Šta je novo?

Shutdown bez BSOD poruke - Windows 10

Stiven

Slavan
Učlanjen(a)
13.05.2005
Poruke
1,460
Poena
395
Potrebna mi je pomoc, ne mogu da nadjem uzrok gasenja racunara, i to sam od sebe. Tacnije nije shutdown, vec reboot, al dobro to je kao da sam dobio BSOD i da se posle plavog ekrana rebootuje.
Pogledao sam prvo kako je moguce da se tako nesto desi, pa sam video da treba da iskljucim Automatically restart u System and Recovery, sto sam uradio, valjda cu sad dobiti BSOD :)

Elem ovo je fresh instaliran windows 10 system, na novom SSD disku i radi vec dobrih 2 nedelje, i do sada sam imao samo dva puta ovakav slucaj da mi se u momentu uspori mis i tastatura i da samo posle par sekundi vidim da se komp sam od sebe rebootovo.

Odmah sam otvorio da vidim dal imam nesto u even logs medjutim klasika samo Kernel-Power...
- <Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
- <System>
<Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" />
<EventID>41</EventID>
<Version>3</Version>
<Level>1</Level>
<Task>63</Task>
<Opcode>0</Opcode>
<Keywords>0x8000200000000002</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2015-08-28T21:14:28.146523500Z" />
<EventRecordID>5754</EventRecordID>
<Correlation />
<Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />
<Channel>System</Channel>
<Computer>Silencer</Computer>
<Security UserID="S-1-5-18" />
</System>
- <EventData>
<Data Name="BugcheckCode">268435582</Data>
<Data Name="BugcheckParameter1">0xffffffffc0000005</Data>
<Data Name="BugcheckParameter2">0xfffff800ffd92d4b</Data>
<Data Name="BugcheckParameter3">0xffffd00021274678</Data>
<Data Name="BugcheckParameter4">0xffffd00021273e90</Data>
<Data Name="SleepInProgress">0</Data>
<Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>
<Data Name="BootAppStatus">0</Data>
</EventData>
</Event>

Pocinjem da mislim da je napajanje, sljaka dobrih 5 godina... U pitanju je Cooler Master Silent Pro M600 - 600W napajanje.

Specifikacije kompa su sledece:

MB: Asus Maximus V Gene
CPU: Intel I7 3770k
GPU: Gygabite GTX 780ti OC Windforce3
Ram: Kingston Hyper-X 4x4GB 2400Mhz - podesen na X.M.P. Profil 2 2133Mhz
Dodatni NIC: Realtek 1GB

Dodacu i jos ostale stvake, kako bi skontali sta ovih 600W sve napaja...

Tastatura: Logitech G19
Mis: Logitech G502
Cam: Logitech C920 HD
HDD: 3x WD Diska nije bitno koja sad...
SSD: 1x Samsung 850 Pro 256GB
DVD Rom Pionir
2x Ventilatora 200mm
1x Silverton FHP141 Ventilator
1x 120mm Ventilator
Thermaltake Water 2.0 Pro Cooler za CPU (vuce dva za kulere i jedan za pumpu)

To je to sto sve vuce neku struju iz kompa. Pa sad neko sta misli da li je moje napajanje polako istroseno ili je potrebno da probam nesto jace ukoliko je ovo uzrok problema.

Da napomenem da nije nestala struja, a i da jeste tu je UPS koji resava problem :)

Temperatura, ne bi trebalo da je problem... U tom momentu nisam igrao igrice, i CPU je na 35 stepeni kad ne igram igrice, ili ne radim neku video obradu sta vec. Cim nesto radim CPU radi na 45-50 stepeni, dize neki put i do 70 sve zavisi.

GPU temperatura je na 37 stepeni u idle mod, naravno to je bilo i dok sam kuckao u excelu, dok kad se igram ide od 60-70 stepeni. Zavisi kako ga GPU odrzava posto ne vrti ventilatore odmah na max, nego postepeno...

Nadam se da ce mi neko pomoci da se ratosiljam ovog problema, jer me je jako iznervirao posto sam radio neku tabelu u exelu, i popio sam shutdown u sred rada... Sreca pa je pametno programce sacuvalo pre crasha sve ;)
 
Poslednja izmena:
Stavi Whocrashed pa vidi šta on kaže.

Može biti napajanje, moraš probati drugo nema druge i to što pre da povuče nešto sa sobom. Pet god je dug period za jedno napajenje, vreme je za novo.
 
Pogledaj u device manageru koliko instaliranih drajvera za zvuk imas?
Ako imas vise od jednog to moze biti problem, disable jedan.
 
Whocrashed kaze:

SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M

Probably coused by:
tcip.sys

E sad prethodni BSOD

08.19.2015 IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL - ntosknrl.exe
08.16.2015 DRIVER_POWER_STATE_FAILURE - adf.sys
08.14.2015 IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL - ntosknrl.exe

U svakom slucaju videcu sutra da pazarim Thermaltake Smart SE 730W, nemam pare za vise, a valjda ce da bude ok kao sto je i ovo radilo 5 godina :)
 
Poslednja izmena:
Sasvim solidno napajanje, cwt platforma ako se ne varam. Malo sljupavo odradjeno,ali kvalitetno.
 
Te greške može i memorija da napravi, proveri i nju pod obavezno.
 
I meni se mis mrzne i malo secne prilokom paljenja kompa,al nije napajanje jer to se desava samo na win 10 na 8-cu nemam tih problema...sta je veze nemam..
 
Vidis nenade, na Windows 8 kad mi pukne sistem pukne od velikog opterecenja i dobijem BSOD :) Ovo na Windows 10 pocinjem da mislim da hoce i malo drajveri al ajde da mu dam malo i vremena...

Sto se tice memorije, proverena je pre instalacije Windows 10, opet rekoh ajde da vidim sistem lepo kakvog je zdravlja. To je bilo radjeno preko noci dok sam spavao, i nisam imao greske.

Sto se napajanja tice, zaustavio sam se na momenat, da vidim da skupim jos malo kesha da probam da dodjem do CM V850, ili nesto mozda bolje kvalitetnije. Ipak jeste star komp dve godine, ali mislim da u sebi ima skupe komponente koje ne bi voleo da odu u tri lepe :)
 
Sta ce ti kvalitetnije od V850, jedino jace ako imas neke ale u masini:)
 
Da javim da sam otkrio problem. Iz odredjenih razloga koristio sam dve Network kartice, integrisanu i jednu koju sam kupio dodatno koja mi je trebala da vezem drugi izlaz na net preko Mikrotika. Inace ovu drugu karticu nisam koristio jedno godinu dana, mrzelo me da je izvucem napolje... E ta kartica mi je i pravila problem. Test je bio jednostavan disable sam tu karticu, posle par sati koriscenja kompa ja reko ajde da je enable, i kako sam to uradio tako sam popio shutdown...

Izvadio sam je pre dva dana napolje i sad vidim da vise nema problema. Kapiram da su drajveri pravili problem sigurno, ali jednostavno nije mi bila tolko bitna da se obazirem na nju od kako sam ugasio drugi izlaz na net.
 
Lepo ti je pisalo Probably coused by:
tcip.sys što znači driver za mrežnu karticu neki konflikt...
 
Nazad
Vrh Dno