Šta je novo?

Koji program za pamcenje naloga i sifri za logovoanje na sajtovima/forumima?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Rusi

Slavan
Učlanjen(a)
06.01.2006
Poruke
2,031
Poena
390
Zbog ovog problema na Operi resio sam da predjem na neki password manager u kojem cu ubuduce pamtiti sifre koje koristim za razna logovanje dok sam na netu. Posto nikada pre nisam koristio treba mi preporuka. Hvala.
 
Encryptr, Master Password.
Mada najviše imam poverenja u KeePass.
 
Kako inace funcionisu? Impletiraju se u browsere i svaki puta kada unesem novi user name i password pita me da li hocu da zapamtim?
 
Baš tako. Imaš i LastPass addon za sve brauzere. Lozinke su ti "u oblaku", za razliku od KeePass koji ih čuva lokalno, na tvom HDD-u.

Trenutno mi je aktivan LastPass jer sam počeo nešto da isprobavam brauzere. Dok sam koristio isključivo Firefox koristio sam njegovu sinhronizaciju.
 
Poslednja izmena:
Da. to sa sinhronizacijom u FF je sjajna stvar. a pored sinhronizacije postoji i opcija ''security>saved passwords'' pa pročitaš password ako zaboraviš :) Naravno, može nakon čitanja i da se zapiše i sačuva negde na disku. A i nema hiljade tih passworda :)
 
Imaš odličnu a besplatnu varijantu: keepass, pa da bazu sinhronizuješ sa dropbox/onedrive čime god želiš na sve uređaje na kojima ti treba. On se ne integriše, ali ima auto-type foru.
LastPass je besplatan ako ćeš koristiti samo na jednom uređaju, ali ako hoćeš sinhronizaciju, onda plaćaš. On se integriše i u browsere.
ovi se plaćaju:
1password, Dashlane, mSecure /oni se integrišu u browser i na mob
 
Zbog ovog problema na Operi resio sam da predjem na neki password manager u kojem cu ubuduce pamtiti sifre koje koristim za razna logovanje dok sam na netu. Posto nikada pre nisam koristio treba mi preporuka. Hvala.

Meni je najsimpaticniji bio PasswordSafe, mozda ona starija verzija, malo je cudan program dok se ne naviknes, bitno mi je da ne mora da se instalira (drugi put) i da mozes svuda da kopiras bazu.. lagan je i nije sarenolik
 
LastPass je besplatan ako ćeš koristiti samo na jednom uređaju, ali ako hoćeš sinhronizaciju, onda plaćaš. On se integriše i u browsere.
Meni nigde nisu tražili da plaćam kad sam instalirao dodatke za Firefox i Chrome istovremeno. Čak ni kad sam ga instalirao na FF na Linux. Znači, tri brauzera.
 
Meni nigde nisu tražili da plaćam kad sam instalirao dodatke za Firefox i Chrome istovremeno. Čak ni kad sam ga instalirao na FF na Linux. Znači, tri brauzera.

Tako je, Tetsuo nema pojma. Last pass je najbolji i free je SEM ako hoćeš da ga koristiš na mobilnom. Za desktop raçunare radi u svim browserima i operativnim sistemima, koristi jedan master password a ostale passove pamti u svoj vault, ima mogucnost generisanja passworda i jos mnogo stvari...
 
Zakon je Roboform.
 
Ja koristim blur (nekadasnji do not track me).ima addon za sve popularne browser-e.Jes da program nije samo za to ali postoji i opcija za snimanje sifri,maskiranje email-a(najbolja opcija),blokiranje pracenja na sajtovima itd....
 
Meni nigde nisu tražili da plaćam kad sam instalirao dodatke za Firefox i Chrome istovremeno. Čak ni kad sam ga instalirao na FF na Linux. Znači, tri brauzera.
Gleda se platforma/tip uređaja na kojem ga koristiš.
http://www.androidauthority.com/lastpass-now-free-on-mobile-devices-633050/

Tako je, Tetsuo nema pojma. Last pass je najbolji i free je SEM ako hoćeš da ga koristiš na mobilnom. Za desktop raçunare radi u svim browserima i operativnim sistemima, koristi jedan master password a ostale passove pamti u svoj vault, ima mogucnost generisanja passworda i jos mnogo stvari...
Ninoslave ko ti drma kavez?

Kada pomenem sinhronizaciju, obično pomislim i na mobilne uređaje. Pogotovo jer čovek nije napomenuo šta mu treba.
Broj ljudi koji će na kompu sinhronizovati šifre među browser-ima ipak nije veliki. Pogotovo u 2015.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno