Šta je novo?

Laptop za office ~70000 rsd

Čekaj...za udoban offic rad neophodan je bar i5...:)
 

ta 2 laptopa sto predlazete si prakticno ista .... s tim sto mi je onaj prvi je 200Mhz sporiji ali ima 4GB rama i 512GB HDDa vise .... po meni bolji izbor.

U drugu ruku kokan vas lepo pita .... od kad je i5 potreban za rad u office-u? pa cak i na duze staze onaj njegov predlog nije uopste los, a dosta je jeftiniji.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ljudsko 20/20 oko je egzaktna mašina (koju mali procenat ljudi ima). Ako imaš takvo, ili slabije oko, snelenova karta se primenjuje na tebe.

Ako imaš laserski spektroskop sa planete kripton, onda je druga priča.
 
Ja vam kazem da sam koristio i hd i fullhd ekran na laptopu... i mnogo mi je bolji fullhd, sto zbog vece povrsine za rad, sto zbog ostrije slike... vidim,nisam corav ili blesav, razlika je ogromna.
Preko fullhd je preterivanje,naravno.
Drugarica koja ni ne zna sta je rezolucija je primetila razliku kod mene, pa je i ona uzela fullhd, studira arhitekturu pa joj odgovara.
 
Људско око може видети, како се наводи, око 300PPI-a и лако се да израчунати колико је PPI-a на дијагонали 15,6" (1366x768).
Имамо да је:
formula.png

имамо да је свега 100PPI за дату резолуцију на тој дијагонали што у преводу значи да се без проблема да видети разлика између те резолуције и FHD 1920х1080, gde je густина 141PPI.
 
Izgleda da je tvoj Pitagora zaboravio na činjenicu da ljudsko oko ne opaža isto stvari na različitim udaljenostima tako da 300 DPI nikako ne može biti neka univerzalna vrednost. Uglavnom se koristi za mobilne telefone koji se koriste na malim udaljenostima, i pruža bolju oštrinu i vizuelni utisak na malom ekranu.
 
Није Питагора мој али је сигурно видљива разлика између 100 и 140ppi-a на лап топу који је углавном на раздљини од 50-60цм. Ко не види разлику нека провери диоптрију код првог офтамолога.
 
Uzeo sam ovaj HP ProBook G6W65EA u februaru za 78k din, evo sada je na 73.3k.

Birao sam ovaj model zbog par kljucnih stavki:
Dijagonala 17 inca
Ekran rezolucije 1600x900 - dobar balans - ni previse sitno kao sto je na full hd, ni odvratno kao sto je 1366
Ekran je matte a ne glossy - ovo je krucijalna stavka za duzi rad na racunaru, nema odsjaja
8GB rama
Dosta tih u office radu/youtube/surf

Minusi - graficka - ne moze da se igra CS:GO na njemu uopste, Dota2 moze na low settingsu
Znam da te gaming ne interesuje ali cisto dajem predstavu o snazi graficke, mozda jos nekog interesuje :)

Bitno je napomenuti da u laptopu ovog cenovnog ranga neces naci pravi i5 kao ni pravi i7 - pod time mislim nesto sto bi licilo na desktop verzije ovih procesora, ni priblizno.

Dakle i ovaj u ovom mom HP je i5-4210u a neko je malopre pomenuo Dell model sa i5-5500u. Oba ova procesora su 2 jezgra i 2 HT, i ne mogu da se porede sa desktop verzijama.

Porema cpubenchmarku ovaj i7-5500u ima skor ~ 3900 a i5-4210u ima ~3400 tako da nije neka drasticna razlika.

Da sam na tvom mestu birao bi ovaj i5 sa 17 inch monitorom, a ne i7 sa 14-15 inch monitorom. Ne moze najbolje od oba, u ovom cenovnom rangu :(

Obavezno MAT ekran!! :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno