Šta je novo?

Standalone HiFi mp3/flac/wma...

roadracer

Slavan
Učlanjen(a)
26.04.2005
Poruke
1,734
Poena
350
Pošto sam odavno ispao iz priče sa Hi-Fi opremom, blagog pojma nemam šta se danas nudi... Međutim, kraća pretraga po googlu završila se udarcem glavom u zid. Da li je moguće da niko ne pravi HiFi standalone DAP, klasičnih dimenzija (430mm)? Dakle, treba mi nešto jednostavno... da pušta sa optičkih medija i USB memorija, a eventualno da ima mogućnost za HDD, da ima daljinac i da se ponaša kao HiFi komponenta. Mogu da upotrebim DVD plejer, znam, ali oni uglavnom nisu baš laki za upotrebu bez monitora, a nešto nisam ubeđen ni u kvalitet zvuka, makar za kineza kog imam.

Ima li neko predlog?

EDIT: Zaboravih da spomenem... Još ako bi podržavao i wi-fi i internet radio, bilo bi idealno! :)
 
Poslednja izmena:
To je izgleda bila bas kratka pretraga,to sto ti trazis se zove network player,recimo ovako nesto DENON DNP 730AE?To je sto sam nasao na brzinu "pristupacno".
 
Nije bila kratka pretraga, ali su bile pogrešne ključne reči. Hvala, ovaj denon je otprilike ti što mi treba. Pogledaću i šta ima slično njenu.
 
Upravo čitam testove ovog denona i još par pioneera. Koliko vidim, osnovni problem je što je kod nas ponuda očajna, ili su cene prevelike. Naći ću već nešto, nije hitno...
 
Taj Denon je 400e kod nas.

Onkyo C-N7050 košta isto.
 
Poslednja izmena:
Како се на овом денону пуштају оптички дискови?
 
^^ Ne puštaju se. :)

Video sam i Onkyo. CD plejer mi ne treba, a displej mu je očaj. Sa druge strane, po testovima ispada da zvuči bolje. Ipak, za sada mi denon blago vodi. U međuvremenu pokušavam da ospospobim mp3 plejer na satelitskom risiveru (enigma 2) ali, na žalost, neće i neće. Internet radio na njemu radi bez problema.
 
Dakle, ne treba ti da pušta optičke diskove?!?

Ako je tako, izbor je sada dobar. Ima takvih modela Yamaha, Onkyo, Denon, Marantz, Hardman Kardon... ma imaju ih svi koji i dalje rade HiFi. Kada sam ja tražio pre koju godinu, malo ih je bilo. Onkyo 8050 je jedan od prvih, i ja sam uzeo taj.

Imaš i sasvim fine minilinje sa all-in-one mogućnostima. Na primer... (igraj se filterima na ovom sajtu, svašta se nađe)

Ima i onih egzotika u više.hiljadama.eur. Naim npr.
 
Poslednja izmena:
I Pioneer je imao u ponudi nesto sto trazis: http://www.pioneer.eu/eur/products/42/201/18420/overview.html
Ne znam da li su to i dalje aktuelni prozivodi - od kako je Onkyo kupio AV business od Pioneer-a.
Inace, nemoj da te samo displej pokoleba od Onkya. Ja jedva i da koristim displej na AV receiveru - 90% vremena njime upravljam sa tableta/telefona putem aplikacije. Vaznija je ukupna upotrebljivost uredjaja i korisnickog interfejsa. Moj Onkyo AV napr. podrzava listanje sadrzaja DLNA servera po stranama (1 strana = 10 stavki), a Pioneer linija koju deca koriste to ne podrzava, itd...
Obrati paznju i na podrzane formate i internet servise: napr. Spotify je u Srbiji skoro bezvredan - zato TuneIn ili vTuner zavrsavaju posao. Neki proizvodjaci ogranicavaju podrzani bit-rate u slucaju WiFi konekcije, neki ne, itd...


Pozdrav
 
Hvala svima! Na kraju sam rešio da zadržim pare u džepu.

Instalirao sam mp3 plejer na satelitski risiver, povezao ga na pojačalo i završio posao. U njemu već imam hdd, za kontrolu imam njegov daljinski i dve android aplikacije, a na moje iznenađenje, zvuk je jako dobar. Internet radio takođe radi bez problema.
 
Nazad
Vrh Dno