Šta je novo?

Folija za ekran

PJ

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.09.2000
Poruke
11,291
Poena
1,365
Nikada do sada nisam lepio foliju na ekran i sada gledam jedan telefon i foliju, pa mi nesto nije jasno.

Vidim da folija nije simetricna i pretpostavljam da folija ne bi trebalo da prekrije objektiv prednje kamere, ali ako okrenem foliju kako treba (ima one brojeve 1 i 2, šta se prvo skida), ispade da folija prekriva objektiv, a da sa druge strane ima prazan prostor.

Pitanja:
1. da li ima smisla pokriti objektiv?
2. Koliko lako se skida ta folija, ako zeznem, da ne bude posle problem?
 
Može pokriti kameru, važno je da proximity senzor ne pokrije. Mislim da većina folija pokriva kameru.
 
Ni meni folije nisu prekrivale ni kameru ni senzore.
Koji telefon imaš? Koja folija?
 
Drugarici su stavili mat foliju koja prekriva kompletnu prednju stranu, uključujući i prednju kameru. Morala je da seče deo oko kamere. Ako je clear folija, ne bi trebalo da bude problema oko prednje kamere
 
Ne moze folija da prekriva kameru.
Da nije neka univerzalana folija?
 
Ako folija prekriva kameru, imaš neodgovarajuću foliju za svoj telefon. Traži drugu.
 
Na kesici piše tačno taj model. Zalepio sam tako da je kamera prekrivena, a korisnik telefona je pitao čemu služi ta kamera, tako da je sve ok :)

Samo sam malo iskosio foliju, pa cu videti da kupim ono staklo za isti model. Nadam se da se ova folija lako skida.
 
Ma skida se lagano u sekundi, nema da brineš, samo nikad do sada nisam video foliju koja prekriva bilo koji deo na prednjoj strani, na s4 je sve iskrojeno da obidje senzore za svetlo, oči, blizinu, i kameru..
 
Na kesici piše tačno taj model...

I tarabi svašta piše... Baš baš odgovarajuća folija mora imati otvore gde treba. Bar je tako bilo na svim telefonima gde sam lepio folije do sada, 10-ak komada.
 
Mogao si slikati tu foliju na telefonu, ali sasvim sigurno nije odgovarajuca, ali sve moze da se zbudzi (redovno to radim :) )
 
Ja pre neki dan otišao da promenim mat foliju i kako nisam imao izbor nego samo jednu marku,stavim tu koja je bila,teracell.Nakon toga dobio sam štrafte po ekranu [emoji16] Kakvo se djubre prodaje kod nas to je strašno.
 
I na ovoj kesici je pisalo teracell.
Radi ok kamera, jedino sam ja zeznuo što sam je malo iskosio foliju. Korisniku telefona ne smeta, tako da nije mnogo bitno. Ostalo je i 2-3 mehurčića vazduha, ali vide se samo dok telefon nije u upotrebi.

'ebi ga, ja od Galaxy i7500 na ovamo stvarno nisam imao potrebe za tim folijama.
 
Ako ti prekriva prednju kameru, a na suprotnoj strani ima prazan prostor koji odgovara kameri, da nije naopako okrenuta? Tj, da nisu pogrešno stavili tagove za odlepljivanje? Ni jedna folija, ni na jednom telefonu mi nije prekrivala senzore i kameru
 
Da su markeri kontra, folija bi prekrila proximity sensor.
 
Nazad
Vrh Dno