Šta je novo?

Asus Gooogle Nexus 7 32GB - garancija u Srbiji

KodMeneJeRadilo

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
17.12.2013
Poruke
477
Poena
69
Ne znam da li sam promasio sobu ali ako jesam molim vas da temu prebacite gde treba, ali imao bih da prenesem svoje iskustvo. Elem, kupio sam tablet iz naslova u martu prosle godine u Tehnomaniji. Od samog pocetka je ponekad touch poceo brljavi pogresno klikce obrce komande, kad citam novine klikce gde hoce. Desavalo se ono par puta nedeljno ali cim se restartuje tablet sve je bilo u redu. Pomislio sam da je do softvera mozda, nestabilan android, bese 4.3...izasao 4.4 isto...5.0...isto.5.1...isto 5.1.1 ama isto stim sto se sad vremenom pocelo cesce desavati jednom dnevno sigurno...ali sam to resavao sad vec lakse, ugasiom ekran i upalim i odmah sve radi kako treba, ocas posle za sekund. Dozlogrdilo meni to pa resio ga posaljem na reklamaciju, iz Tehnomanije mi rekose da nemaju nikakve veze sa tim nego da zovem Kimtec koji su kao generalni servis za Asus. Ja pozvao njih, ljubazna devojka se javila, zapisala moj problem, dala mi neki broj da napisem na posiljku i da sacekam kuria docice da preuzme u Ponedeljak jer sam ja zvao bese Petak popodne...Kaze asus ima ugovor sa daily express i imaju pick up and return politiku, reko koliko ce da me to kosta, oni rekose potpuno besplatno i slanje i primanje...ja se odusevio...dodje ponedeljak poslao ja, oni dobili u utorak, ja pozovem sredu, kaze devojka da primljen u servis i kaze neispravna je maticna ploca cekamo zamenu od asusa. Mislim se kako bre crkla ploca pa generalno radi samo touch zeza...ali dobro oni znaju bolje, bese mi drago da su odmah utvrdili kvar tj uocili to nasta sam se ja zalio. Subota ujutru zvoni mobilni kurir vec vraca tablet, citam iz servisa zamenjena ploca, testiran sve ok...ja otvorim sve fabricki reset...opet 4.3...ceo dan provedih stavljajuci update do 5.1.1....sreca pa nisam imao nikakve bitne podatke. Na prvi pogled sve dobro funkcionise. Za 3 dana koliko je tablet bio fizicki kod njih (ne racunam 2 dana puta) sredili su tablet i vratili ga a da mene nije nista kostalo. Stvarno jedna velika pohvala za Asusa i za njihov Kimtec servis.
 
Svaka cast, retko je ovakvo ponasanje servisa. Svaka pohvala.
 
Da dopunim situaciju, tablet pre neki dan poslat ponovo na servis, isti problem. Kao da su samo resetovali na fabricka podesavanja i sa 5.1.1 na android 4.3 i vratili meni.
 
E ovo drugo obavestenje je vec objektivniji zakljucak ponasanja nasih servisa.
 
izgleda da sam se u momentu odusevljenja previse obradovao, svakako plus i dalje stoji za asus i njihov pick up and return politiku za uredjaje u garanciji.
 
Nastavak price, ponovo u servisu navodno zamenjena maticna ploca i ovoga puta i lcd modul...i gle cuda sada nije vracen na 4.3 vec i dalje stoji poslednji 5.1.1. Najcudnije kad sam pogledao RMA list pise ima ostecenja, na prvom listu ih nije bilo na drugom ima nastala misteriozno za 1 dan ...sitne naprsline po lajsni kod stakla kao da su nastale prilikom skidanja stakla. Ja pozovem i kazem kako to sad ima ostecenje a pre par dana nije bilo, kaze da se zalim kuriskoj...rekoh upakovano u originalnu kutiju prosto tako nesto nije moguce, kaze da sacekam, cekam 15 minuta kad direktor na sastanku ne znamo kad ce doci a decko koji je radio gle cuda otisao na godisnji i to bas danas kad je juce servisirao da zovem sutra dok ne osmisle pricu. Znaci tablet dodje kod mene na servisnom listu bez ostecenja pise, kad sutradam vratim posto nisu nista uradili, sledeci put kad stvarno zamene ostete ga i pravdaju se da je tako bilo! Od dobijanje pohvale dodjosto do bezobrazluka.
 
