Šta je novo?

NAD Viso HP50 i NAD Viso HP 30

stef92

Poštovan
Učlanjen(a)
26.11.2013
Poruke
37
Poena
54
Pre svega nadam se da je tema na odgovarajucem mestu :)

Evo interesantnih slusalica za koje sam zinteresovan konkrento hp 50, hp 30 mislim da jos nisu izasle
Relativno nepoznata firma, posebno po slusalicama posto im je ovo prvi model, ali to nije uticalo na kvalitet, posto sam citao o forumima da su slasalice odlicne (bolje od sennheiser momentum po vecini, a istog cenovnog su ranga u sveti, posto kod nas nisu :)) pa ako ih neko ima bilo bi lepo da prokomentarise, a i ako ih nema i ako je upoznat sa njima sta misli.
Malo su cudnog izgleda (sirok rajf koji ne ide skroz uz glavu) mada kompanija kaze:" We don't care about your lifestyle. We care about your ears."

http://nadelectronics.com/products/headphones/VISO-HP50-Over-Ear-Headphones
nad_viso_hp50.jpgnad_visohp50_news.jpgDCAY1Q-A83730539000_53858f7339a59.jpgviso-pj-grand.jpg


HP 30
http://napthineporter.com/nad-introduces-on-ear-headphones-viso-hp30
500x1000px-LL-11130278_tria-2013-24.jpeg
 
Poslednja izmena:
Pre svega nadam se da je tema na odgovarajucem mestu :)

Evo interesantnih slusalica za koje sam zinteresovan konkrento hp 50, hp 30 mislim da jos nisu izasle
Relativno nepoznata firma, posebno po slusalicama posto im je ovo prvi model, ali to nije uticalo na kvalitet, posto sam citao o forumima da su slasalice odlicne (bolje od sennheiser momentum po vecini, a istog cenovnog su ranga u sveti, posto kod nas nisu :)) pa ako ih neko ima bilo bi lepo da prokomentarise, a i ako ih nema i ako je upoznat sa njima sta misli.
Malo su cudnog izgleda (sirok rajf koji ne ide skroz uz glavu) mada kompanija kaze:" We don't care about your lifestyle. We care about your ears."

http://nadelectronics.com/products/headphones/VISO-HP50-Over-Ear-Headphones
Pogledajte prilog 177816Pogledajte prilog 177811Pogledajte prilog 177813Pogledajte prilog 177815


HP 30
http://napthineporter.com/nad-introduces-on-ear-headphones-viso-hp30
Pogledajte prilog 177817

NAD je sve samo ne relativno nepoznata firma. HP50 imas u Carlija Caplina gde mozes da ih probas.
 
I mene je oduševilo to 'relativno nepoznata firma" ... Dobro da je samsung poznat :)
 
Stvarno sam zapanjen koliko ljudi obraca paznju na to... ako je to sve sto imate da kazete o dobrim slusalicama lepo :)

ps da jeste nepoznada po slusalicama zato sto im je ovo prvi model...za neobavestene...
 
Stef, kako da ti komentarišemo slušalice koje verovatno i ne postoje u Srbiji?!? Možemo samo da komentarišemo komentare drugih.

Btw, NAD je jedna od ikona HiFi-ja, osnovana početkom '70-ih. Slušalice im nikada nisu bile težište delatnosti (ko recimo Senheiser ili Koss), ali imali su premijum modele od kada postoje.
 
Poslednja izmena:
Postoje te slušalice barem hp50 i to kod zvaničnog distrubutera u čarlija čaplina.
Slušao sam ih i nije me oduševilo i ne shvatam što se innerfidelity oduševljavao. Nije samo bas prenaglašen, već mi je sve naginjalo ka muljanju tako da nije za moj ukus iako lično volim toplije slušalice.

KOmbinacija na kojoj sam slušao je transcend mp860 i cmoy pojačalo za slušalice.

A izradjene su kao daleko skuplja klasa, definitivno će biti primjećen onaj ko ih nosi.
 
