Šta je novo?

Emmi/Alti reklamacija (FAQ u II postu)

Sapphire i Powercolor su u to vreme imali u celoj zemlji garancije od dve godine (jedino ne znam da li je za devilku bila 3). Tako da nemaš potrebe gubiti vreme na neke provere...

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Mislim da i dalje na njih daju 2 godine garancije
 
Koliko vremena obicno prodje od kada se dobije poruka da je reklamacija prihvacena do narednog kontakta ? Da li zovu telefonom radi dogovora, da li hocu povracaj novca ili neki drugi uredjaj ili isti, ili opet salju neke pruke i urade kako njima odgovara ?
 
Koliko vremena obicno prodje od kada se dobije poruka da je reklamacija prihvacena do narednog kontakta ? Da li zovu telefonom radi dogovora, da li hocu povracaj novca ili neki drugi uredjaj ili isti, ili opet salju neke pruke i urade kako njima odgovara ?

5-10 dana.
 
Ima li poente kod ovih pokusavati reklamaciju micro SD kartice, imam fiskalni racun (ne i garanciju), na blister pakovanju pise 5 godina garancije? Toshiba je u pitanju, na svu memoriju im je garancija 5 godina.

Zaboravih da napomenem, malo joj je falilo da napuni 3 godine zivota, ali moja je greska sto je ranije nisam reklamirao, jer je zestoko brljavila jos u 2. godini zivota.

Da javim da su uvazili reklamaciju, trajalo je 10-ak dana posto je kupljena za vreme Alti d.o.o, ali su zamenili neispravnu karticu klase 4 za klasu 10, spustili su joj neznatno cenu da bi je provukli na fiskalnom po ceni stare memorije.
 
Meni skoro popravili Elephone P5000. Sve gotovo bilo za desetak dana. Fon je od klinca. Prestao da radi zvučnik i zagrevao bi se tokom punjenja. Piše da su odradili i updejt softera - i za divno čudo, fon leti kako sad radi. Inače uzet kao outlet u junu (bez tačkice na sebi). Sve radilo u fullu do posle mora, gde mislim da je klinac i kriv za stradanje zvučnika. Na fonu nema tragova, ali mu je hard protektor na svim ćoškovima izubijan.
 
JLZ sto nas narod rekao, situacija od danas.

Danas sam nosio sabljozubu 990fx R2 na reklamaciju a sticajem okolonosti danas je i tri godine od datuma na fiskalnom.

Prodavac (Alti) me salje u kod uvoznika DirectLink oni kazu da je njihova garancija istekla pre tri dana (prodali su Altiju plocu 18.10.2013) i da je za tih par dana koliko je ploca bila kod Altija, Alti mora da pruzi garanciju!?!

U Altiju kazu da nije tako i da ja probam sa DirectLinkom da raspravim.

Sticajem oklonosti nemam onu pisanu garanciju za plocu (da li je prodavac zagubio ili ni on nije dobio nemam pojma, ima racun i onaj nalog iz WinWina ali nigde ne pise kolika je garancija na tome).

U sustini nije meni problem za zvucnu uzecu neku da mi radi posao za skype ali me je prilicno iznerviralo prebacivanje lopte pa me zanima ko laze uvoznik ili prodavac, jos jedna stvar, na satju WW za taj model ploce stoji 60meseci da je garancija:

http://www.winwin.rs/maticna-ploca-...-0-pcie-ddr3-sata3-glan-7-1-usb3-1157949.html

Tako da sta bih mogao dalje? Da vidim da kontaktiram nekog od nasih iz Asusa da vidim da li je 5godina stvarno bila garancija ili je 3godine kako mi rekose u DL. Da li onda postoji nacin da se WW-u natrlja nos ako su lazno reklamirali plocu?
 
Poslednja izmena:
Nemaš ti ništa sa uvoznikom, servisom ili bilo kim. Reklamaciju podnosiš prodavcu od kog si kupio uređaj, a on je dužan da vidi šta će sa njim. Ako ti kažu da treba ti da ideš negde zbog garancije, pošalji i ti njih znaš gde
 
I ja imam sabertooth, čini mi se da je 5 god garancije za nju...proveri pa probaj na tu kartu da igraš.

Sent from my SGP521 using Tapatalk
 
https://www.asus.com/rs/Motherboards/SABERTOOTH_990FX_R20/overview/

5 Year Warranty

The ultimate reliability of TUF Series is not only based on advanced thermal design, military-standard components and strict reliability tests, but also on the 5 Years Warranty* which is proudly provided.

* This service will follow the local standard and service policy.
** This service only covers failures or malfunctions that occur during the warranty period and under normal use conditions, as well as any material or workmanship defects.

https://www.asus.com/rs/support/

Potrebna pomoć?

Kontaktirajte nas
Radno vreme Pon-Pet 9-17h
011/20-70-677
 
Pozdrav,

izgleda da mi je crkla moja verna Msi 280X kupljena u ovoj radnji,posto vidim da je nemaju vise u prodaji kako sad ide postupak kada im odnesem na reklamaciju?

