Šta je novo?

Xiaomi Mi4c

I ja sam naručio beli od njih za 120eur (14880din), isto sutra šalju a u sredu stiže. Videćemo...

Sent from my GT-I9300I using Tapatalk
 
On ili ona :)?

Ja naručio od njih dva komada gray za po 120eur, za sestru i mene. Maksimalno korektni u korespondenciji, na svako pitanje odgovorili, čuli se telefonom, zvala da potvrdim narudžbu da bi mogla da je zatvori. Inače nisu imali na stanju gray i rekli da će javiti kad bude i tako su i postupili. Stiže u sredu, prethodno javljaju kad pošalju. Mislim da neće biti problema. Zadnjih par dana većina prodavaca na KP koji imaju mi4c u ponudi malko nivelisali cene (možda i druge Xiaomi modele, ali ja sam ovaj pratio) na više (sa 126 na 134,... itd.). Ko je bio sa ponudom na >=130eur ostao na tim brojkama.
 
Poslednja izmena:
Ja sam se dogovorio kp porukama.

Sent from my GT-I9300I using Tapatalk
 
I ja isto porukama. Telefon ostavio, rekose da ce zvati da potvrde slanje. Kazem...i ja sam za sada vise nego zadovoljan komunikacijom. Sve u najboljem redu. Samo sam eto primerio da su u medjuvremenu povecali cene, pa konstatujem samo sta moze da se desi. I ja sam hteo da narucim dva primerka po toj ceni, stvarno je dzabe, al nesto nisam bio pri parama. Ma bice toga ja se nadam jos...samo da su nama kinezi zivi i zdravi. :)
Ovo je inace fon za matorce narucen, ali videcemo, ako mi se bude bas svideo mozda i njima dam moj flex 2, a ja ga zadrzim za sebe. Mada mislim da je flex 2 ipak bolja masina.
 
Pa ja kolko se secam sd810 je imao tih problema, pa su zato i izbacili 808 kao nesto slabiji procesor, ali koji radi bez problema.

Jesu sredili, ali se i dalje greje jer je moralo negde da se zakine na izradi a tu je hladjenje :p
 
Od kada sam na CM, nisam primetio da se telefon greje više nego bilo koji drugi.

Ponekad je uobičajeno topao kao i većina drugih modela ali nema ni govora o nekom preteranom zagrevanju.

Moj utisak....
 
Pa svi (većina) ovde gurate CM na Mi4c :)
Jel MIUI toliko problematičan?
 
Ne, nikako, stvar navike ali jeste kamera malo bolja na Miui a sve ostalo malo bolje na CM...

TT
 
OK, dakle više je stvar izbora i navike.

@ mihajlosd & šnele

Jesu vam poslati telefoni?
 
Saznaću sutra ☺

Sent from my GT-I9300I using Tapatalk
 
Je li probao neko SLIM6 :) navodno olaksana i ubrzana verzija AOSP, sa dobrom baterijom :)
 
Isto htedoh da pitam vas. Rekose da ce javiti pre slanja, da potvrde. Niko nije zvao, niti imam poruku na kp. Ako ne jave nista do kraja dana, moracu ja da ih pitam dal su poslali. Ne pije mi vodu da cekam na slepo kurira sutra, posto ucim nocu, a spavam danju do pola dana, sa iskljucenim zvonom, vrlo je verovatno da ce kurir da poljubi vrata. Ovako moram da znam, da se pripremim psihicki za rano ustajanje. :D
 
edit: Javili mi da su poslali. Cena po dogovoru.
 
Poslednja izmena:
Meni su poslali kp poruku da je poslato.

Sent from my GT-I9300I using Tapatalk
 
Meni nisu poslali nista. :) Tek kad sam ja pitao da li je poslat, rekose da jeste i da su zaboravili da jave.
 
ALL YOU ARE DOING THIS AT YOUR OWN RISK AND WAIVE ANY OF THEIR OWN RESPONSIBILITY FOR ANY DEFECTS CAUSED TO YOUR PHONE

UPUTSVO ZA LAGANO OTKLJUČAVANJE Mi 4c BUTLOADERA!!!


Hi.

I have buy brand new Mi 4c with some MIUI 7.1.x.x ROM with gapps working flawlessly.

Yesterday i updated it with officiall miui8 ROM but on my horror no gapps and installation of gapps is also a horror... So i must find the method for flashing phone with bootloader locked 

All methods described not working for me. Must combine small parts froma all tutorial to find what is working.

Now here are description:

0. Install QPST driver (Quallcom) for Your phone from this LINK

1. Must download and install 7zip from net and on phone turn on Developer mode/USB Debugging (phone must be recognised as usb debugging device)

2. Download huge file from this LINK and unzip it 
Here is Decryption Key!RkUhPReRc5FpxtN9EdLxts6y5pw_wqwvpxqnkgO_nJg

3. From that file install minimal adb fastboot in adb folder created on root of a C:

Copy twrp3020libra.img to adb folder on root disk

4. Install MiFlashSetup (take attention that must be a 64bit MiFlash…). On all questions click on Yes or Continue till successful installation

5. Uzip “libra_images_V7.1.4.0.LXKCNCK_20151209.0000.6_5.1_cn.tar.gz” a couple of times till get a simple folder with a couple of files inside.

