Šta je novo?

SSD se puni kao lud ? o.O

Markec

Poštovan
Učlanjen(a)
07.06.2015
Poruke
89
Poena
59
Imam Samsung 850 EVO 120gb SSD, i sve radi normalno ,osim sto se puni sam od sebe, 444.jpg citao sam dosta ali nisam mogao da nadjem resenje? Svi apsolutno svi fajlovi iz C particije mi zauzimaju 44,2 GB,ukljucujuci i folder Windows koji zauzima 15,7gb. Imam instalirane neke programe i par igrica Pes 15,CS Go,CS Source, Minecraft. Reinstalirao sam Win 10ak puta u poslednjih 3 meseca,medjutim nista. Ove igrice sam skoro instalirao tako da nije do njih jer mi se problem desava bukvalno cim reinstaliram win i instaliram programe. Kad idem na Properties na C particiji pokazuje mi: 44343.jpg ..Ne znam do cega bi moglo da bude !? Nedostaje mi bukvalno jos 23gb.
 
Poslednja izmena:
System Restore? :D
 
Pokušaj ovo. Startuj cmd kao administrator, ukucaj wmic
onda ukucaj shadowcopy
ako nađeš nešto briši sa "shadowcopy delete"
 
Imao isti problem skoro. kao sto je alfa rekao, system restore. Osim toga, treba iskljuciti hibernaciju i mozes da smanjis pagefile. Nije lose iskljuciti i indexing.
Imas po netu sta sve treba optimizovati za ssd.
 
Preporučujem ti program BoostSpeed. On će ti optimizovati SSD i izbrisati nepotrebno smeće i ostatke od windows update-a. Na najnovijoj verziji piše "Microsoft Partner", sad koliko je to tačno, ne znam. Ipak je to nemački program, ne verujem da bi se jeftino reklamirali da nije istina. Pardon, australijski je.
 
Poslednja izmena:
Ukini hibernaciju i indexiranje. Prebaci page file, Users foldere i browser cache na HDD. Isljuči automatski windows update, a isključi i auto update za sve ostale programe. Gde ne može, blokiraj firewallom.
 
Idemo redom, Packy probao sam ovo sa CMDom ,ne pokazuje mi nista. Skinuo sam BoostSpeed i preko njega sam uradio defrag. Sta bi jos mogao da uradim sa tim programom ? Tj. kako da ocistim te stvari sa ovim programom ?
 
Imam Samsung 850 EVO 120gb SSD, i sve radi normalno ,osim sto se puni sam od sebe, Pogledajte prilog 178140 citao sam dosta ali nisam mogao da nadjem resenje? Svi apsolutno svi fajlovi iz C particije mi zauzimaju 44,2 GB,ukljucujuci i folder Windows koji zauzima 15,7gb. Imam instalirane neke programe i par igrica Pes 15,CS Go,CS Source, Minecraft. Reinstalirao sam Win 10ak puta u poslednjih 3 meseca,medjutim nista. Ove igrice sam skoro instalirao tako da nije do njih jer mi se problem desava bukvalno cim reinstaliram win i instaliram programe. Kad idem na Properties na C particiji pokazuje mi: Pogledajte prilog 178141 ..Ne znam do cega bi moglo da bude !? Nedostaje mi bukvalno jos 23gb.
Prvo pogledaj situaciju sa WinDirStat.
 
333.jpg Jel sve ovo ok? 3335.jpg Ili pak nesto nije u redu ? I da li ova D particija treba da mi bude podesena kao Primarna ?
 
Poslednja izmena:
ako imas 16 GB rama iskljuci pagefile .... meni je iskljucen vec par godina :)
 
Ostavi ga 4GB, ne jede ti leba toliko.
 
Da,to je ta,moja konfiguracija. 342.jpg Kao sto vidite pagefile.sys je 15,9GB a ovaj drugi 11,9GB. Mislim da je definitivno to problem,ali videcemo.
smarac: Kako da iskljucim to i da li ce mi sigurno pomoci ?
P307: Kako da ga ostavim na 4gb ,i cemu sluzi to uopste?
 
Kako da smanjim to na 4gb i kako da iskljucim hibernaciju ? I da li da obrisem pagefile i hiberfil fajlove? Posto mi sada zauzimaju skoro 28gb. Hvala Vam svima.
 
Poslednja izmena:
Hvala puno,a da li da obrisem te fajlove ? Sto mi zauzimaju skoro 30gb ?
 
Hvala svima,mislim da sam resio problem ,obrisao sam ta 2 velika fajla i iskljucio sam te 2 opcije,jer mi nije potrebno nista od toga. Hvala jos jednom.
 
Aj i ja da se ubacim.Imam 8gb rama i uvek mi je page file iskljucen.Sad da li da ga drzim iskljucenim ili ne(i sto ne)?
Ili da udarim neki custom?
 
Aj i ja da se ubacim.Imam 8gb rama i uvek mi je page file iskljucen.Sad da li da ga drzim iskljucenim ili ne(i sto ne)?
Ili da udarim neki custom?
...
Myth: Disabling the Page File Improves Performance

Some people will tell you that you should disable the page file to speed up your computer. The thinking goes like this: the page file is slower than RAM, and if you have enough RAM, Windows will use the page file when it should be using RAM, slowing down your computer.

This isn’t really true. People have tested this theory and found that, while Windows can run without a page file if you have a large amount of RAM, there’s no performance benefit to disabling the page file.

However, disabling the page file can result in some bad things. If programs start to use up all your available memory, they’ll start crashing instead of being swapped out of the RAM into your page file. This can also cause problems when running software that requires a large amount of memory, such as virtual machines. Some programs may even refuse to run.

In summary, there’s no good reason to disable the page file – you’ll get some hard drive space back, but the potential system instability won’t be worth it.

Ukratko, ne diraj ništa osim ako ne kuburiš sa prostorom.
A ako kuburiš sa prostorom bolja je ideja da smanjiš umesto da onemogućiš page file.
 
Poslednja izmena:
Instaliraj program Process Hacker. U njemu u Tools meniju imaš Pagefiles. Klikni i vidi koliki ti je peak usage. Ali pre toga pusti neka windows radi bar dva dana bez prestanka. Na osnovu toga možeš izračunati koliko ti je stvarno potrebno. Ja imam 3 GB RAM i Peak usage nikad nije prelazio 200 MB Pagefile-a, te sam ga podesio na 512 MB.
 
Izgleda da nisam resio problem,i dalje mi se puni particija, juce sam obrisao sve kolacice,istoriju, lozinke itd od svih ,apsolutno svih browsera koje koristim. Ali i dalje se puni o_O Evo kakva mi je trenutna situacija 432432.jpg U program filesu mi najvise zauzima GTA V 61,1GB e sad da li je moguce da moze sam da se update-uje i tako mi trosi prostor ? Ovo je ipak malo verovatno jer mi bi onda net kocio ,zbog uploada. Ne znam stvarno ...Jel ima neko neku ideju ??
 
Imas li Javu instaliranu? Udji u Java Control Panel i obrisi Temporary Internet files. Takodje smanji "amount of disk space..."
Evo ovde pise.
 
Obrisao sam to. Amount of disk space stoji mi standardno na 32768 MB kao i svima. Nije mi pomoglo, Tj. nije mi oslobodilo prostor. Jos neki predlog ?
 
Juce sam imao 24,3 GB slobodno i danas palim racunar i sta imam da vidim ,pise mi 23,9 GB ? o_O I dalje se puni ...Bog zna kako ..
 
Imam isti SSD i meni je Winsxs folder pravio cuda...
Ako imas total commander ili sl,pogledaj koliko ti zauzima Win folder...
 
Nazad
Vrh Dno