Zamena za neku slicnu,pare,popravka?

Meni bi najvise odgovaralo da dobijem pare pa da lepo uzmem 480 ili 1060...E sad da li ja to biram ili oni odredjuju...I naravno koliko moze da traje proces popravke?
 
Imaš temu Zaštita potrošača kroz zakone i praksu. Tamo sve piše.
 
Moje iskustvo sa reklamacijom u Emmi-ju. Nedavno mi je iz čista mira eksplodiralo napajanje Thermaltake Toughpower Gold 750W. Odneo ga u servis u petak, u utorak dobio poruku da je reklamacija uvažena. Pozvao kol centar, rekli da je odbrena zamena (logično), kako isto napajanje nemaju na lageru mogu da uzmem bilo koji artikal u vrednosti do 10.500 din koliko je napajanje plaćeno ili da još doplatim ako hoću nešto skuplje. Naručio drugo napajanje koje je stiglo u prodavnicu u sredu, dobio novi fiskalni račun i novu garanciju (za napajanje koje sam uzeo 3 godine).
 
Meni je otišlo napajanje CM GX450W kupljeno u Emmiju (račun iz Emmija, garantni list je od Pina, overen pečatom Altija). Garancija je 5 godina, ali pošto je prošlo više od dve godine rekli su mi da oni nemaju veze sa tim i da se obratim ovlašćenom servisu. Pozvao sam Društvo za zaštitu potrošača, žena mi je objasnila da je prodavac dužan da prihvati garanciju do 2 godine, pod uslovima propisanim zakonom, a za preostali period odgovoran je proizođač tj. predstavnik ili uvoznik (ko je već izdao garanciju), po uslovima sa garantnog lista.

Pozvao sam Pin, poslao napajanje i sad čekam. Desetak dana ni reči od njih, ali imaju 45 dana rok po garantnom listu, videćemo.
 
Poslednja izmena:
Podseti ti njih za zakonski rok o informisanju, sta ce raditi sa tim napajanjem

Sent from my Huawei Honor 7
 
Verovali ili ne, bez ijednog poziva napajanje mi je vraćeno iz servisa sa zapisnikom da je prošlo sve hardverske testove i da je stoga po procedurama proizvođača ispravno!

Da napomenem da je kompjuter odmah proradio sa nekim starim napajanjem, a na nekoj spravici koju zovu ATX tester je se pokazalo da grana koja napaja ploču (onaj široki kabal) ne radi kako treba. Nosio sam, pre slanja na reklamaciju, i kod jednog sjajnog elektroničara da mi proveri, isto je zaključio i pokazao mi da ta grana ne trpi ni najmanje optetećenje (jedino što ima napon na prazno).

Malopre, kad mi je stiglo napajanje i zapisnik o "testiranju" iz servisa, želeo sa da se još jednom uverim pre bilo čega dalje. Otvorio sam dečiji kompjuter na kome je obično kinesko napajanje i ploču povezao na Cooler Master koji je upravo prošao sve testove u njihovom servisu - naravno da nije radio, a napajanje je jedva uspelo da pokrene sopstveni ventilator na par sekundi, posle čega se i on zaustavio.
 
Ovi *****i iz servisa mi vracaju neispravan ssd.Odgovaraju mi da je ispravan.Dva racunara ga uopste ne registruju da je zakacen.Na trecem cas radi cas ne radi.

Sta ciniti?
 
Počeli su izgleda da vraćaju neispravne stvari u poslednje vreme, po sistemu, APP.

A lepo sam odlučio da ne kupujem kod nas ama baš ništa vezano za consumer electronics, pa ipak sam uzeo dva SSD-a u Emmi-ju.:mad:
Nadam se da neću morati da se bakćem sa reklamacijomu naredne 2-3 godine.

Definitivno ništa ne kupovati kod nas, garancija je samo mrtvo slovo na papiru.
 
Poslednja izmena:
Ovi *****i iz servisa mi vracaju neispravan ssd.Odgovaraju mi da je ispravan.Dva racunara ga uopste ne registruju da je zakacen.Na trecem cas radi cas ne radi.

Sta ciniti?

Koji SSD Silicon power ili Patriot Blast? Uglavnom ta dva imaju random taj problem , probaj firmware upgrade.
 
Patriot

Ma kakav crni upgrade uvek kad sam probao zakuca na 5 %.
 
Ooops...

I ja imam Patriot Blast :(

Koji je tvoj? 120GB ili 240GB?
 
@Miksan

Nosi ceo comp u servis i neka ga pred tobom probaju.
 
