Šta je novo?

Samsung ue40h5000 audio output

Mobtel063

Slavan
Učlanjen(a)
27.12.2008
Poruke
309
Poena
319
kupih ovaj tv umesto ''starog'' LCD a sad imam problem
Nemam kako da povezem tv sa receiverom pa da korisim to ozvucenje umesto ovih sugavih zvucnika na tv.

Na starom tv-u sam imao audio output a ovde koliko vidim samo digital output composit

Kako da to povezem?
Koliko vidim treba mi kabel ali ako se ne varam treba mi i neki pretvarac za signal?

ima neko iskustvo sa ovim da je resio ?
 
Pa ako vezujes na avr treba ti opticki kabl jer tvoj tv koliko vidim ima pozadi digital audio out(optical).
Znaci kabl gurnes u tv gde pise digital audio out i spojis ga sa av risiverom.
Onda u setingsu od tv ukljucis optical out na on i to je to.Zvuk ce onda od tv-a ici optickim kablom kroz avr na zvucnike.Jos ako sa externog harda ili neke fleske pustis neki mkv format koji je snimljen u dts-u ili dolby digitalu citace ti zvuk u 5.1 formatu.
Ti imas ovaj tv kao na ovom snimku pa pogledaj na 2 minuta i 30 sekundi.Pokazuje zadnji panel tv-a i videces da ima digital audio out(optical).
Link
https://www.youtube.com/watch?v=Nfm4Fi3VNCo
 
Poslednja izmena:
Pa to nije naveo tako da ne znam.Trebalo bi da ima.Ne znamo model av risivera tako da ne mogu sto posto da tvrdim.Ja sam do sada promenio 5-6 av risivera i svaki je imao opticki ulaz i to po nekoliko komada.
 
Kako da to povezem?

Ovo ti je najjeftinije resenje ...obican scart ;)

SCART_3CINCH_ste_4f35445097644.jpg
 
Sony STR-DE315 je model receivera,sorry sto nisam to naveo ali koliko ja vidim nemam opticki audio ulaz .
Da li ovo sa skartom moze da prodje?
Sto se tice izlaza za slusalice nije mi dobro resenje jer ja nekad koristim tv zvucnike a nekad receivera...za svakodnevno gledanje tv koristim zvucnike od tv a kad gledam film ili neka dobra muzika onda AV ozvucenje...Na starom TV Tv je slao zvuk i na njegove zvucnike a i na AV ....ovde mi se ne svidja i to sto mora u meniju da se odabira gde ce tv da salje zvuk...ali to je manji problem
 
Da li ovo sa skartom moze da prodje?
Sto se tice izlaza za slusalice nije mi dobro resenje jer ja nekad koristim tv zvucnike a nekad receivera...za svakodnevno gledanje tv koristim zvucnike od tv a kad gledam film ili neka dobra muzika onda AV ozvucenje...Na starom TV Tv je slao zvuk i na njegove zvucnike a i na AV ....ovde mi se ne svidja i to sto mora u meniju da se odabira gde ce tv da salje zvuk...ali to je manji problem

Moze sav zvuk koji dolazi preko TV Tunera, ako gledas filmove preko USB, tj ubodes u TV neki externi hard ili usb stick, onda ne moze. ...neces imati zvuk preko scarta u tom slucaju :(
 
a covece al su tehnoloski napredovali samo tamo...Sve neka ogranicenja.Moj LCD Tv star 5 godina radio sve ovo sto mi treba bez ikakvih problema..

krastavac
 
Moze neko od moderatora da ispravi gresku u naslovu teme da ne ispadnem nepismen zbog brzog kucanja na kompu...
 
Buraz,kako god moraces na Chincheve....krastavac...
 
Imali smo u par tema priču o ovom "problemu", u stvari fičr'u koji su napravili proizvođači televizora. Smasung i LG uglavnom nemaju analogni audio out (sem za slušalice).

Na SCART, ako ga uopšte ima, izlaze samo zvuci sa analognog TV tjunera. Kada se gleda digitalni TV signal sa digitalnog tjunera, kada se gleda nešto sa HDMI ili sa plejera u TV-u (koji vuče sa USB-a ili sa mreže), SCART out je mrtav.

Mora se ići na optički audio izlaz, a za njega treba ili neki HiFi uređaj sa optičkim ulazom, ili konvertor. Najjeftiniji konvertor da nešto valja je onaj Fiio, ima ga i kod nas na KP, ali je blizu 30eur. Ima i nekih no name kineza na Ali-ju. Ne znam valjaju li štogod.

Mene je kupovina TV-a naterala da menjam ceo HiFi (opravdanje pred ženom :p)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno