Šta je novo?

Xiaomi Mi4c

Valjda ce biti opet po toj ceni...pazario bih jedan. Iskreno razmisljam se izmedju njega i redmi 3s. Da je za mene nez razmisljanja bih uzeo mi4c, ali posto je za matorce u dilemi sam jos uvek. Jeste mi4c jaci u hardveru bez pogovora, ali sta ce matorci toliko koristiti pa da im treba jak hardver. Malo kamera, malo novine, viber, skajp i to je to. Vise bi im, cini mi se, znacila ogromna baterija na 3s...koja uz hd ekran i ne preterano zahtevan soc verovatno drzi monstruozno. A znacio bi i noviji android, posto stariji ljudi nisu nesto zagrejani da svako malo menjaju telefone, koriste jedan po 3-4 godine, pa i vise. A mi4c je tu malo u zaostatku...jer vec dolazi sa dve generacije starijim androidom. Jeste da postoji i cm13 ra njega, ali ne znam koliko cu ja imati vremena za to da namestam...oni svakako ne znaju. I povrh svega, cini mi se da bi ih vise odusevilo alu kuciste i fingerprint...nego sd808 (ni ne znaju sta je to :D). Tako da sam jos neodlucan...bolja ponuda ce verovatno presuditi. Bila je jedna za 3s od 120e i otislo sve ocas posla...evo sad i ova 126e za mi4c. Nadam se da ce nesto slicno biti vec opet.
 
Telefon je na FantacyStore 103-104€ u sivoj boji. Cena je extra a telefon radi jhoš bolje.
Htedoh da pišem review ali vidim da ima jako dobra tema o njemu pa nema potrebe.
Najveća muka je osloboditi se zaključanog boot loadera i instalacija Gapps-ova... Posle toga sve fercera lako :)

@mihajlosd
: Nemoj se razmišljati za drugi fon osim Mi 4c!!! NIKAKO! Izuzetno je lep, lagan, brz i kvalitetan kada se vidi uživo... Na slici deluje po malo bzvz... Za te pare od 103€ NEMA BOLJE KUPOVINE!
 
Htedoh da pišem review ali vidim da ima jako dobra tema o njemu pa nema potrebe.
Najveća muka je osloboditi se zaključanog boot loadera i instalacija Gapps-ova... Posle toga sve fercera lako :)

Koji ROM koristiš?

Ako ti ne predstavlja problem i imaš vremena, mogao bi da napišeš korak po korak uputstvo za "sređivanje" ovog uređaja, da bude sve na jednom mestu, u jednom postu :). Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Koristim miui8 global od pre neki dan. Korišćenje bilo kog drugog je jako lako kada se otključa bl. Posle je sve boza osim gappsa koji ubiše Boga

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Mislis China MIUI, a ne Global...Da imas Global imao bi i Google servise :) Koliko sam ja upucen, ne postoji Global za Mi4c.

Sent from my RN3 Pro
 
U pravu si.
ROMovi su Kineski ali modovani i skidaju se sa xiaomi.eu sajta...
 
To je Xiaomi.eu rom(custom rom) :) nije offical... da se ne zbune ljudi koji citaju :)Ali oni svi imaju vec ubacene gapps, sto si ti naknadno ubacivao...Za Xiaomi.eu rom treba i TWRP.

Sent from my RN3 Pro
 
Poslednja izmena:
Mi5 na Aliju ima za 285$ .. ali treba ga izbegavati zbog ploče to jest nekog regulatora za punjenje koji je sastavni deo ploče
 
Iz android aplikacije beli u fantacy-ju je 101,58 eur.

S3 Neo/CyanogenMod 12.1
 
Da rezimiramo, sve u svemu, za ~130€ najbolja kupovina kod nas? Što se tiče novih telefona.
 
Veoma lagano , bez razmisljanja.
 
Telefon je odličan a cena se sroljala... ALEA IACTA EST!

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Vredi, bukvalno, svaki cent uložen u njega (pa *2). S' time da ,napomenem, da je mi 4 lte duplo živahniji...
Fon je zaobljen i klizak, tako da bih obavezno preporučio kupovinu nekog bampera.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bas mi je to cudno kako su uspeli da im mi 4 bude duplo zivahniji, s obzirom na soc. Sd 808 je daleko bolji od 801, koji, koliko se secam, nije ni 64-bitni.
 
d3e3b03b66bfaa2b4c22b730e82e018e.jpg

Da li neko ima ideju kako da se skine. Posto nisam nasao nista kod nas za Mi4c (porucio sam preko ebay-) dam starcu moju futrolu sto sam koristio za P8 i za par dana uzas.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Vlažne maramice? Nekad prave čuda sa takvim stvarima.

Jel neko instalirao MIUI v6.8.25? Kako fercera?
 
d3e3b03b66bfaa2b4c22b730e82e018e.jpg

Da li neko ima ideju kako da se skine. Posto nisam nasao nista kod nas za Mi4c (porucio sam preko ebay-) dam starcu moju futrolu sto sam koristio za P8 i za par dana uzas.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Mislim da ti je uvaljem žuti mi4c sa zamenskom maskom.

Telefon je bio originalno u nekoj drugoj boji pa je dovitljivi kinez kupio za 1$ masku u drugoj boji......

Original nema sanse tako da primi prljavštinu. Baš nema šanse.

Ne znam samo što su menjali masku.....
Bolje da su original prodavali u jednoj boji koju su imali i ćao zdravo.

Gde si ga kupio, od kog prodavca?
 
Poslednja izmena:
Zato sam ja narucio crni, tj. onaj tamno sivi. :) Sta da skines, prljavstinu ili zadnju masku? Za ove fleke probaj alkohol na vatu pa trljaj, ja tako redovno cistim telefone. Za nesto drugo ne znam, ne bih se usudjivao, s obzirom da je plastika u pitanju. A za zadnju masku imas tutorijal na yt cini mi se.
Bas sad nesto gledam...ovaj lik od koga sam ja narucio mi4c u medjuvremenu povecao cenu telefona. Bio na 120e i to za tamno sivi (koliko sam zapazio po oglasima on je i najskuplji) i bio je najpovoljniji. Mi se sve dogovorili, u dinarima 14880, sve potvrdjeno i kaze salje u utorak, dobijam u sredu. I sad vidim promenio oglas i okacio vecu cenu za telefon u medjuvremenu. Samo cekam da mi onaj kurir kaze gospodive vas racun je 16500 din. Mislim nije stvar u 10-15e, ali popice negativnu ako bude bio tako bezobrazan. :D
 
Ako je maska originalna, nema veze koje je boje. Nema šanse ovako da primi prljavštinu.

Ako je kopija, propašće za par meseci bilo da je siva ili žuta, nema veze.
 
Bas mi je to cudno kako su uspeli da im mi 4 bude duplo zivahniji, s obzirom na soc. Sd 808 je daleko bolji od 801, koji, koliko se secam, nije ni 64-bitni.

SD 801 nema problema sa pregrevanjem i stalno radi sa 100% efikasnosti, dok SD808 ume da se pregreje pa da obara klokove, da ****ndise...
 
d3e3b03b66bfaa2b4c22b730e82e018e.jpg

Da li neko ima ideju kako da se skine. Posto nisam nasao nista kod nas za Mi4c (porucio sam preko ebay-) dam starcu moju futrolu sto sam koristio za P8 i za par dana uzas.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Kupi medicinski benzin ili cist alkohol samo se potrudi da ne zakacis socivo kamere ;)
Aceton nikako jer nagriza.
 
SD 801 nema problema sa pregrevanjem i stalno radi sa 100% efikasnosti, dok SD808 ume da se pregreje pa da obara klokove, da ****ndise...
Pa ja kolko se secam sd810 je imao tih problema, pa su zato i izbacili 808 kao nesto slabiji procesor, ali koji radi bez problema.
 
Bas sad nesto gledam...ovaj lik od koga sam ja narucio mi4c u medjuvremenu povecao cenu telefona. Bio na 120e i to za tamno sivi (koliko sam zapazio po oglasima on je i najskuplji) i bio je najpovoljniji. Mi se sve dogovorili, u dinarima 14880, sve potvrdjeno i kaze salje u utorak, dobijam u sredu. I sad vidim promenio oglas i okacio vecu cenu za telefon u medjuvremenu. Samo cekam da mi onaj kurir kaze gospodive vas racun je 16500 din. Mislim nije stvar u 10-15e, ali popice negativnu ako bude bio tako bezobrazan. :D

Mobile?
 
Da, da...cini mi se da je taj. Iz NS. Mislim za sad je stvarno bio maksimalno korektan...ceo dogovor je prosao stvarno u najboljem redu. Nego mi eto pade na pamet da to moze da se desi. Pita me drug da mu preporucim neki fon, reko brate imas na kp mi4c za 120e, ja kupio, tj. narucio. Kaze on evo sad gledam, nema nigde za 120e. Reko pogledaj ti to malo bolje, ima, ima. Ma kaze nema...ja pogledam, ono stvarno nema. Povecao cenu u medjuvremenu. :) Jel imao neko iskustva sa njima, kakvi su?
 
Nazad
Vrh Dno