Šta je novo?

Problem Sapphire Dual-x R9 280x sa FXAA

pega022

Slavan
Učlanjen(a)
27.11.2005
Poruke
98
Poena
309
Imam ovu grafu Sapphire Dual-x R9 280x, win 8.1 je sistem sa novim drajverima. Radila je ok nekih godinu ipo dana ali pojavio se sada problem kada sam instalirao neke nove igre(sve su orginal steam ili uplay). Problem je sledeći da gotovo sve igre u kojima uključim FXAA ili neki drugi AA (Unity, novi Batman, Shadow of Mordor, Far Cry 4 i Dying Light) počnu da se u neodređenim intervalima da se pojavljuju gličevi (slike sam postavio u attachment), bez AA gličevi su retki ali se pojave s vremena na vreme. Probao sam sa spuštanjem takta mem i gpu ali i dalje se pojavljuje. Temperatura u full load je 68-72 zavisno od igre. Kućište je iz potpisa i ima 5 ventilatora (2*14+3*12) tako da mislim da nije do njega problem kao ni sa CM real power napajanja iz potpisa. Da li je ovo dovoljno za reklamaciju grafe pošto imam garanciju do februara 2016. Hvala unapred svima.
 

Prilozi

  • 2015-08-27_00010.jpg
    2015-08-27_00010.jpg
    376.9 KB · Pregleda: 141
  • 2015-08-27_00013.jpg
    2015-08-27_00013.jpg
    383.4 KB · Pregleda: 130
  • 2015-08-27_00021.jpg
    2015-08-27_00021.jpg
    213.2 KB · Pregleda: 117
Ako ni neki drugi (noviji) drajveri i patchevi za te igre ne pomazu, onda salji na reklamaciju.
 
Igra je iz 2014-te, orginal na steamu ai drajveri su poslednji tj. ispeglani tako da neverujem da će ispraviti, gličevi su bili prisutni i kod drugih verzija drajvera. Kao što rekoh sve igre su orginali to znači patch-ovane su potpuno i nema veze sa pogrešnim lekovima za igru.
 
Salji na reklamaciju.

A ako si je platio 30 ili vise hiljada, bilo bi pametno da ne uzimas "novu" kartu (ako budu nudili) vec trazis pare nazad, jer za 38 hiljada preko Madjara ima da se uzme GTX970. :)
 
Meni su ti glitchevi prestali kad sam stavio aa i af na max. Probaj mozda pomogne. Izgleda da 280x karte pate od tog problema.
 
A ako si je platio 30 ili vise hiljada, bilo bi pametno da ne uzimas "novu" kartu (ako budu nudili) vec trazis pare nazad, jer za 38 hiljada preko Madjara ima da se uzme GTX970.

+1

Meni su ti glitchevi prestali kad sam stavio aa i af na max. Probaj mozda pomogne. Izgleda da 280x karte pate od tog problema.

Po meni ne bih smela nikako da prijavljuje bilo kakve anomalije.
Mozes da pokusas i sa malo starijim drajverima, cisto da uporedis. Mada i ja sam za to da je reklamiras i ako je moguce trazis povracaj novca.
 
Procesljaj malo po netu. Mnogo njih se zalilo na taj problem. Vidim da su ga neki rijesili dizanjem napona u ab a neki su mjenjali za 760 gtx.
 
Evo ja pre neki dan instalirah ove 15.7.1 drajvere,sevali glichevi na sve strane u Wolfenstein new order-u i u Project Cars-u,vratih se na 14.12 Omega drajvere i gle chuda-sve sljaka bez problema! Karta je R9 290X. Tako da,probaj sa nekim drugim drajverima.
 
Imam ovu grafu Sapphire Dual-x R9 280x, win 8.1 je sistem sa novim drajverima. Radila je ok nekih godinu ipo dana ali pojavio se sada problem kada sam instalirao neke nove igre(sve su orginal steam ili uplay). Problem je sledeći da gotovo sve igre u kojima uključim FXAA ili neki drugi AA (Unity, novi Batman, Shadow of Mordor, Far Cry 4 i Dying Light) počnu da se u neodređenim intervalima da se pojavljuju gličevi (slike sam postavio u attachment), bez AA gličevi su retki ali se pojave s vremena na vreme. Probao sam sa spuštanjem takta mem i gpu ali i dalje se pojavljuje. Temperatura u full load je 68-72 zavisno od igre. Kućište je iz potpisa i ima 5 ventilatora (2*14+3*12) tako da mislim da nije do njega problem kao ni sa CM real power napajanja iz potpisa. Da li je ovo dovoljno za reklamaciju grafe pošto imam garanciju do februara 2016. Hvala unapred svima.

Meni se isto desavalo sa gtx770, bio je neki micro patch i sredio taj problem.
 
Konkretno kod te Dual-X R9 280X, postoje dve verzije te karte. Jedna ima sve cipove hladjene sa pasivnim hladnjakom, dok kod druge jedan cip koji je blizu PCIe konektora, nije pokriven i to pravi problem. Ja sam sam imao isti problem i jedino je reklamacija resila problem i to povracaj novca, jer je ASUS R9 280X DC II TOP ( dual slot) pravila isti problem, bez obzira na driver. Nije pomoglo ni smanjivanje frekvencije, napona, cak ni novi sistem i napajanje.
 
Konkretno kod te Dual-X R9 280X, postoje dve verzije te karte. Jedna ima sve cipove hladjene sa pasivnim hladnjakom, dok kod druge jedan cip koji je blizu PCIe konektora, nije pokriven i to pravi problem. Ja sam sam imao isti problem i jedino je reklamacija resila problem i to povracaj novca, jer je ASUS R9 280X DC II TOP ( dual slot) pravila isti problem, bez obzira na driver. Nije pomoglo ni smanjivanje frekvencije, napona, cak ni novi sistem i napajanje.

