Šta je novo?

2670QM temperatura

Kao sto vidis svi fanovi guraju vazduh ka laptopu i hlade ga, to i jeste poenta cooling pada veruj. Cak sta vise, uzmi okreni fanove pa testiraj temperature, nece biti potrebe da ti pisem dalje ;)
 
Ajd da neko otvori temu..recimo...Cooling Pad Custom ili Mod.
Cim nadjem neko drugo postolje,ja pravim custom mod.
 
Ostaje misterija samo kako povezati adaptere za recimo,3 ventilatora na USB ?
 
U procesu...estetika nebitna (naglašeno majstoru).materijal užas za sečenje .tocilo brusilice se zalepi odmah i ne seče. ..nekako odradio.Sledi povezivanje napajanja...javljam...
Ps. položaj ventilatora je uslovljen rupama za ventilaciju na laptopu.

uploadfromtaptalk1441547352606.jpg
uploadfromtaptalk1441547438342.jpg
 
Poslednja izmena:
Samo napisi kako ces povezati ventove na jedan usb.
 
Ne ide to na usb.mada imam na cooling padu tu opciju.Stavio sam ventilatore od 12v jer su svi ventovi na padovima 5v(koliko i dobijaju od usb).A to je slabo.Zato ide punjac od 12V i samo da cepa.12v je cela poenta modovanja.
Edit: beli je 14 ali na 1000 rpm.javljam rezultat kada sve povežem.Posle ću da eksperimenstišem sa rpm i ventovima...
 
Poslednja izmena:
Znaci radice u full rpm cim idu na 12v.
Hmm.....
Cuce se to brate,posebno onaj mali...
 
Znaci radice u full rpm cim idu na 12v.
Hmm.....
Cuce se to brate,posebno onaj mali...

Ne mora da radi na full rpm ako mu stavim kontroler za obaranje V.recimo od 12v do 8v...na potenciometar.A da se cuje:nece da se cuje nista vise nego u kompjuteru.nije to nista.
 
Slicno nesto je i kod mene..evo vam budzevine, konacno se setih da slikam ;)

Inace skalamerija se napaja preko usb porta sto je blizi potenciometru, a struju dobija direkt iz zida preko adaptera.

f2b749b55708dc9582f8086708bf554b.jpg


1e9d79589e7b8d2e4e52f3766688b15e.jpg


7c8b4ae7ca4b97c4115b9bd82f0ddef6.jpg


5e27237538778a46149472f65a9543eb.jpg
 
Poslednja izmena:
Sjajno,samo da moze da se napravi adapter za 3 venta i da se napaja preko USB-a,bilo bi super.
 
Ne shvatam sto bi to radio...po meni nema poente da regulises svaki fan posebno...ili svi rade do panja ili na low.
 
Ti mene druze nikako ne kapiras.
Jednostavno hocu da ubodem usb u lapic,kao i sada sto radim sa cooling pad_om i da mi rade sva 3 venta.
Ko uopste i prica o regulaciji ventova ?
Necu nista da kacim na adapter,samo na usb u lap top.
 
I kako mislis da ce usb sa laptopa da ti da dovoljno struje za iole ozbiljniji rpm?
Za to sto hoces, pazari cooler master u3 i uzviaj.
 
Taj gore adapter se napaja preko molexa...

Plemenita je to ideja, sto se jednostavnosti tice, ali ces spaliti USB. Ajd ako ukljucujes u "zuti" (always power) jos mozda i bude radilo.
 
Ti mene druze nikako ne kapiras.
Jednostavno hocu da ubodem usb u lapic,kao i sada sto radim sa cooling pad_om i da mi rade sva 3 venta.
Ko uopste i prica o regulaciji ventova ?
Necu nista da kacim na adapter,samo na usb u lap top.

VEc sam pisao..Preko usb neces dobiti nikakvo iole ozbiljnije hladjenje.Zato sto usb baca samo 5v. Onda nema price o modovanju.Svako rashladno postolje radi na 5v i ima ventove koji su 5v.Kupis onda i ne menjas nista..A dobijes njesra hladjenje.Ti ne shvatas da sa 5v nema ozbiljnog hladjenja.Procitaj sta su ti iskusni ljudi gore napisali...Cela prica modovanja je oko 12v koje dobijas tako sto moras da nadjes charger od 12v,ventove od 12v i da to povezes..
Inace,meni su stigli jos neki ventilatori.Sutra sledi jos sečenja Pada. Krajnja solucija je i prorezivanje donje plasticne oplate lap topa jer ovaj Asus ima samo otvore kod Ram modula.Mislio sam da otvorim male proreze i kod cpu.Ali o tom potom...javljam
 
Poslednja izmena:
Ako nemas garanciju za lt, bas probaj da iseckas ispod masku, kontam da ce i to dosta da znaci samo imaj na umu da ces posle morati da cistis i taj deo od prasine pa gledaj da bude lako dostupan za isto.
 
Ako nemas garanciju za lt, bas probaj da iseckas ispod masku, kontam da ce i to dosta da znaci samo imaj na umu da ces posle morati da cistis i taj deo od prasine pa gledaj da bude lako dostupan za isto.
Imam kompresor.Nema frke za produvavanje prašine [emoji6] Faza modovanja: prosečeno još prostora za hlađenje.U potrazi za jos jednim 14 ili 12 ventom.Posle sledi elektrika tj instalacija.Nabavio sam regulator broja obrtaja.Neke sam šrafio i pravio navoje a neke manje sam lepio silikonom. POsle sledi estetika, farbanje i slično...uploadfromtaptalk1441733581510.jpg
Inače ovaj Asus je nezgodan sa stanovišta ventilacije pa će najverovatnije uslediti reckanje proreza.
ccb9f9592cd1243e773733a608ae3a96.jpg
 
Poslednja izmena:
Wow stari al si ti to nabudzio iskusno :) Mene ako pitas nemoj ninseci proreze na laptopu, ostavi ga tako bez poklopaca kao sto je na slici na postolju. I pazi da ne oslabis previse pad obzirom da si ga celog istesterio uzduz i popreko ;)
 
Wow stari al si ti to nabudzio iskusno :) Mene ako pitas nemoj ninseci proreze na laptopu, ostavi ga tako bez poklopaca kao sto je na slici na postolju. I pazi da ne oslabis previse pad obzirom da si ga celog istesterio uzduz i popreko ;)

Prvo ću da testiram bez rezanja lap topa.Da bi video , a i forum, da li to pije vodu..Posle ću da seckam lap top, jer može da se desi da nedovoljno vazduha dolazi iz dela sa RAM modulima.Jer prorezi su na delu RAM modula i HD-a. A CPU je zatvoren. Nema vazduha. NO videću.
Što se tiče note pal cooler master: to je neka hebena legura aluminijuma, koja je toliko zeznuta za sečenje da nemaš pojma koliko.Lepi se za tocilo...A inače je veoma jako postolje. Ostavio sam noseće linije na bokovima i nije odlabljeno ni najmanje. Pa čak da ostavim samo po 1 mm neće da oslabi.Toliko je debelo postolje. I prilično teško..Čeparčina. :) Imam 2 regulatora napona pa ću videti koje ću da odaberem. Sutra ću da pojurim još jedan vent i posle radim elektriku i estetiku(farbanje). Meni se jako sviđa kako si ti kulturno odradio cooling pad.Ali ja sam, stavio dosta jače hlađenje, jer sam video neka iskustva po netu. No videće čiča, kako će da prođe priča :) Javljam u svakom slučaju da bi i drugi ljudi imali neke pouke. Aj živeli.
 
Poslednja izmena:
Da ti budem iskren nisam ga ja odradio,dobio sam ga uz moj Rog ;) Jedva cekak rezultate da vidim, al siguran sam u bar 10-15 stepeni nize temp!
 
Dodat jos jedan Tagan fan.Napajanje stiglo. 12.4v izmereno, jer je naponski nekontrolisano (nema naponski kontroler).Ali za ovu svrhu super.kontroler RPM a isto Tagan.Ostao mi od 7700CPU hladnjaka.sledi povezivanje i farbanje..
b145f269c06ff5d8d7e64c4c8899b748.jpg

f366128b6610fbb77722b39fb5bb8696.jpg

428b6686b40b68591720b35523576cc2.jpg
 
Poslednja izmena:
Da nije 3A jako za te kulere?

edit: noob sam, kuleri vuku max 0.25a, to nema veze?
 
Poslednja izmena:
Da nije 3A jako za te kulere?

edit: noob sam, kuleri vuku max 0.25a, to nema veze?

nema veze..... sto vise ampera to bolje...na voltažu moraš da paziš...a amperi...to ne sme da bude ispod ukupnog zbira ampera svih ventilatora...a preko je uvek bolje jer to ti je koliko može da povuče uređaja ...
edit: sutra povezujem sve...dža ili bu-.-.javljam
 
Poslednja izmena:
update: maleni regulator napona sa slike, a samim tim i RPM-a, nije dovoljno snažan da izgura sve ventilatore, pa je jedina druga opcija bila coolermaster aerogate(takođe na slici gore), koji ima dovoljno snage.Jeste veliki ali ovo hlađenje mi je stacionarno inače(neću nositi sa sobom),jer lap top koristim inače stalno kao desk top.
 
Update: odrađeno sve i sve odlično radi.Danas je završena cela instalacija.Sutra farbam delove gde je tocilo prošlo.Čisto estetike radi jer nije baš mašinski sečeno nego ručno.Probali smo cool drive 4 i gura bez problema svih 5 komada.Regulacija radi super.Ali morao je da dođe jošjedan elektronski deo-stabilizator napona.Razlog je: cool drive 4 dobija od kompa 2 različita napona da bi radio.Dobija 5v i 12v. 5V mu treba za rad procesora tj kontrolera a 12v za regulacija ventilatora.Ispalo je sve super.Nisam stigao da probam na lap topu ali sutra veče ili prekosutra probam i javljam.
e048141aaebed5e6e44c8ffac5de9714.jpg

982b8cdf19325a979bcb122acb6131a8.jpg

6ff72009eb456eefe1963ecf73d8487c.jpg
 
Poslednja izmena:
Haha kakav si ti bog, sta sklepa :) Bas cekam rezultate
 
Haha kakav si ti bog, sta sklepa :) Bas cekam rezultate

Duva pa ubija...morao sam da spustim rpm na najmanji.Ovo je vise nego dovoljno.Probacu sutra na lap topu.Ako ne budem zadovoljan, krecem sa busenjem rupica iznad dela sa procesorom.Za mene je nenormalno da ovaj lap top radi kratku video obradu sa konstatrntnim trotlovanjem.Utvrdio sam to intelovim programom koji pokazuje procenat ucesca trotlovanja. E neces ga majci....
 
Nazad
Vrh Dno