Šta je novo?

Koji laserski u boji? isplati li se?

cilebg

Cenjen
Učlanjen(a)
29.07.2008
Poruke
589
Poena
169
da li se promenila situacija? jel može neko iskusniji u ovome da mi preporuči neki jeftiniji(do 15k din.) a da se isplati reciklaža.? i da li laserski nemaju ograničenje da moraju često da se koriste da ne bi zapekli?(kao pljuckavci)..sumnjam ali pitam za svaki slučaj.imam laserski crno beli canon lbp2900 i odličan je služi me već 9 godina, naravno ne zapeče se toner pošto je u prahu, pretpostavljam da je tako sa kolorima? da li svi imaju odvojeno boje, crnu i 3 osnovne? koji ima najviše praha u startnom toneru. gde puniti posle i kolko košta dopunjavanje..? hvala:)
 
Koliko znam Samsung ima dosta jeftine modele kolor lasera, e sad kakvog su kvalteta ne znam. Nesto ne verujem da Samsung pravi dobre laser kolor printere. Mozda u srednjoj i visoj klasi samo.
 
koji model hp-a? a da budem siguran da ima podršku za windows 10 x64bitnoj? hvala
 
Uh sad, pa moras da odes na HP-ov sajt i da malo sam istrazis. Ne znam sada tacno, a nisam na kucnom kompjuteru da bih smeo da istrazujem puno.

Znam da je HP dosad uvek relativno brzo izbacivao drajvere za nove operativne sisteme, trebas da vidis u support meniju na HP sajtu.
 
Na poslu je matori HP 5050N (mnooogo težak), ima podršku za Win 10 x64. Tako da bi trebalo i noviji da imaju.
 
Kod hp- a, mislim da je najveća boljka cena tonera
 
На основу чега ово тврдиш?
Из мог искуства. Имам на послу два lexmarka c500n купљена 2008. и који су одштампали брдо страница. Пошто су на оба ослабили photoconductor-и а и искрзали су се и ваљци, пре нешто више од годину дана купио сам опет два lexmarka с740 и који раде као драгстор. Једини проблем су чипови ресетари за с740. До душе, могу се наручити код алија, и нису скупи. Ја сам фабричке напунио, мало се помучио да их штампач прихвати као "празне" и штампам без проблема само што не гасим штампач. Тако и тако има sleep mod па ми је то супер, да се опет не бакћем са убеђивањем око прихватања "празних" тонера. За следеће пуњење, наручићу од алија десетак чипова ресетара и крај приче.
Иначе, штампа брзо и одлично у колору!
 
Kod hp- a, mislim da je najveća boljka cena tonera

O daaaaaaaa, ali zato postoje kopije od nezavisnih firmi, po triput manjoj ceni a istog kvaliteta otiska. Za moj HP 2055 sam za samo 25 evra kupio toner sa 6000 otisaka i PREZADOVOLJAN sam kako radi.

Verovatno postoje i od istih firmi kopije tonera u boji, treba to samo proveriti i NE BACATI pare za original, kada za to apsolutno NEMA POTREBE !!!
 
Glas za Lexmark. Imam kući, a i u bivšoj firmi koriste c500n. Oba su kupljena 2008. i rade još uvek bez problema. Naravno u firmi se štampa minimum 30 kolor strana dnevno, dok je moj kućni je odštampao oko 3000 strana.
 
На основу чега ово тврдиш?
Из мог искуства. Имам на послу два lexmarka c500n купљена 2008. и који су одштампали брдо страница. Пошто су на оба ослабили photoconductor-и а и искрзали су се и ваљци, пре нешто више од годину дана купио сам опет два lexmarka с740 и који раде као драгстор. Једини проблем су чипови ресетари за с740. До душе, могу се наручити код алија, и нису скупи. Ја сам фабричке напунио, мало се помучио да их штампач прихвати као "празне" и штампам без проблема само што не гасим штампач. Тако и тако има sleep mod па ми је то супер, да се опет не бакћем са убеђивањем око прихватања "празних" тонера. За следеће пуњење, наручићу од алија десетак чипова ресетара и крај приче.
Иначе, штампа брзо и одлично у колору!

Vidi druze to ti je isto kao i u svetu automobila hp je mercedes klase 300 pa na gore , a ovi lexmarci su razni hyndai da skratim sve se radi i namesta za hp oni su kao standard za stampace
 
Vidi druze to ti je isto kao i u svetu automobila hp je mercedes klase 300 pa na gore , a ovi lexmarci su razni hyndai da skratim sve se radi i namesta za hp oni su kao standard za stampace
Па, не би се баш сложио са твојом тврдњом.
Сигурно да не знаш ко стоји иза бренда Lexmark?
О укусима не треба расправљати као ни тврдити тек тако. Lexmark је много добнра фирма и из искуства износим мишљење да праве одличне ласерске штампаче!
 
Nazad
Vrh Dno