Kod mene je slučaj da nema hladnjak taj čip meme kod pce i izgleda da je ok radila jedno godinu dana i da je sad u poslednjih par meseci došlo do kvara te jedinici, jer kad igra ne prebacuje 80% upotrebe meme ili gpu nema tih problema kod svih igara koje sa postavkama na ultra i very high sa AA filterima dolazi do većih ili manjih gličeva pri tom temperatura ne prelazi 70 stepeni u radu ali mislim da to ne meri baš taj čip meme koji kontam da pravi problem.

Nije pomoglo ni smanjivanje gpu na 1000Mhz i meme na 4800Mhz niti podizanje manualno fan na 60% niti automatski profil na MSI AB.

Gličevi su bili u AC Unity na 14.10 drajverima isto, svako menjanje drajvera radim sa DDU obrišem stare iz safe mode i instaliram nove od nule kako bih izbegao konflikte i slično.
 
Probaj okrenuti neki ventilator da duva odozdo u pci-e slot jer se tu nalazi taj mem.chip koji nije hladjen, oprobaj to ako se nastavi salji je na reklamaciju, mada i tako i tako to je zrelo za reklamiranje, u mene je ista R9 280X dual-x ali mozes odvratiti sve na max i ne pravi probleme (ima jos 3mj. garancije vjerovatno kad istekne pocece :d)
 
Ne mora da znaci da ako istekne garancija da će poceti. Asus na svojim kartama ne hladi ni jedan chip memorije pa opet ljudi klokuju i gpu i memoriju bez problema. Sve je do pojedinačne karte. Probaj jedino driver 13.12. Ako sa njim isto pravu problem i neće čak ni na fabričkom klokuju da radi valjano, bez underclocka, onda salji to na reklamaciju.
 
Ja sam sad iz dosade probao 13.12 driver ne mogu da spustam/podizem napon preko Msi Afb i dzaba 13.12 driveri nece ni sa njima iz trixa radi ali iz MSI afb nece/nije htjelo nikad nikako da provalim do cega je.
 
Ja sam sad iz dosade probao 13.12 driver ne mogu da spustam/podizem napon preko Msi Afb i dzaba 13.12 driveri nece ni sa njima iz trixa radi ali iz MSI afb nece/nije htjelo nikad nikako da provalim do cega je.

PA jesi li u settings upalio voltage control ?
 
PA jesi li u settings upalio voltage control ?

Ma naravno; isprobao sve drivere od 13.12 do 15.8 ali nece da se otkljuca i gotovo nemam stvarno vise sta pokusavat. Da je u trixu zakljucano reko bi nesto hardwerski ali trix normalni radi moze se dizat do 1.3v ali afterburner nema sansse.
 
U Asus GPU Tweak sam otključao Power target i postavio na 110% kao što se vidi na slici u attachment-u i sada više nema artifekta uopšte u igri, temperatura je ispod 70 stepeni. Sad tek ne znam šta mi je činiti :)


Power target 110%.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da je zrela za reklamaciju na def taktovima mora raditi sa power target na def znaci bez ikakvog dodavanja, kad se radi OC to je druga stvar, ocito joj iz nekog razloga fali napona probaj/prekontrolisi jel dobro lezi u PCI-e slotu zamjeni PCI -ex kablove ocisti je od prasine, ako vec nisi pa probaj opet... kad joj dodas power target ona moze da povuce vise napona i u tom slucaju ocito kod tebe radi, ali mora raditi i bez dodavanja power targeta kad je na def. taktovima.
Ako je sve sa naponskim kablovima uredu ocito da naponska sekcija na kartici pravi problem iz nekog razloga.
 
Ja imam Dual X. Meni je bag u dva naslova do sada bio to da mi puca drajver. I došao sam do tog rešenja da kad povećam za 10% Power Limit te igre rade stabilno. Vidi i koja ti je voltaža meni je izuzetno mala 1.100v Def. moguće da dizanje malo V može da stabilizuje grafu.

Evo ti par slikica. DEF i OC

11.JPG
22.JPG
 
krastavac. B-Ziger & Pega22...kartice vam najverovatnije nisu neispravne jer samo traze vecu voltazu (suvise konzervativna podesavanja potrosnje u BIOSu, los ASIC,blaga degradacija cipa usled toplote te trazi vecu voltazu/potrosnju), ali ja bih to na peginom mestu reklamirao. Ne verujem da bi uvazili reklamaciju samo za 2 igre B-Zigeru, okrivili bi drajvere/sw na racunaru...
 
B-ziger mozes li ti iz Msi aterburnera mjenjat napon?
Koje drivere koristis?
 
B-ziger mozes li ti iz Msi aterburnera mjenjat napon?
Koje drivere koristis?
Ne. Isključivo u Saphire Trixx-u mogu da menjam napon.
Snimio pre neki dan 15.8 beta i na njima sam sada, radi sve ok Win 8.1.
P.s.
Probao verziju Trixx-a 5.0 osim što je lepša i bolje organizovanija ne radi mi menjanje napona pa sam se vratio na v4.9
 
Poslednja izmena:
Ne. Isključivo u Saphire Trixx-u mogu da menjam napon.
Snimio pre neki dan 15.8 beta i na njima sam sada, radi sve ok Win 8.1.
P.s.
Probao verziju Trixx-a 5.0 osim što je lepša i bolje organizovanija ne radi mi menjanje napona pa sam se vratio na v4.9

OK hvala sad cu i ja da isprobam te nove verzije trixx-a u mene je neka stara ;)
 
Nazad
Vrh Dno