Šta je novo?

Xiaomi Mi4c

Estetski gledano, koji model lepše izgleda uživo - sivi ili beli? Beli mi deluje nekako otmenije, samo nisam siguran da li mu je pozadina sklona prljanju?
 
Poslednja izmena:
@mihajlosd

Kako mislis wipe svega posle instalacije? Wipe data, cach, dalvick i system se radi pre flesovanja, a posle samo dalvick and cach.
Ako nece, drzi volume + i power dok ne udje u twrp i odradi kako treba...

Sent from my RN3 Pro
 
Pa nema sta da probas, mora tako :)Ako je dobar ROM, nema greske.Telefon je upao u bootloop jer nisi odradio wipe dalvick and cache posle flesovanja, pre reboot-a.

Sent from my RN3 Pro
 
Nije mu upao u bootloop nego je obrisao sistem posle instalacije sistema. Tj kako on reče, išao sam na advance i selektovao sve.

Ako sam dobro pročitao njegov opis.
 
Pa tako sam i ja skapirao iz njegovog post-a i pitao sta je uradio, ali nije odg.Ali ako je pratio neko uputstvo, nije valjda tolki car da uradi full wipe na kraju ;) i da ocekuje da mu boot-uje fon...

Edit;

Sada vidim da je on editovao prvi post posle mog posta...tako da ispada da je on obrisao system i sve ostalo na kraju.

Sent from my RN3 Pro
 
Poslednja izmena:
@mihajlosd šta uradi na kraju? Ako si kojim slučajem obrisao sve sa telefona, udji u twrp, poveži tel sa kompom i prekopiraj rom na telefon, instaliraj ga i posle instalacije samo wipe cache i dalvic cache.

mi4c/miui8
 
Poslednja izmena:
Ja sam uvek koristio opengapps bez ikakvih problema.


mi4c/miui8
 
To je na tebi da izabereš :) Ja sam uvek koristio nano i šta god mi treba preko toga instaliram iz play store-a :)

mi4c/miui8
 
Jeeeste...bas to sam ja idi*t uradio. :) Kad sam instalirao rom hajde reko da ocistim sve...ko veli nece da skodi, a nisam ni obratio sta sve stikliram...nisam ni primetio da sam stiklirao i system i obrisao i njega. I onda normalno nije hteo da se ukljuci. Posle sam sve ispocetka, proslo je sve kako treba. A bio sam se usrao...reko ode sve u k**ac. :) Jesam ispao magarac, ali dobro, bitno je da sad radi. Hvala jos jednom svim forumasima na pomoci.
 
Probao nekoliko tema i uvek se vratim na Ocean Breeze sa, naravno, drugim wallpaperima. Imam osećaj da sve te teme ubiju malo fluidnost fona, a svakoj nešto fali jer je, kako kažu, MIUI zaključan za neke promene.

btw, skinem juče CM13.1, nano gapps, odradim full backup fona (prebacim na cloud i komp, hahhaha) i nešto mi nije dalo da instaliram :D... šta ga diraš kad sve radi. Mada ne znam dokle će neizdrž da bude potisnut :).
 
Poslednja izmena:
Da se zahvalim @mgx na preporuci city limitz teme. Nikad na cyanogenmodu nisam uspeo na neku tamnu temu da se naviknem, ali ova tema na miuiu me je osvojila. Lock screen, ikone, aplikacije sve perfektno istemovano. Oduševljen sam. Tema je dala totalno drugu dimenziju telefonu i samom sistemu :)

mi4c/miui8
 
Pozdrav. Uzeo sam juce caletu Mi4C 2/16, super je telefon, samo me ubi ovaj MIUI. Sta da mu ubacim, a da ne pokvari kameru, bateriju i da bude bloatfree? Hteo sam ovaj CM13. 1,ali ne znam jel kvari kameru.
 
Pa 'kvari' kao i svaki custom rom koji nije baziran na fabričkom romu. Mada tu razliku u kvalitetu tvoj otac neće verovatno ni primetiti ;-)
Ja sam godinama koristio cm ali sam se sada navikao na miui8 i nema nazad. Više mi se sviđa od stock androida. Samo mu je multitasking loš ali preživljavam nekako :)
Da sam na tvom mestu ubacio bih mu xiaomi.eu miui8 rom.

mi4c/miui8
 
Ajd kad pomenu kameru da pitam opet, na CM mi je ok preko dana, mislim da po mraku nije bas nesto. Ima li aplikacije u storu koja bolje radi od ove stock na CM? Nexus 5 iz 2013 pravi bolje slike ali opet on ima opticku stabilizaciju, to ne moze softverom da se resi.
 
Mi4c ima vrhunsku 13mp kameru. Ko ne veruje neka pogleda na gsmareni review i poređenja. Kamera se odlično nosi sa vodećim aktuelnim modelima, a od nexusa 5 je mnogo mnogo bolja.
Naravna ako korisriš miui :)

Edit: Evo sad sam gledao malo poređenja na gsmareni, od nexusa 5 je mi4c kamera naravno mnogo bolja ali mi se mi4c više sviđa i od s7 (oštrija slika/tekst i manje šuma).

mi4c/miui8
 
Pa 'kvari' kao i svaki custom rom koji nije baziran na fabričkom romu. Mada tu razliku u kvalitetu tvoj otac neće verovatno ni primetiti ;-)
Ja sam godinama koristio cm ali sam se sada navikao na miui8 i nema nazad. Više mi se sviđa od stock androida. Samo mu je multitasking loš ali preživljavam nekako :)
Da sam na tvom mestu ubacio bih mu xiaomi.eu miui8 rom.

mi4c/miui8

Primetio bi razliku, fotograf je po profesiji :D pricao sam s njim, odgovara mu MIUI, to samo mene nervira posto sam na Nexusu :D jel ima neko uputstvo kako da mu ubacim taj eu?
 
Mi4c ima vrhunsku 13mp kameru. Ko ne veruje neka pogleda na gsmareni review i poređenja. Kamera se odlično nosi sa vodećim aktuelnim modelima, a od nexusa 5 je mnogo mnogo bolja.
Naravna ako korisriš miui :)

Edit: Evo sad sam gledao malo poređenja na gsmareni, od nexusa 5 je mi4c kamera naravno mnogo bolja ali mi se mi4c više sviđa i od s7 (oštrija slika/tekst i manje šuma).

mi4c/miui8

Izvinjavam se za dupli post, ali moram da odgovorim na ovo. Kamera je odlicna, pogotovo za 125e koliko sam platio telefon, ali je nekorektno reci da se nosi sa vodecim modelima. Poredio sam ga sa mojim 5Xom,i za klasu je losiji, u low lightu nisu ni za poredjenje. Sa S7 se ne moze nositi nikako.
 
Jel vam se desava da nece da prepoznaje neke kartice? Uopste ne vidi da je kartica ubacena. Imam 2 Mi 4c, verzije od 2 i 3 GB i oba nece da prepoznaju novu mts prepaid karticu (crvenu) dok one starije (bele/sive) rade bez problema.

Na jednom mi je MUIU Stable a na drugom Xiaomi.eu ROM, tako da nije do toga... I da, pokusao sam sa vise kartica za koje sam siguran da rade na drugim telefonima...
 
Primetio bi razliku, fotograf je po profesiji :D pricao sam s njim, odgovara mu MIUI, to samo mene nervira posto sam na Nexusu :D jel ima neko uputstvo kako da mu ubacim taj eu?
Post #815
Izvinjavam se za dupli post, ali moram da odgovorim na ovo. Kamera je odlicna, pogotovo za 125e koliko sam platio telefon, ali je nekorektno reci da se nosi sa vodecim modelima. Poredio sam ga sa mojim 5Xom,i za klasu je losiji, u low lightu nisu ni za poredjenje. Sa S7 se ne moze nositi nikako.
Nosi se kad kad se uračuna i cena ;-) Naravno da 5x i s7 imaju bolje kamere, ali se meni na gsmareni iskreno više sviđa slika od mi4c nego od s7 (kropovan tekst). Ali nisam expert, kamera za moje potrebe više nego dobra.

mi4c/miui8
 
Kada se uracuna cena nema mu ravnog :) jel moze neko upustvo na brzinu kako da ubacim taj Xiaomi.eu miui 8? Ne snalazim se bas na onom njihovom forumu, a ne bih da za****m nesto. Sad je na telefonu softver sa kojim je i stigao, videcu kad dodjem kuci koji je tacno.
 
Kada se uracuna cena nema mu ravnog :) jel moze neko upustvo na brzinu kako da ubacim taj Xiaomi.eu miui 8? Ne snalazim se bas na onom njihovom forumu, a ne bih da za****m nesto. Sad je na telefonu softver sa kojim je i stigao, videcu kad dodjem kuci koji je tacno.
Post #815

mi4c/miui8
 
Nazad
Vrh Dno