Šta je novo?

Emmi/Alti reklamacija (FAQ u II postu)

Tu je sve po zakonu, da su ti vratili 6000(hipoteticki da je na računu) da li bi se zalio?

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
To je to, dobio si koliko si je platio. Ili da uzmes istu plocu ponovo od njih ili isti socket za iste pare, drugi proizvodjac ili da doplatis za bolju. Samo pazi da li generacijski podrzava procesore, sto se tice druge ploce.

Sent from my Huawei Honor 7
 
Poslednja izmena:
Prioritet pri reklamaciji ima zamena matične i oni je imaju.Ja bih u slučaju da prihvatim pare napravio sebi i štetu i dodatni posao i gubljenje vremena.Ako vi ne cenite sebe i ne poštujete prioritete, to ja vaša stvar.
 
Poslednja izmena:
Nista me ne bi zacudilo da je dosta kvarova prouzrokovano izuzetno kvalitetnom elektricnom mrezom u SCG.Jel neko proveravao varijacije napona u poslednje vreme ?
 
Nista me ne bi zacudilo da je dosta kvarova prouzrokovano izuzetno kvalitetnom elektricnom mrezom u SCG.Jel neko proveravao varijacije napona u poslednje vreme ?
Ne verujem da je ploča crkla od varijacija napona.Crkavala je polako, prvo je zezao jedan slot za memoriju, pa drugi i onda je prestala da daje znake života.A i lopovi koje vode ovu državu ne priznaju nigde krivicu EPS-a jer su sami postali u međuvremenu vlasnici mini elektrana, solarnih elektrana i vetroparkova za čiju su izgradnju sebi delili pare iz budžeta a mi te kilovate plaćamo mnogo više nego struju dobijenu iz lignita.
 
Jesi li im trazio da ti daju istu takvu u zamenu? Samo u tom slucaju ce ti se verovatno nastaviti garancija, neces dobiti novu.
 
Prioritet pri reklamaciji ima zamena matične i oni je imaju.Ja bih u slučaju da prihvatim pare napravio sebi i štetu i dodatni posao i gubljenje vremena.Ako vi ne cenite sebe i ne poštujete prioritete, to ja vaša stvar.
Pa ako je imaju zameni, to nisi pomenuo u prvom postu, a ako je varijanta vracanje para onda mora iznos sa računa...
Ps po zakonu imas novu garanciju od dana zamene.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Pozdrav svima!

Ovako stoje stvari. Decembra prošle godine sam kupio 4 ista WD Red hard diska za NAS. Već posle mesec dana NAS je jedan disk izbacio iz RAID niza, uz poruku da je neispravan (ne sećam se tačne poruke). Ja ga vratim u niz, on ga rebilduje i nastavi da radi. Posle toga je periodično prijavljivao da SMART parametri nisu dobri, pa ga je još jednom izbacio iz niza, pa sam ga vratio i tako u krug. Pre destak dana sam izvadio disk iz NASa, priključio na Windows računar i pustio Victoriu da skenira. Prijavila je 43 greške, odnosno blokova koje nije mogla da pročita i 1635 blokova sa velikim vremenom pristupa. U prilogu su izveštaj iz Victorije i SMART parametri. Dok je Victoria skenirala, broj Current pending sectora je porastao za nekoliko. HDD Sentinel je za zdravlje diska pokazivao 52%.
Ovakav disk sam pre sedam dana odneo u servis na reklamaciju i tražio sam zamenu. Danas sam pozvao telefonom Altijev korisnički servis da se interesujem za stanje diska. Dama sa druge strane žice je negde pročitala da je utvrđeno da disk ima dva bed sektora, ali da još uvek nije odlučeno kako će da se reši reklamacija. Rekla je da će to da se zna krajem ove ili početkom sledeće nedelje. Tu sam ih podsetio da je zakonski rok za odgovor 8 dana i da ističe sutra. Posle 15 minuta mi je stigao SMS:
Vas zahtev za zamenu nije prihvacen,uredjaj nije pokazao kvar,prosledjen u servis na detaljan test.Resavanje reklamacije u zakonskom roku.WINWIN SHOP
Da li ovakav odgovor može da se smatra odgovorom na reklamaciju? Ili se prihvata zahtev za zamenu ili ne. Ovo bi značilo da je disk ispravan, ali mi, eto, oni izlazu u susret, pa će još da ga testiraju. Verovatno još 23 dana. Pored toga, kako može da bude ispravan ako ima bed sektore? Možda je se ona gospođica izletela i rekla nešto što nije smela da mi kaže, ili postoji tolerancija za broj bed sektora? Ili da sutra očekujem rezultat detaljnog test?
Imate li neki savet šta da radim?
 

Prilozi

  • HDD.TXT
    91.4 KB · Pregleda: 927
  • HDD-Smart.jpg
    HDD-Smart.jpg
    49.1 KB · Pregleda: 133
Taj sms nema veze sa zivotom, cim oni ne mogu da rese ti stize taj sms ali posle salju uvozniku na zamenu. Tako je i za moj wd red 4tb bilo.
 
Pozdrav svima!

Da li ovakav odgovor može da se smatra odgovorom na reklamaciju? Ili se prihvata zahtev za zamenu ili ne. Ovo bi značilo da je disk ispravan, ali mi, eto, oni izlazu u susret, pa će još da ga testiraju. Verovatno još 23 dana. Pored toga, kako može da bude ispravan ako ima bed sektore? Možda je se ona gospođica izletela i rekla nešto što nije smela da mi kaže, ili postoji tolerancija za broj bed sektora? Ili da sutra očekujem rezultat detaljnog test?
Imate li neki savet šta da radim?

Upravo tako, taj sms sluzi da se oni zastite pred zakonom, ako neko pozove inspekciju ili tako nesto, oni kazu: evo vidite ispostovali smo rok, poslali smo obavestenje. Da je reklamacija odbijena, vratili bi ti disk odmah. Sacekaj dok ne dobijes definitivan odgovor, mada mislim da ce ti pozitivno resiti reklamaciju. Iz iskustva sa njima znam da servis ne pravi takve za*ebancije, desi se ponekad da se uredjaj vrati sa "test ok", ali to je najcesce do eksternog servisa. Onda ovi iz altija malo pritisnu pa se to resi.
 
Čisto da javim da sam i ja dobio sms od njih 25. avgusta, a SSD sam predao 19.

Postovani, Vas zahtev je prihvacen. Resavanje reklamacije je u zakonskom roku. WINWIN SHOP

Čekam sledeći kontakt.
 
Meni su 4-5 puta obećali da stiže ploča,čekam još danas.Rekli su, kao, stiže kurir sa matičnom.Pa ako stigne-saznaćete.
 
Ima li poente kod ovih pokusavati reklamaciju micro SD kartice, imam fiskalni racun (ne i garanciju), na blister pakovanju pise 5 godina garancije? Toshiba je u pitanju, na svu memoriju im je garancija 5 godina.

Zaboravih da napomenem, malo joj je falilo da napuni 3 godine zivota, ali moja je greska sto je ranije nisam reklamirao, jer je zestoko brljavila jos u 2. godini zivota.
 
Poslednja izmena:
Ja reklamirao Transcend posle 4 godina. Cekao oko 25 dana i dali mi Kingston.
I da, samo nerazuman covek moze misliti da cemu se servisirati posle nedelju dana. Takve bih vratio u doba garancija od godinu dana i resavanja od 45 dana. Pa nije bre to inkubator za bebe ili kiseonik da ces umreti ako nemas odmah zamenu.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
 
Ajd onda da sačekam ☺️
Sačekao sam i posle tačno 30 dana su mi javili da je odobrena zamena. Rekli su da isti takav disk nemaju, ali da mogu da izaberem drugi. Izabrao sam sam jedan malo jeftiniji i za razliku u ceni kupio još neku sitnicu. Dobio sam i novi fiskalni račun.
 
Čisto da javim da sam i ja dobio sms od njih 25. avgusta, a SSD sam predao 19.

Čekam sledeći kontakt.

Evo ga 28. septembar, od njih ni traga ni glasa. Jel oni to računaju 30 radnih dana ili kalendarskih za rešavanje reklamacije?
 
Javi sta si uradio, i meni istice rok za hard disk na laptopu za par dana pa se nadam da ce da mi vrate pare ali cisto sumnjam.
 
Evo i ja da izlozim svoj slucaj: Drugarici sam sastavio konfiguraciju od 90.000 i oni i dalje nisu u stanju da isporuce trazeno...posle 2 meseca! Te nemaju memoriju na stanju, te joj daju racun da uplati depozit al daju pogresan pa 2 nedelje cekaju na povracaj. Dobro cu da se zapitam kad ih sledeci put budem nekom preporucivao.
 
Do sada sam najbolja iskustva imao sa Emmi prodavnicom.
Kurirska sluzba besplatno dolazi na licnu adresu, preuzima posiljku.
Sve komponente koje sam reklamirao, bile su zamenjene nakon cetiri do sedam dana.
Tako je bilo sa mnom. Nikada nikakvih problema nisam imao.
 
Imam r9 280x koju sam kupio od clana foruma pre koji mesec. Posto ima skoro 3 godine (za 15ak dana uskoro puni), zvao sam da pitam kolika traje garancija na tom uredjaju, posto bi trebalo da bude 36 meseci (svaki put kad sam uzimao nesto sam dobijao takvu garanciju). Cuje se neko malo zujanje na 40ak % ventilatora pa sam hteo da je zamenim. Oni su mi rekli da je garancija 2 godine (naravno). Da odem ipak tamo za svaki slucaj i da im trazim neki papir da mi pokazu da garancija traje dve godine umesto tri? Imam samo fiskalni racun, nemam onaj papir na kome pise koliko traje garancija.
 
Ako nemas papir na kome pise da traje duze od 2 godine, onda nemas na sta da se pozoves.
 
I zavisi koji model R9 280x imas, od kog proizvodjaca. Na powercolor npr ide 2 godine garancija...
 
Ako je samo racun, to je dovoljno za dve god garancije po zakonu. Sve preko trazi da imas garantni list. Znaci nema gar. list, gotova prica. A i to sto je receno iznad, moguce da je bilo dve godine u zavisnosti od proizvodjaca.

Fora je da nekad prodavci ne popune garantni list nego ti ga daju onako praznog (serijski broj uredjaja, kako dokazati drugacije).
 
Imam sapphire dual x model. Posto sam zvao preko telefona servis, oni su mi rekli da im kazem broj racuna, oni su mi rekli pozvacemo te, i rekli mi da je dve godine. Ja sam planirao samo da odem do njih, da oni to ukucaju gde trebaju i da vidim svojim ocima da li traje 2 ili 3 godine, nemam puno da izgubim, mozda sat vremena.
 
^ Garancija na tu karticu je 24 meseca. Lepo su te informisali preko telefona. Nema šta da ti "napismeno" daju da je 2 godine, kao što su ti već rekli - imaš samo fiskalni, garancija je zakonskih 24 meseca. Kraj priče.
 
Nazad
Vrh Dno