Šta je novo?

Zaštitni filter za foto aparat 40,5mm

ZEMZEM

Cenjen
Učlanjen(a)
13.02.2013
Poruke
7
Poena
152
Za Nikon P7700 bih kupio zaštitni filter objektiva, mislim da je prečnik 40,5mm. U Nikonu je 30E ali mi se ne daje toliko baš. Ima li negde neki drugi brend a da je cena niža.
 
Ako IKADA budes hteo, ili imao dovoljno para, pogledaj ovo: http://photorumors.com/2015/08/23/hoya-announced-a-new-lineup-of-hd3-filters/#more-74790

Makar procitaj ako nista drugo, jer jeftini filteri nikako nisu za poredjenje u odnosu na ovaj ovde. Inace ja imam vide filtera za njega, naravno 40,5 mm. Imam polarizacioni i UV filter (doduse ne najbolje, ali srednje klase negde).

Ja takodje,kao i ti, imam Nikon P7700 i zasada sam relativno zadovoljan njime. Kako ti se pokazao na koncertima po mraku ? Da li i ti moras da koristis Auto ISO mod da bi slike uopste mogle da ispadnu kako treba ?


P.S. Javi mi se u inbox, ja sam u Nemackoj pa mozda mozemo da se dogovorimo nesto oko tog izgubljenog tvog dela, ok ?
 
Ovo je zanimljivo i nije prevelika investicija ako tako poboljšava kvalitet slika, bar ja tako na to gledam.Zadovoljan sam aparatom i više nego što sam se nadao. Video snima extra, što je meni jako bitno a i blic ne traži kad zafali malo svetla. Jako dobre slike pravi i bez blica recimo u sumrak. Ja dosta slika pravim na motoru u pokretu tako da i ja koristim auto mod jer nemam vremena da ga ručno podešavam a i u ostalim situacijama dok ja podesim prođe taj momenat koji sam hteo da uhvatim. Tako da mi je većinom na auto modu. Jedino što moram da mu nabavim rezervnu bateriju jer mi ponekad zafali kad sam ceo dan na vožnji. Ne mogu da je punim drugačije već jedino kad stanem negde u neki restoran na pauzu da dopunim.
 
Da, rezervna baterija je prakticno obavezna. Sa blicom moj izdrzi oko 250-280 fotografija, a bez blica dobrano preko 350 moze da uslika. Tvoj ?

I uradi mu upgrade firmwera na poslednju verziju, 1.3. Nazalost Nikon vise ne razvija nove verzije firmvera od druge polovine 2014, ali je to ok i za ocekivanje.

Kao sto rekoh, javi mi se u privatnoj poruci pa cemo da pricamo dalje oko tvog izgubljenog dela. Ja to imam ali mi ne treba, jer imam drugo resenje.
 
Nisam brojao koliko slika izgura sa jednom baterijom jer ja i slikam i snimam video. Dosta vremena mi je uključen aparat, da ga ne palim i ne gasim svaki čas + što sam nekad sam na motoru a tad imam samo jednu ruku slobodnu.
 
Nazad
Vrh Dno