Šta je novo?

Garancija u BC Group KOJA ******ŠTINA

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Можда нека фирма која ради више инсталација недељно може да убрза посао. Спреми се паковање са свим апдејтима за све ОС који могу да наиђу, спреми се неки пакет драјвера (мада ту нема превише посла и одради се и дисковима који долазе уз хардвер мада не мора да значи да ће да их буде) и релативно брзо може да се инсталира. Неко стално води рачуна о апдејтима и скида их па спреми за инсталацију и посао може релативно брзо да се одради.

Друга прича је ако се све инсталира и подешава редовним путем. Ако је неко скоро инсталирао Windows 7 (па још верзију без SP1) и после крене са редовним ажурирањима, онда ни 5-6 сати не мора да буде довољно. Чак и када се крене са 7SP1, опет има доста посла.
Инсталација 8.1 је већ друга прича, то би требало да траје доста краће јер има и мање апдејтовања.

П.С. Радим са хардвером ... од када се појавио. ;) Тачније, ту мислим на PC варијанте, мада јесам радио са разним хардвером и пре појаве поменутог. Први PC је био х86 са два флопија уз dos 2.11 или тако неки.

a to ponovo zavisi od brzine interneta .... a firma koja drzi do sebe ima bar 50Mbit download da ne kazem 100 tako da ni to ne treba predugo da traje.
 
a to ponovo zavisi od brzine interneta .... a firma koja drzi do sebe ima bar 50Mbit download da ne kazem 100 tako da ni to ne treba predugo da traje.
То се подразумева али ... фирма нема линк за један комп па да одрађује апдејте пуном брзином. Апдејти не иду баш глатко, мени се од чисте седмице бар три пута обрне круг, после неких иде онај за проверу па после њега пун списак па опет провера па SP1 па опет ... а понекад само чекирање уме да потраје и десетак минута, бар једно од њих. После довлачи па инсталира ... и то уме да потраје. А ја то радим увек на једном компу уз пуних 60Mbps што значи да то није пресудно.

Као што сам написао, ако фирма има честе послове те врсте, неко би морао да одржава пакет апдејтова (неки кумулативни ако се то и даље појављује) и да скрати посао. Мени се не исплати јер инсталирам врло ретко па би ми више трајало спремање него онлајн апдејт.
 
То се подразумева али ... фирма нема линк за један комп па да одрађује апдејте пуном брзином. Апдејти не иду баш глатко, мени се од чисте седмице бар три пута обрне круг, после неких иде онај за проверу па после њега пун списак па опет провера па SP1 па опет ... а понекад само чекирање уме да потраје и десетак минута, бар једно од њих. После довлачи па инсталира ... и то уме да потраје. А ја то радим увек на једном компу уз пуних 60Mbps што значи да то није пресудно.

Као што сам написао, ако фирма има честе послове те врсте, неко би морао да одржава пакет апдејтова (неки кумулативни ако се то и даље појављује) и да скрати посао. Мени се не исплати јер инсталирам врло ретко па би ми више трајало спремање него онлајн апдејт.

da si citao temu od pocetka shvatio bi da sam bas to rekao .... ako se firma bavi tim poslom i drzi do sebe .... nema sta da instalira komp 5-6 sati ... ali evo iomamo "strucnjake" sa fakultetom koji poprav ljaju kompjutere kojima treba 5-6 sati za to, ja ne znam dok sam se time bavio par godina radio sam i za vojsku i za zdravstvo za MUP, gomilu privatnih malih i velikih firmi.... i nikad mi nije trebalo 5-6 sati za kompjuter .... ni priblizno

poenta je da se ovde covek u ovoj temi pravi pametan a na drugoj temi postavlja pitanja koja su na nivou teskog pocetnika ... a i sam sebe tako naziva, ovde sam u prvom izlaganju mislio da je on vlasnik te belosvetske firme, a sad shvatam da je on zaposleni koj izvrsava naredjenja..... i da me ne razumete pogresno .... ima ljudi kojima treba 5-6 sati da srede kompjuter .... isao sam iza takvih i popravljao njihove visokoumne poslove .... na kraju krajeva i vlada nam je takva .... spora i neefikasna :)

a koliku voltazu da stavim za vcore? da ostane na auto isto? ima milion opcija a ja prvi put vidim uefi bios :(
sta reci posle ovoga ... covek je prvi put video UEFI bios u julu ove godine ... a ovamo prica kako su sajber mega firma koja ima fakultetski obrazovane servisere .... lololololol da nije smesno plakao bih ....
 
