Šta je novo?

Bar code i Excel

miki321

Slavan
Učlanjen(a)
21.02.2005
Poruke
239
Poena
320
Pozdrav


Koristim excel kuci za vodjenje evidencije o artiklima.


Imam 3 sheet-a (Ulaz, Stanje, Izlaz)

Mislio sam kupiti bar code scanner da ne moram za svaki artikal rucno kucati naziv i kolicinu.

Jednom kada ukucam artikal i dodjielim mu njegov bar code da ga kasnije excel prepozna.


Da li je to komplikovano da sam uradim ili trebam ganjati nekoga ko se bavi sa time ?

Ako moze par savjeta.

Hvala
 
Trebas to malo detaljnije da objasnis, nije jasno sta tacno treba da se dogodi u excelu kada skeniras bar kod?
Ja sam recimo pravio excel koji u jednom sheetu ima sifarnik (bar kod, naziv artikla, proizvodjac, oblik itd) i drugi sheet u kojem kada se korisnik pozicionira na neku celiju u A koloni i skenira bar kod, u tom redu vlookup vrati odredjene podatke o artiklu iz sifarnika.
 
Predpostavljam da cu i ja morati u jedan sheer napraviti listu kao tvoj sifarnik ( bar code, naziv artikla, proizvodjac,...)

evo primjer sta mi treba:
1) Kada na sheetu Ulaz skeniram bar code, on ga prepozna i ispise bar code, naziv artikla, proizvodjac, kolicina, ulazna cijena.



Hvala na odgovoru
 
Imas sheet sifarnik i sheet ulaz u kojem u koloni A unosis/skeniras bar kod, a u koloni B vlookup treba da ti vrati pripadajucu sifru artikla koja je u sifarniku isto u drugoj koloni
Kod:
VLOOKUP(A2,Sifarnik!$A$2:$L$10000,2,FALSE)
Ili ako hoces da odmah stavis formulu na celu kolonu B ali da ti polja ostanu prazna ukoliko je i polje A u istom redu prazno (tj jos uvek nema bar kod)
Kod:
IF(ISBLANK(A2),(""),(VLOOKUP(A2,Sifarnik!$A$2:$L$10000,2,FALSE)))
I auto fill do dna tabele. Isto uradis za svaku narednu kolonu
 
Hvala puno na odogovru.


Da li se moze podesiti da se zadrzi isti format ćelije poslije VLOOKUP-a ( boja, font,... )

Vlookup vraca samo rezultat. Da li mora Macro ili neka druga funkcija ( INDEX ) ?
 
Nazad
Vrh Dno