Samim tim sto si kupio tablet u tehnomaniji si mozda kupio vec koriscen ili felerican uredjaj.
Secam se da su imali brda takvih neksusa tamo, a prodavali ih kao nove.
A sto se tice asusa i kimteca, standardna prica. Uvek je ploca problem, a naravno da nije, ali se stalno navodi kao da su ljudi nepismeni i da za njih ploca predstavlja nedodirljivu misaonu imenicu.
Onda naprave brdo gresaka i nece da ih priznaju....klasika

Ponasaju se kao da u srbiji zivi samo primerak iz dnevne doze prosecnog srbende pa da mogu da se ophode sa narodom kao sa stokom.
 
pa 2 ploce crkle za nedelju dana? mislim stvarno jos hoce da podvale, moracu direktno asusu da se obratim.
 
asus ti nece mnogo pomoci
saslusace te i vrv ponuditi da ljima posaljes uredjaj, jer ce biti zgrozeni predstavnistvom u srbiji

sramota je sto ovde tako laznim poslovanjem, trgovci blate ugled brenda
 
Naravno po treci put poslat tablet na reklamaciju. Ovog puta zamenili SUB board i maticnu plocu i na kraju konstatovali da popravka ipak NIJE MOGUCA i izdali su potvrdu koju su mi poslali. E sad kao sa tom potvrdom trebam u prodavnicu da trazim novo (nema odavno) ili povracaj novca sa fiskalnog racuna. Ali su taj fiskalni zadrzali u servisu, sto je neverovatno a sad tehnomanija trazi i racun i tu potvrdu :)
 
to je ta garancija koja vredi bezobraznu ugradnju u cenu :/
 
Ali su taj fiskalni zadrzali u servisu, sto je neverovatno a sad tehnomanija trazi i racun i tu potvrdu :)

Servisu se uvek daje kopija racuna.Meni je to cak i prodavac napomenuo kad sam reklamirao neku tv karticu, koja je riknula skoro pred istek garancije, pa sam otisao da iskopiram.
 
meni su trazili original.
 
kazu vratice ako ga pronadju ali koleginica koja salje postu je na bolovanju pa da zovem sledece nedelje. uzas.
 
Vrdaju sa izgovorom, pederi.
Onda neka oni idu u tehnomaniju pa neka im objasne ako ne nadju...to je njihov propust, ne tvoj.
 
a tehnomanija ce naravno da krene da mi nudi silne zamene sa napucanim cenama...a ja cu lepo samo da ih podsetim na proslu godinu kada sam reklamirao kameru koja je na racunu bila 4500, a ta ista nova bila kod njih 8000, nisu hteli da mi zamene za novu nego uradili provracaj novca jer im je jeftinije bilo...e sad cu ih podsetiti, da mi zamene ne odgovaraju nego da isplate 300e sa fiskalnog racuna u kesu. Tamo su zaradili 3500, sad ce da daju 10 puta vise.
 
Nastavljamo dalje, dokumenta konacno u kompletu stigla od kimtec servisa. Prosledjeno tehnomaniji uz zahtev za povracaj novac. Da vidimo koliko ce ovaj deo potrajati.
 
Vec 4 nedelje cekam da mi se neko uopste javi iz tehnomanije u vezi povracaja novca, 2 puta sam slao mail, svake nedelje po jednom zvao call centar i prijavljivao i jos uvek nista...
 
Posle toliko cekanja i probijanja roka od 45dana, podneo sam prijavu Nacionalnoj organizaciji potrošača Srbije (NOPS) kao i inspekciji. Par dana posle toga su me kontaktirali iz tehnomanije da odem u bilo koju radnju sa svim papirima i da ce mi biti isplacen novac. Tako sam i uradio i nakon cekanja 2.5h u radnji sam na kraju dobio novac. Posle skoro 3 meseca reklamacije i 4 meseca pre toga slanja uredjaja na servis 4 puta, konacno sam resio problem.
 
Horor priča bez obzira na isplaćena sredstva.
Kod nas garancija izgleda ne vredi ni pišljiva boba osim serviserima koji resetuju uredjaj za 5 minuta a prijave da su zamenili ploču ili ko zna kakve mahinacije prema proizvodjaču prave.
 
Nazad
Vrh Dno