Meni su uredno zamenili 840 evo koji je crkao sa onim kojeg sam hteo - 850 evo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Patriot

Ma kakav crni upgrade uvek kad sam probao zakuca na 5 %.
Koliko si platio ako je iz potpisa 120GB zameni za ovaj: http://emmi.rs/ssd-ssd-sata3-120gb-corsair-force-le.11.html?productId=57895 probaj na nekom kompijuteru koji ima AMD platformu , neko je jednom na ovom forumu imao Silicon Power jedan koji je radio samo na AMD platfotmi , ono hoce da te ubede da je taj polu-ispravan SSD ustvari potpuno ispravan , reci im da oni odrade upgrade firmwrmare-a ako je ispravan kao sto kazu.
 
Ooops...

I ja imam Patriot Blast :(

Koji je tvoj? 120GB ili 240GB?
120

Ma necu nista da nosim.

@ Dark

Platio 4900, hteo sam da im doplatim da uzmem 370s transcend.

Na amd platformi je radio, pa nije radio.Ukljucis pc cas oxe cas nece.

Sada na ovoj novoj ploci uopste se ne vidi.

Sent from my m2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Patriot

Ma kakav crni upgrade uvek kad sam probao zakuca na 5 %.

ja imam jedan patriot od 480gb u laptopu i od 240gb u racunaru

oba rade super

kum je uzeo od 240gb u emiju i crkao je posle 5 dana, dobio drugi i on isto crkao, na kraju dobio pare nazad, jer je losa serija
 
Vratili mi ssd sada radi koji mu je djavo pojma nemam.Nemam sada win instaliran da probam firmware da updejtujem, mrzi me da ubacam windows sada.

Prosli put su mi vratili ruter koji malo malo pa zabada.Sa domacim trgovcima vise necu da se bakcem.
 
Verovali ili ne, bez ijednog poziva napajanje mi je vraćeno iz servisa sa zapisnikom da je prošlo sve hardverske testove i da je stoga po procedurama proizvođača ispravno!

Da napomenem da je kompjuter odmah proradio sa nekim starim napajanjem, a na nekoj spravici koju zovu ATX tester je se pokazalo da grana koja napaja ploču (onaj široki kabal) ne radi kako treba. Nosio sam, pre slanja na reklamaciju, i kod jednog sjajnog elektroničara da mi proveri, isto je zaključio i pokazao mi da ta grana ne trpi ni najmanje optetećenje (jedino što ima napon na prazno).

Malopre, kad mi je stiglo napajanje i zapisnik o "testiranju" iz servisa, želeo sa da se još jednom uverim pre bilo čega dalje. Otvorio sam dečiji kompjuter na kome je obično kinesko napajanje i ploču povezao na Cooler Master koji je upravo prošao sve testove u njihovom servisu - naravno da nije radio, a napajanje je jedva uspelo da pokrene sopstveni ventilator na par sekundi, posle čega se i on zaustavio.
Potpuno sam imao istu situaciju...napajanje je jos bilo seasonic u garsnciji jos 1 godod tog daana..vracaju ga kao ispravnog...mogao sam da ga bacim samo..a bilo je oko 10000 tada 2012
 
Ne kupujte racunare u emmiju!
Uzas.
Prvo sam porucio komponente bio je ponedeljak,da se oni meni uopste ne javljaju i ja njih zvao u cevrtak i kazu mi da nije stiglo petak opet nije.
Da oni mene zovu u ponedeljak i kazu mi da nema te maticne ploce koju sam porucio....i ja uzeo drugu slicne cene.
Komponente stigle u petak,ali su ga sastavljali i tek sam ga uzeo u ponedeljak.
Nakon 2 nedelje.
Dodjem kuci,ubacim windows radi on radi kad nakon 5 minuta se sam restarovao.
Operžt ga upalim malo koristim i opet.
Odem u servis u dunavsku kazem sta kako i predam racunar.
Nakon 7 DANA oni mene obavestavaju da je racunar primljen u servis!
Posle dve nedelje od toga kazu mi da je ne ispravno napajanje i da su ga porucili.
Posle 3 nedelja kazu da je ne ispravan ram i poruce i zamene.
Tako sam cekao mesec dana da oni meni srede komp.
Najgore sto mi je komp trebao za faks...ili ne bitno za sta kupio sam komp da radi ne da oni ustanove sta je pokvareno,neka provere komponente pa neka ih prodaju.
Nije mi jasno zasto emmi prodaje ne ispravne komponente u 100% je neko vratio te komponente i oni meni ubacili.
Moj bratanac je kupio ram memoriju u emmiju i bila je ne ispravna,posto je bacio kutiju od rama doneo je samo ram,nakon toga lik u emmiju uzima drugu kutiju sa ramom i daje mu drugi ram a taj ne ispravan stavlja u kutiju.Tako da taj sledeci kupuje ne ispravan ram.
Jeste da su najjeftiniji, ali sledeci put cu rado dati 4000-5000 vise u nekoj drugoj radnji ali cu odmah da koristim racunar.
Moja preporuka ako kupujeete nesto skuplje racunar monitor...izbegavajte emmi.
Ovo se ne desava samo meni vec i drugima,da ih tuzim,samo cu da gubim vreme i novac.
Po meni ovakve prevare bi morale da se kaznjavaju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno