Šta je novo?

Kako najlakše/brže izmeniti PDF, a da se ne poremeti sve?

RazbojNick

Čuven
Učlanjen(a)
05.02.2004
Poruke
5,909
Poena
815
Google Fu failed me.

Imam obrazac u PDF koji treba da izmenim (čitaj: dodam tekst i slike). Probao sam sa LibreOffice 5 koji imam pri ruci. Tu se PDF radi izmene otvara u Draw i to radi solidno, ali se napravi mali karambol. Prvo što se promeni je font (ok, nema na računaru tog koji je korišćen za obrazac, ajde-de), ali se, takodje, izdvoje slova Č,Ć i Đ u posebne celine teksta i podele i razmaknu delove reči i rečenice oko tih slova, pa sve mora ručno da se popravlja i sastavlja.

Najbolje je neko otvoreno i lako rešenje. Ne bih da instaliram Adobe, profi je mašina i program se ne bi koristio ni za šta više, ali ako baš ne može na drugi način...
 
Pošto nisam baš siguran kakve izmene su ti potrebne, možda možeš da probaš PDF-XChange Viewer ili PDF-XChange Editor, http://www.tracker-software.com/product/downloads/

Mislim da oba omogućavaju dodavanje texta, ali za slike nisam siguran. Pošto oba postoje u portable varijanti, probaj pa vidi ;)

EDIT: a, da, i slike sigurno mogu barem preko opcije "Stamp" (ubaciš sliku da bude pečat, pa je onda tako postaviš u dokument).
 
Poslednja izmena:
PDF-XChange se plaća.

Po običaju, tek kad postavim temu, nadjem rešenje. Inkscape radi posao tačno kako treba. Ne instalira se i relativno je mali. Vremenom ću još da mu naučim po koju funkciju pored sada potrebne.
 
Inkscape je slican Ilustratoru ili Corelu i barata sa vektorskim fajlovima.
PDF nije namenjen za dalje izmene. Mozda bi bilo bolje da nadjes original od koga je PDF nastao pa tamo menjaj.
 
PDF-XChange se plaća.
Pa... Koristim ga godinama (vrlo često za neke sitnije izmene na PDF fajlovima), tako da sa sigurnošću mogu reći da se najveći deo ne plaća ;) Licenca je potrebna samo za neke "premium" opcije.
 
Aha, ok. Videh "Buy now" i nekih $50 za licencu, pa se nisam udubljivao.

Probah sa dokumentom, UI je malo... nezgodan, na prvu loptu.
 
Adobe acrobat pro radi izmene na fileovima bez ikakvih problema...jedino sto kosta...ali i vredi...
 
Najbolja ti je varijanta ako možeš da ga konvertuješ u Word tekst odradiš šta hoćeš i ponovo ga prebaciš u PDF.
 
ne, to nije najbolja varijanta
ume da bude veći karambol nego sa LibreOffice Draw
 
Adobe Acrobat Pro.
Licenca se plaća, ali jedino on ima ono što tražiš, brzo i efikasno. Kod ostalih to nije slučaj.
 
Jel on dolazi bese uz novi note 5?...video sam da postoji opcija editovanja dokumenata, ubacivanja potpisa itd
 
Vec sam rekao, Nitro!
 
Koristio sam i Nitro i Adobe i apsolutno je svejedno koji. Čak je i slična cena.
 
A da li postoji neko kvalitetno, besplatno desktop rešenje za editovanje PDF fajlova?

Da nije online. Ja recimo nisam ni u jednom od besplatnih rešenja video da mogu da obrišem stranicu PDF dokumenta a da mi ne doda neki svoj žig.
 
Ima li nacina kako da se poveca tekst koji se upisuje u pdf formularima, recimo u poreskim prijavama ili vec gde, jednostavno velicina fonta je sitna, da li moze da se ta velicina fonta upisa u rubrike poveca, nikako da resim ovaj problem. Nadam se da me razumete na sta mislim, znaci podatke koje treba upisati u rubrike trebaju bit za nijansu veci od teksta koji opisuje tu rubriku.
 
Imam jedan problem prilikom popunjavanja jednog pdf obrasca, sve mi odgovara osim jedne rubrike u kojoj tekst koji se upisuje ne lomi se vec sve ide u jednom redu, znaci ono sto stane u jednom redu to je to, kako da namestim da taj tekst se lomi u vise reda, znaci u samom pdf file treba izmeniti tu opciju.
Otvarao sam ga preko programa ABBYY FineReader 12, molim za pomoc.

QQQQQQQQQQQQQQQQ.png

Da ne smaram, resio sam problem.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno