Šta je novo?

Spor racunar / Upgrade Savet

Stiven

Slavan
Učlanjen(a)
13.05.2005
Poruke
1,460
Poena
395
Pozdrav,

Evo mene opet sa drugim problemom :)

Gledam burazeru kolko mogu da osposobim komp da mu radi malo bolje. Radi se o sledecoj specifikaciji:

Ploca: MSI 945P Neo5
CPU: Intel E4500
Memorija: 5GB DDR2
HDD: 160GB SATA II (moguce WD a i nije bitno)
GPU: Gigabyte 660GTX

E sad gde je tu problem... Problem jeste kompjuter je iz 2010, medjutim 2008 je izasao ovaj CPU i znam kolko je to staro :) Ali me jako cudi, da on kad preko chrome browser otvori youtube i posto youtube forsira sada HTML5 player, Fullscreen HD secka? Ali ne secka zbog interneta 50/2mbit je, nego secka video, dok je isti vec pola ucitan. Zanima me da li youtube stvarno zahteva malo jaci CPU, posto mislim da HTML5 player ne koristi hardware akceleraciju kao sto flash ima. Kad mu stavim firefox i flash player radi bolje.

Zali mi se od skoro da dota2 ne moze da igra na istom kompu, pa sam dosao da pitam takodje i sledece :)

Kupio bi mu sta najbolje od CPU mozda na istoj ploci, po default biosu mislim da je E7200 najjace, mada bi mogao sa najnovijom bios verzijom da probam i E8400...
Ono sto sam uspeo da nadjem za CPU: http://www.cpu-upgrade.com/mb-MSI/945P_Neo_5_(MS-7236v2.5).html

Da li se upgrade ovog CPU uopste isplati i da li bi mu pomoglo malo.

Ja na slicnom kompu koji je do mene, radi na E8400 i Youtube nema seckanja, koji je njemu eto glavni problem :)
 
Ne moze da stavlja te procesore, vidis da je crveni x kod njih. A i nema ih na zvanicnom sajtu: http://www.msi.com/support/mb/945P_Neo5.html#support-cpu

E sad, 720p i nizi YouTube klipovi ne bi trebali da seckaju.
Mozda mu je Windows pun djubreta? Mozda fali neki drajver?


Ako bi da menja procesor, treba da trazi Core 2 Duo E6700, E6750 ili E6850. To je najjace sto moze naci za tu plocu, a bez coolera su isli za 600-1000din.
 
Poslednja izmena:
proveri prvo windows (jako poželjno da bude verzija iznad viste (7,8.1), 64 bit zbog rama koji ti je preko 4 gb), pa tek posle se baci na upgrade ako je neophodan
 
Pokreni video, otvori task manager pa vidi zauzece procesora...
 
945 čipset ne podržava 45nm procesore , quad core, a ni fsb preko 800mhz. Tako da možeš maksimalno da overklokuješ taj tvoj e4xx i to je to.
Ako želiš malo bržu mašinu, najjeftiniji apgrejd ti je neka jeftina am3+ ploča i fx 6xxx cpu.

Ako imaš para - intel i5 komplet , sendi ili novije.

Ps- html5 mnogo bolje koristi hw acc nego fleš.
 
Poslednja izmena:
945 chipset takodje ne vidi vise od 3gb rama, da li je kod tebe drugacije?
 
Overklokuj ga.
Prvo ga očistiš da ima dobro hladjenje. Uradiš par cpu testa , da vidiš koja ti je temp u loadu. Proveriš napon na cpu i onda kreneš sa igranjem.

Evo slike kako je kod mene.
 

Prilozi

  • 20150830_074536.jpg
    20150830_074536.jpg
    739.4 KB · Pregleda: 63
  • 20150830_074546.jpg
    20150830_074546.jpg
    671.3 KB · Pregleda: 66
Kao sto rekose Html5 dosta bolje koristi acc nego fles. To bi moralo da radi na tom procesoru.
 
Svi po malo, pa ćemo da damo kompletan odgovor. 945P(G) podržavaju 1066, ja imam jednu G sa E6600, radi normalno. I da, ne vidi 4GB, samo 3071MB.

OP
Tvoja ploča ne podržava 45nm procove, realni maksimum je E6600. Ajde ako ti nije teško, kad startuješ komp, proveri da li se lepo prijavljuje taj E4500, ja u tvom BIOS-u ne vidim podršku za tu M0 reviziju. Evo šta poslednja verzija, 9.5 podržava:
7236v95.png

Najnovije su ove 6FB, a tvoj je 6FD. Mislim, nikakve razlike nema, samo je taj procesor sa stvarnih 2MB cache, ništa više.

A za seckanje, proveri osvežavanje u nvidia control panelu, ponekad vsync, ode u tri lepe, pa secka ko ludo, svejedno koja kartica. Promeni osvežavanje ekrana, proveri novije drajvere, uključi i isključi acc. Probaj i sa lokalnim fajlovima, kad premotavaš brzo, napred-nazad, da li i tada koči i secka?
 
Nazad
Vrh Dno