Šta je novo?

Cudno treperenje pri paljenju

Boris Lozac

Znamenit
Učlanjen(a)
15.08.2004
Poruke
21,472
Poena
1,125
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 2600
Matična ploča
ASUS Prime B-450 Plus
RAM
16GB
GPU
Radeon RX 570
Storage
Samsung SSD 860 EVO 500gb
Kućište
NZXT H500
Monitor
Asus VZ279HE IPS
Miš & tastatura
ROG STRIX Impact II wireless / Keychron V2
Mobilni telefon
Pixel 6
Ovo mi se desava zadnja dva dana, pri paljenju racunara (nakon sto bude ugasen tokom noci) desava se ovo treperenje. Juce nije pomogao ni restart par puta, vadio sam kablove od monitora i napajanja, i nekako je proradio. Danas ista stvar se desila ali je proradio normalno posle prvog restarta..
Nisam uspeo da iskopam na netu sta bi moglo da bude, jel vidjao neko ovo i do cega bi moglo da bude.

 
Poslednja izmena:
Da pre biosa, ali se cuje regularno onaj normalni kratki bip, i deluje kao da hard ucitava windows.. Za resetovanje nadam se da ne mislis na vadjenje baterije i slicne akrobacije? :)
 
Da, raskačiš iz struje, raskačiš sve periferije, izvadiš bateriju i držiš pritisnuto power dugme pola minute, potom sve vratiš.
Probaj i računar na drugom monitoru i kablovima, ili taj monitor i kablove isprobaj sa drugim računarom.
Možeš za svaki slučaj i butovati bilo koji live linux sa fleške pa videti da li onda startuje uredno (mada je ovo kod tebe najverovatnije hardverski problem).
 
To je do monitora. Trebas promjeniti kondenzatore na naponskoj i to samo one koji su se naduvali.
 
Poslednja izmena:
Ne desava se vise koliko sam primetio, jer najcesce upalim komp i odem iz sobe, mozda se u tom periodu desi, mislim da je pomoglo paljenje i gasenje monitora na dugme.
 
Nazad
Vrh Dno