Poslednja izmena:
a koliku voltazu da stavim za vcore? da ostane na auto isto? ima milion opcija a ja prvi put vidim uefi bios :(
sta reci posle ovoga ... covek je prvi put video UEFI bios u julu ove godine ... a ovamo prica kako su sajber mega firma koja ima fakultetski obrazovane servisere .... lololololol da nije smesno plakao bih ....
Zanimljivo zar ne?
Čovek koji je obavio stotine reinstalacija sistema prvi put vidi UEFI pre mesec dana?
Lažov patološki (ili neka druga, još gora dijagnoza)...

Sad će biti zabave kada se uključi u priču sa novim provalama :)
 
Prva moja postavljena tema o kojoj toliko ovde pricate zapravo je tema mog prijatelja kome sam ustupio da postavi pitanje i svoj problem na njegovu molbu jer ga je mrzelo da se registruje. Kao sto se moze videti konfiguracija je drugacije od moje koju inace ja imam i koja se vuce po postovima. Svi su ovde majstori iza nekog nika koliko vidim ali izgleda niko nema adekvatno obrazovanje da to pokaze...cak sam i njegove neke delove stavio na prodaju ovde koje mi je doneo...
 
Prva moja postavljena tema o kojoj toliko ovde pricate zapravo je tema mog prijatelja kome sam ustupio da postavi pitanje i svoj problem na njegovu molbu jer ga je mrzelo da se registruje. Kao sto se moze videti konfiguracija je drugacije od moje koju inace ja imam i koja se vuce po postovima. Svi su ovde majstori iza nekog nika koliko vidim ali izgleda niko nema adekvatno obrazovanje da to pokaze...cak sam i njegove neke delove stavio na prodaju ovde koje mi je doneo...

Aj polako .... sto si drugu davao da postuje na tvom niku .... sto mu ti nisi sve objasnio kad si vec toliko strucan .... moji prijatelji ne postuju ovde pitanja ja im resavam probleme... i jel znas da je zabranjeno da postujes oglas za drugo lice (za ovo nisam 100% siguran jel jos vazi jer nisam citao pravila duze vreme)

Drugo ... vidim hvatas se za to "obrazovanje" non stop malo me zabrinjavas, pa me zanima koja to skola u srbiji skoluje servisere racunara ? ja ne znam ni za jednu .... ali ajde prosvetli me. I ta zadnja recenica ti je glupa do bola .... ti si prvi koj se krije iza nika i prosipa ovde pricu kako 25 godina radi sa racunarima ..... ja iskreno mislim da ti nemas ni tih 25 godina zivota a ne "iskustva" ali ajde, na kraju krajeva ni ne zanima me, samo nemoj ovde molim te da delis mudrost jer si u najmanju ruku smesan .... pogotovo sa onih 5-6 sati za instalaciju sistema ... kad bih ti iskreno rekao sta mislim o tome .... verovatno bih dobio ponovo kaznene poene, tako da cu iskulirati ..... evo samo cu ti ovo reci .... da sam zavrsio fakultet i da sam zaglavio kao serviser racunara.... ubio bih se majke mi ...
 
Drugar me je pitao bio jel ti bese imas nalog tamo ako mozes mi das da pitam nesto, to je bilo sve :) Moje radno vreme je jako dugacko da bi me on toliko cesto vidjao posto radim van mesta u kome zivim. Ne moze biti zabranjeno postovati oglas za tudje komponente ako te iste posedujes kod sebe :) to vise nije tudje. O obrazovanju vec sam pricao o kojoj srbiji pricas? ja sam se dugi niz godina usavrsavao u IBMu u londonu za svoj posao. Ja sam sa svojim poslom zadovoljan i nekad svasta moras da radis ali zato platu imam sigurno onu o kojoj bi ti mogao da sanjas samo. Jer taj windows od toliko sati donosi tolike pare kako ti volis da kazes :)
 
Prva moja postavljena tema o kojoj toliko ovde pricate zapravo je tema mog prijatelja kome sam ustupio da postavi pitanje i svoj problem na njegovu molbu jer ga je mrzelo da se registruje. Kao sto se moze videti konfiguracija je drugacije od moje koju inace ja imam i koja se vuce po postovima. Svi su ovde majstori iza nekog nika koliko vidim ali izgleda niko nema adekvatno obrazovanje da to pokaze...cak sam i njegove neke delove stavio na prodaju ovde koje mi je doneo...


Koja je verovatnoca da je tvoj drugar goxxxy? :D Egzoticna ploca, lako se pamti.
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?353026-K-Intel®-Core™-i7-4790K-Gigabyte-GA-Z97X-Gaming-GT


Ako jeste, ne znam zasto je napustio forum, bio je ok lik.
Mada mi se cini da se nesto "posvadjao" sa jednim moderatorom u onoj temi o ispalama...
 
Koja je verovatnoca da je tvoj drugar goxxxy? :D Egzoticna ploca, lako se pamti.
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?353026-K-Intel®-Core™-i7-4790K-Gigabyte-GA-Z97X-Gaming-GT


Ako jeste, ne znam zasto je napustio forum, bio je ok lik.
Mada mi se cini da se nesto "posvadjao" sa jednim moderatorom u onoj temi o ispalama...

ne znam koja je verovatnoca za sta ali ja sam siguran da nije, sto bi mi taj trazio ako ima svoj nalog...ovaj decko je stavio da kupuje to ali ne znam kakve li to veze ima sad? a ploca ko ploca nista specijalno...a i bila je na akciji kod nas za smesne pare...
 
Drugar me je pitao bio jel ti bese imas nalog tamo ako mozes mi das da pitam nesto, to je bilo sve :) Moje radno vreme je jako dugacko da bi me on toliko cesto vidjao posto radim van mesta u kome zivim. Ne moze biti zabranjeno postovati oglas za tudje komponente ako te iste posedujes kod sebe :) to vise nije tudje. O obrazovanju vec sam pricao o kojoj srbiji pricas? ja sam se dugi niz godina usavrsavao u IBMu u londonu za svoj posao. Ja sam sa svojim poslom zadovoljan i nekad svasta moras da radis ali zato platu imam sigurno onu o kojoj bi ti mogao da sanjas samo. Jer taj windows od toliko sati donosi tolike pare kako ti volis da kazes :)

Ma ok je za komponente zabole me :) ionako je glupo pravilo ....

Nego ... sta su te majke ti u IBMu usavrsavali godinama sto ima veze sa reinstalacijom Win sistema, koliko sam ja upucen u njihov rad oni rade sa serverima a ne PC-jem. Vidim da se buisas sa platom .... iskreno ne vreujem da zaradjues vise od mene, jer ja ni ne radim u srbiji .... za pocetak nego u tom Londonu o kom sanjas .... a sad sam siguran da imas 25 godina zivota max, ili si tesko isfrustriran ....

u stvari evo psiholoski profil:

Moje radno vreme je jako dugacko da bi me on toliko cesto vidjao posto radim van mesta u kome zivim.

covek sa sela (radi van mesta u kom zivi) koj radi u beogradu po 10+ sati za 800e (ovo extra plata za ljude sa sela) i tripuje da je najpametniji .... extra ;) pravi si IBM profesionalac ... isfrustriran :)
 
Poslednja izmena:
@KodMeneJeRadilo
Nema, samo verovatnoca zbog egzoticne ploce. :D Jedan moj drugar je takodje merkao tog Gigabyte-a pa sam pratio aktivno oglase tada, a na kraju uzeo u emmiju nekog Asusa sto je bio na akciji. :d
 
pa ja nisam rekao da radim na instalaciji sistema po ceo dan ali se desi kada moras ti da to odradis jer mi sto radimo uvek je timski rad i za sve mora da si obucen i znam da iz visegodisnjeg iskustva to moze da potraje i 5-6 sati...ne znam za tvoju platu ali ako mozes da promenis celu masinu na najnovije komponente top klase sve svaki mesec i da pritom platis sve ostale obaveze inace onda si blizu mene ili da mozes da kupis nov prosecan auto za standardno strano trziste svakih 6 meseci tu si :) isfrustiram jesam mozda tako me zivot natera a imam mnooooogooo vise od tih godina koje navodis...skoro pa duplo...
 
@KodMeneJeRadilo
Nema, samo verovatnoca zbog egzoticne ploce. :D Jedan moj drugar je takodje merkao tog Gigabyte-a pa sam pratio aktivno oglase tada, a na kraju uzeo u emmiju nekog Asusa sto je bio na akciji. :d

ma i ta ploca je bila bas kod nas na akciji 20 soma koliko se secam...
 
takodje radim u PE i mi svi postujemo pakete i pogotovu oznaku lomljivo. zato je najbolje stiklirati izdvojeno rukovanje. ako mi vidimo ostecen paket procureo ili da zvecka a da je lomljivo odmah obavestavamo primaoca ali zato ako nw vratimo 3 din kusura ljudi se zale posle da smo hteli da ih prevarimo pa nas posle kaznjavaju a odakle nam i sitni dinari jos...


Evo tu si dao nalog prijatelju što radi u post expressu :d
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?181575-Kurirske-službe&p=4223972&viewfull=1#post4223972
 
to je istina, on radi u post expressu
 
Ha ha ha ha :d :D
 
pa ja nisam rekao da radim na instalaciji sistema po ceo dan ali se desi kada moras ti da to odradis jer mi sto radimo uvek je timski rad i za sve mora da si obucen i znam da iz visegodisnjeg iskustva to moze da potraje i 5-6 sati...ne znam za tvoju platu ali ako mozes da promenis celu masinu na najnovije komponente top klase sve svaki mesec i da pritom platis sve ostale obaveze inace onda si blizu mene ili da mozes da kupis nov prosecan auto za standardno strano trziste svakih 6 meseci tu si :) isfrustiram jesam mozda tako me zivot natera a imam mnooooogooo vise od tih godina koje navodis...skoro pa duplo...
Retko pisem ovakve postove, pogotovo offtopic, ali ovako nepismen post bez tacke, zareza i osnovnih znakova interpunkcije davno ne videh.
Ne bih da merim cija je cuna veca al' majstore dzaba ti plata i novi auto svakih 6 meseci posle ovakvih postova :)
 
pa ja nisam rekao da radim na instalaciji sistema po ceo dan ali se desi kada moras ti da to odradis jer mi sto radimo uvek je timski rad i za sve mora da si obucen i znam da iz visegodisnjeg iskustva to moze da potraje i 5-6 sati...ne znam za tvoju platu ali ako mozes da promenis celu masinu na najnovije komponente top klase sve svaki mesec i da pritom platis sve ostale obaveze inace onda si blizu mene ili da mozes da kupis nov prosecan auto za standardno strano trziste svakih 6 meseci tu si :) isfrustiram jesam mozda tako me zivot natera a imam mnooooogooo vise od tih godina koje navodis...skoro pa duplo...

iz tvog izlaganja izvlacim zakljucak da godisnje zaradjujes 2x prosecan auto ...to je cca 30ak hiljada eura .... druze sad znam da tesko lazes (sto je sramota s obzirom da kazes da imas 50god) .... jer toliku platu nemaju ljudi u srbiji koji nisu na rukovodecim poslovima, da si vlasnik firme pa i da ti verujem ....

Druge nebiloze su : "promenis celu masinu na najnovije komponente top klase sve svaki mesec" zasto bih menjao masinu svaki mesec ili par meseci ? jel ti crkavaju komponente od "strucnog" sklapanja ? ne vidim da je to uopste potrebno, ja iskreno menjam masine tik pred izlazak iz garancije ....
 
