Šta je novo?

Test performansi adblock-era (nisam ja radio)

ilidan

Slavan
Učlanjen(a)
15.01.2006
Poruke
1,787
Poena
350
Na blogu raymond.cc se može naći članak o rezultatu testova 10 adblock-era za Firefox i Chrome.

Za Chrome su merili brzinu učitavanja stranice, maksimalno zauzeće memorije i maksimalno opterećenje procesora dok su kod Firefox-a merili samo brzinu učitavanja stranice. Firefox nema interni Task manager kao Chrome pa su neka merenja teško izvodljiva.

Na žalost, test ne pokazuje koliko je svaki adblock-er efikasan, tj. koliko reklama propušta. To bi verovatno bio predmet nekog drugog testa.

Ono što nije pomenuto u testu a utiče na zauzeće memorije je činjenica da Adblock Plus za svaki iframe na nekoj stranici zauzima dodatnih 4MB memorije. Ako stranica ima mnogo ifrejmova zauzeće memorije ne neverovatno. Možete probati sa ovom stranicom i uporediti zauzeće memorije sa Adblock Plus i bez njega ili sa nekim drugim adblock dodatkom.
 
Ghostery se iznenađujuće dobro pokazao.
Ja sam pre par meseci sa adblock plusa prešao na ublock i definitivno osećam razliku na laptopu (4GB RAMA), na desktopovima već nije bio problem.
 
Mnogo dobra fora sa pipetom, selektivno da blokujes sta ti ne treba sa nekog sajta :D
 
slobomo, ima to i AdGuard, npr. Izabereš šta hoćeš, a u pop-up prozoru možeš da fino podešavaš veličinu blokiranog dela strane ;)

 
Gledam samo addonove za browser :D
 
I ja sam sa Adblock Plus prešao prvo na Adguard (FF addon) pa zatim na µBlock Origin jer Adguard blokira RSS na ovom forumu pa ne mogu na brzinu da vidim ima li novih tekstova. Kad bih našao način da ga odblokiram koristio bih Adguard.

Probao sam samo Ghostery sa default podešavanjima i nije baš blokirao sve reklame na pojedinim sajtovima. Preporučio bih i Flash Control (FF) jer blokira učitavanje Flash videa kao i Flash reklama, u slučaju da neka promakne.

Sad sam probao sajt Moviemistakes sa i bez µBlock Origin i razlika u brzini učitavanja sajta je drastična, 5,5 sekundi sa µBlock i 25 sekundi bez. Da čovek ne poveruje. Moraću da probam sa sajtovima koje posećujem da vidim kolika je razlika.
 
Brzi test je gotov. Većina sajtova ima manje reklama od svog sadržaja. :D Nije tako loše.
Za test sam koristio Cyberfox Portable x86 i µBlock Origin, Windows 8.1 x64, 4GB RAM, Pentium G3220, iGPU, HDD.

Screenshot_2.png
 
Ja vidim RSS ikonicu na sajtu. Kad je kliknem, normalno mi se otvara fid.
 
Nije u pitanju klasičan RSS. Mislim na ovo:
Screenshot_3.png
Sa Adguard toga nema a baš mi dobro dođe.
 
Nazad
Vrh Dno