6. Run installed MiFlash and in bottom line click FlashAll dot. After that in explorer navigate to unzipped folder with “libra_images_V7.1.4.0...” and copy adress from navigated folder to adress bar on the top of a MiFlasher

7. Connect Your phone with a PC and navigate to adb folder on C: disk. Hold Shift button and right mouse button to clikc Start cmd from here…

After cmd start, type adb devices to see if Your phone properly recognised. You should get some output sdfjhsdjfhj adb device (example)

8. If recognised type adb reboot edl to put phone in QCOMM dowload mode

9. After reboot to edl mode click Refresh button on Your MiFlash to recognise Your phone as a COM10 or COMx port

10. After all succeed click Flash button and wait some time (5-10min)

11. After flasshing success move cable from Your phone and hold Power pressed till phone switch on and wait about 10min to biit the system

12. Voila. All done, and Your BootLoader now is unlocked!



ENJOY!


P.S. After all, must flash TWRP from attached folder and through TWRP reflash Your phone with desired Mi 4c ROM.

When boot to TWRP, don’t touch anything a couple of minutes (2-3min) till screen turn off. After that click Power button and swype it to unlock. That’s all procedure. Don’t scarry of a phone is damaged...

P.P.S. Ovo uputstvo sam pisao za xiaomi.eu pa me mrzelo da ga prevodim obzirom da, gotovo, svi forumaši odlično poznaju Engleski jezik...
 
Poslednja izmena:
Odlicno uputstvo, ima twrp koji nemora da se ceka 2 min . :)
 
Stigo mi4c sa kineskim global romom 7.5.1.0.0. Bar tako pise. Ulazi u mi recovery sto znaci da je bootloader otkljucan? Pa preko fastboota da ubacim twrp?

Sent from my GT-I9300I using Tapatalk
 
Koliko drzi baterija na ovom telefonu? Uz neko prosecno koriscenje. Par poziva u toku dana koji sms, viber, skype i wifi non stop ukljucen! Koliko bih mogo ocekivati da ce baterija da traje?
 
Bio je lažno zaključan bootloader. Instalirao sam miui8 a cyanogenmod čeka ako miui razočara [emoji41]
 
Poslednja izmena:
Jesi stable ubacio: xiaomi.eu_multi_MI4c_V8.0.1.0.LXKCNDG_v8-5.1.zip : 711.5MB Aug 23, 2016
 
Koliko drzi baterija na ovom telefonu? Uz neko prosecno koriscenje. Par poziva u toku dana koji sms, viber, skype i wifi non stop ukljucen! Koliko bih mogo ocekivati da ce baterija da traje?
Minimum jedan dan bez da vodiš računa o bateriji. Na cm 13.1 za oko 15-20% duže nego na MiUI.

Znači miui u proseku 4h SOT, cm malo više od 5h.

Sasvim korektan rezultat.

Dodatno, imaš fast charge pa ako ima utičnica u blizini baterija je najmanji problem. Vrlo brzo se dopuni.
 
Poslednja izmena:
Evo i ja da javim da je stigao fon. Isti taj 7.5.1.0.0 rom. E sad ja kolko sam video nema nesto kineskog smeca, a ima i google play, tako da necu zuriti da mu ubacujem novi rom, ionako je za matorce. Sacekacu da vidim kako se pokaze miui 8 pa ako ga nahvalite stavicu njega. Ja kad sam teazio nesto pre par dana na xiaomi.eu nisam video da ima miui 8 za mi4c stable, samo developer. Kad je to izaslo? Kako sljaka?
P.S. Jel ste primetili da u onim podesavanjima kad se prvi put butuje telefon ne nudi Srbiju kao destinaciju. Prvo kad nudi jezike ima srpski, a posle kad nudi region jok, sve neke bzvz zemlje, nema cak ni uk, usa...ja izabrao Rusiju, ona jedina bila krstena tamo od onih navedenih. Pa posle rucno podesavao vremenski zonu. Jel i kod vas bilo tako? Sta ste stavili za region?
 
Koji kuriri vam doneli? Ovde još ništa :).

Neogeo je ubacio gore pomenuti stable miui8 na mi4c.
 
Bex...ali neki totalno pogubljen lik. Prvo me zvao i probudio, kaze tu sam za 10ak minuta. Ja se onako sanjiv jedva izvucem iz kreveta, umijem sidjem dole daga sacekam i on dodje i kaze ne mogu da nadjem tvoj paket, nisu mi ga dali. Mislim se kako me zoves onda i imas me na spisku, a nemas paket. Pa reko kad ces mi doneti, hoce li danas to. Kaze nema sanse, sutra najranije. Ja se suzdrzavaom da ga ne oteram u pm. Mislim se placam vam dostavu danas za sutra, a ne danas za naksutra. Nbt, iskuliram tu, vratim se u stan i legnem da dospavam jos malo, evo ga zove opet, kaze nasao sam paket ipak da izadjem. Reko ajde...sidjem ja opet. Krene on da mi kuka kako nema sitno. Pa reko nemam ja vas tacno da ti dam ali sam ti spremio 15540, taman da mi vratis 400, posto je sve ukupno 15140. Kaze on, pa nije 400. Reko kako nije. Pa kaze nisam siguran i vadi telefon da racuna 15540-15140. I kad je sracunao kaze mi pa eto vidis da nije 200 nego 400. Ja se tu vec suzdrzavao da ne padnem u komu od smeha. I na kraju vadi pare i daje mi jednu od 200 i tri po 100. E kaze jel u redu. Ma reko druze sve je super, samo sto si mi vratio 500, a ne 400. :) I tako...nema mnogo veze sa ovom temom, al nisam mogao da se otmem utisku kako taj covek uspeva da radi taj posao kad ne moze da se sastavi nikako. :)
P.S. A sto se tice miui 8 cekam jos malo da javite utiske kako radi, pa cu ga ubaciti.
 
Nazad
Vrh Dno