A evo i gde lazes ponovo ....

Kazes ... zvao me drug i pitao da mu dam login podatke da postuje pitanje u vezi kompjutera .... i to se desilo u sedmom mesecu ....

Sad ispade da je on nekako otisao unazad kroz vreme i u petom mesecu komentarisao kako radi u Post Expresu ...... lololololol

Sad imam kompletnu sliku o tebi .... 25 god max .... mozda si zavrsio neki od ovih kvazi fakulteta ali preko veze zaposlen i radis u post expresu kao kurir i ovde lecis frustracije... krastavac zajeban zivot .... IBM si mozda sanjao .... par puta
 
moja godisnja plata je veca od te pomenute, svakako, a to sta ja radim gde radim i sta je moje i cega sam ja sve vlasnik cega nisam radije bih zadrzao za sebe jer bi pola takvih kao ti umrlo od zavisti, srecom mene placaju inostrani partneri a da si izasao negde van video bi da preko i obican vozac autobusa ima vecu godisnju platu...
 
radial je i moja baba u nemackoj ali to nema veze sa zivotom bila je cistacica :)
 
moja godisnja plata je veca od te pomenute, svakako, a to sta ja radim gde radim i sta je moje i cega sam ja sve vlasnik cega nisam radije bih zadrzao za sebe jer bi pola takvih kao ti umrlo od zavisti, srecom mene placaju inostrani partneri a da si izasao negde van video bi da preko i obican vozac autobusa ima vecu godisnju platu...

To za plate znam ... rekoh ti radim za stranu firmu iz Londona ne znam jel nisam napisao to kako treba ili sta? Ali to ne menja cinjenicu da si svojim postovima dokazao sasvim suprotno....

I dalje znam da lazes jer kod nas IBM nema skoro pa nikakav posao, cak i firme zastupnici kao sto je npr DL za Dell imaju zaposlene neke popute tebe ... nadobudne sto pojma nemaju i misle da su pokupili svo znanje sveta .... a za platu znam da lazes jer da ti firma placa 30k+eura da sedis u beogradu i ne radis nista (jer jelte posla nema za IBM) im se ne bi isplatilo, a firme sa zapada nisu Post Express da te zaposle preko veze da raznosis pakete ....

E A ZAMISLI OVO

Ja nisam nista zamislio, dok sam radio u ibm u londonu tih 6 meseci toliko su placale firme nase satnice.

I goxxy je radio u IBMu u londonu ..... kako je svet mali ... verovatno se znate .... vidis on pominje platu od 100-300e po satu.... u jeee al te je on presisao .... uzimao je 30k mesecno .... brate tebe deru ko zeca ako ti daju samo 30k godisnje .... ja bih se zalio ....
 
Poslednja izmena:
ali odakle vama da ja radim u londonu? lepo sam napisao da sam se tako samo usavrsavao u praski i IBM sertifikatima? Firma je u srbiji koja radi sa inostranim partnerima za koje radim.
 
ali odakle vama da ja radim u londonu? lepo sam napisao da sam se tako samo usavrsavao u praski i IBM sertifikatima? Firma je u srbiji koja radi sa inostranim partnerima za koje radim.

niko nije ni rekao da radis u londonu .... zanimljio je da se i goxxxy "usavrsavao" 6 meseci u londonu .... e lude kuce .....
 
niko nije ni rekao da radis u londonu .... zanimljio je da se i goxxxy "usavrsavao" 6 meseci u londonu .... e lude kuce .....

e sad da li se usavrsavao ili samo radio nemam pojma ali verujem da ima jos gomila ljudi koji su preko neke firme radili preko a verujem i dalje rade pogotovu u londonu,pa dosta programerskih kuca ima tamo a ima i sljake ovako, zavisno u kojoj struci je radio i sta...ib ima veliko predstavnistvo u londonu...mislim nismo dosli na pijac ko zna koliko clanova ovde ima takvih a ne pisu ili ih ne dotice ako cemo tako. recimo veliki gowi group i znam dosta ljudi odavde koji su tamo isli...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno