjama.

Najvise mi se "svidja" Deluxe ali cini mi se ni Sabertooth-u nista ne fali, ovaj Hero me najmanje privlaci bas zato sto je gejmersko klokerski ...
 
Zna li se preciznije kad će Impact ili samo sep/oct kao što napisaše na Asus forumu?
 
Sajberovih 5g mi se bas svidja, mada ako ne crkne na pocetku bilo koja bi izdrzana i 10g...
Meni se mnogo "svidja" da pored M2. ima sto vise sata3 (6GBps) konektora i to onih pod kontrolom Intel chipset-a ...
Sta trazim od ploce, kakav sistem, za sta pravim komp... hmmmm
Nisam kloker, kod mene moze ono turbo ubrzanje ako treba i meni dovoljno, nisam ni zaludjeni gejmer, igram WOT, ponekad kad mi se bas bas sugerise da uzmem neku pucacinu instaliram, malo poigram da vidim sta je to i obrisem, zbog vise hdd volim da ima sto veci broj "sata3" konektora, samo jednu graficku karticu koristim, volim stabilnost, pouzdanost, dugotrajnost, kvalitet...

Meni ce definitivno biti najteze sacekati prvu reviziju neke od te tri ploce u nasim radnjama.

Najvise mi se "svidja" Deluxe ali cini mi se ni Sabertooth-u nista ne fali, ovaj Hero me najmanje privlaci bas zato sto je gejmersko klokerski ...

Za tebe je Sabertooth :) Samo zavisi koliko ti je "ruznija" ili "lepsa" od Deluxe modela, nista vise.
 
Za tebe je Sabertooth :) Samo zavisi koliko ti je "ruznija" ili "lepsa" od Deluxe modela, nista vise.

Gresis, za njega je Deluxe model. Procitaj ponovo sve sto je napisao i videces da samo trazi od nekog da mu potvrdi kupovinu.

P307: Kupi Deluxe model, on je pravljen za ljude koji tacno znaju sta zele. Nesto poput Rolls-Royce medju automobilima, nije brzi, ali kvalitet, udobnost, osecaj posedovanja je neprocenljiv. A ti ga zelis.

A sta ja ili bilo ko zaista misli je za tebe potpuno nebitno. Cinjenica je da su to sve dobre ploce i ne mozes pogresiti bilo koju da uzmes.
 
Gde nadjete info o reviziji ploca?
 
Gresis, za njega je Deluxe model. Procitaj ponovo sve sto je napisao i videces da samo trazi od nekog da mu potvrdi kupovinu.

P307: Kupi Deluxe model, on je pravljen za ljude koji tacno znaju sta zele. Nesto poput Rolls-Royce medju automobilima, nije brzi, ali kvalitet, udobnost, osecaj posedovanja je neprocenljiv. A ti ga zelis.

A sta ja ili bilo ko zaista misli je za tebe potpuno nebitno. Cinjenica je da su to sve dobre ploce i ne mozes pogresiti bilo koju da uzmes.
Pouzdanost, stabilnost, dugotrajnost... To cini Sabertooth po svim svojim testovima, cak je i duza garancija.. Jedini razlog zbog kog sam mu istu i preporucio.

Deluxe jeste drugacija ali isto dobra ploca, za taj cenovni rang ionako nema greske...


Gde nadjete info o reviziji ploca?
Mislis na razlike izmedju osnovne verzije o kasnijim revizijama ?
 
Poslednja izmena:
Mislis na razlike izmedju osnovne verzije o kasnijim revizijama ?

Mislim pre svega podatak da je izasla revizija, a nije lose znati i razliku od osnovne verzije, sta su menjali, doradjivali, popravljali i zasto...?
 
Najmerodavniji podatak mozes dobiti na sajtu proizvodjaca maticne koju bi da kupis jer bi oni trebali tu prvi da izbace info ako je izasla neka novija revizija maticne(ja licno znam da Gigabyte to cesto radi pa moze da se selektuju razlicite revizije i da se vrse poredjenja na sajtu). To su uglavnom neke sitne promene ili zakrpe oko odredjenih problema sa portovima, konekcijom, napajanjem odredjenih delova ploce itd..

Najbolje je da se ne zaleces odmah cim se pojavi nova ploca nego da sacekas neko vreme dok vidis da li ima nekih problema i da li ce biti "patchovana". Mada kod High End modela iz Asusa to nesto i nisam primetio...
 
Nazad
Vrh Dno