Da zapanjen sam zato sto smo napravili temu o jednoj pogresnoj recenici, koja nije mnogo bitna za temu, moja greska priznajem ali ajde da pricamo o slusalicama, pretpostavljam da ih nema mnogo ljudi.. al kao sto sam napisao "ako ih neko ima bilo bi lepo da prokomentarise, a i ako ih nema i ako je upoznat sa njima sta mislii"
zato sto sam zainteresovan za kupovinu, kao sto su kefalo 81 i dantes rekli postoje u srbiji i cena im je za divno cudo skoro ista kao na netu sto nije slucaj za vecinu slusalica iz carlija caplina. Kefalo hvala za utiske, da innerfidelity se odusevio i rekao da su mozda najbolje all around (ako tako mogu reci) slusalice, i najbolje za tu cenu.
 
ако мислиш да су најбоље за своју цену - нису . и далеко су од тога.

у случају да не рекламираш ове слушалице, требало би мало боље да се информишеш.
 
komentarisem sta sam citao po head-fi-u, ja ih jos nisam licno cuo, otvoren sam za preporuke kao sto rekoh hocu da ih kupim, a ako ima nesto bolje rado cu da cujem i razmotrim u slicnom cenovnom rangu, i po mogucstvu da ima da se uzme u srbiji... a sto se tice reklamiranja ne vidim odakle to s obzirom da ja nisam ni prvi rekao gde mogu da se kupe

@ lepi kokan ako si ih uporedjivao sa nekima rado bih da znam
 
Poslednja izmena:
tuđa iskustva (čak i moja :) ) , po internetu, pa još i individualna, nikako nisu merodavna.

svaki čovek ima sopstveno uvo, ukus i searching for the perfect beat (TM) , Audioquest (opet TM).

Odi lepo u pomenutu radnju, ponesi dobar izvor (non-amplified po mogućstvu, kako bi ispitao i osetljivost sluški)
i odradi bateriju testova, na raznim sluškama, sa posebno spremljenim i tebi poznatim FLAC numerama.

ja za te potrebe koristim naim sampler, marantz i dr chesky namenske kompilacije. 44.1 khz
 
Poslednja izmena:
Da je jedna rečenica možda bi i bilo OK. Ali, ta rečenica u kojoj kažeš da je NAD nepoznata firma...
Pa posle toga, da je za neobaveštene to njihov prvi model. A ja ti okačim linkove za dva modela i ti to prećutiš.
Kokan je u pravu. I za Samsung. Ali najviše ono što je napisao danas.
Ukusi su ukusi, ovakvi i onakvi. Kefalo81 ima zamerke a na drugom mestu su baš nahvaljene, a i pre par godina su osvojile dosta nagrada.
Muzika koju ćeš slušati na njima ti je namerodavnija za ocenjivanje. Pogotovo što je cena tih slušalica visoka.
Znaš gde ima da se kupe. Ponesi uređaj na kome planiraš da ih koristiš, pusti onu muziku koju najbolje poznaješ da bi mogao da osetiš razliku u zvuku. Nemoj da ih slušaš na nekom njihovom referentnom sistemu iz prostog razloga što ćeš možda doći u iskušenje da potrošiš mnogo više para kupujući još opreme i još opreme itd...
U svakom slučaju podeli utiske ovde šta si izabrao
 
Hvala na savetima kokanu i dantesu, problem mi je sto trenutno nemam dobar prenosivi izvor (neki kvalitetniji dap) a slusalice bih upravo kupio za prenosnu varijantu, pa kada dodju pare uzeo bih neki kvalitetniji prenosivi izvor trenutno mi je to samo pc, pa mi je zbog toga problem da uradim tako nesto, zato sam se oslonio na komentare da suzim izbor i ove su mi se cinile kao ok kupovina, posebno zbog toga sto ih ima kod nas.. da se neponavljam, nazalost nemamo tako sirok asortiman kao strane drzave...

sto se tice zvuka slazem se da je to subjektivna stvar...

@ dantes precutao sam jer nisam zeleo da vise ulazim u raspravu rekao sam da sam pogresio, i ne vidim zasto bi se dalje raspravljao o tome
 
Poslednja izmena:
U plejeru imaš beyerdynamic dt1350 za 229 eura, to je isto veoma hvaljen model. Jude vlasnik head fi ih je poredio sa sennheiser hd25
 
hvala, imama par kriterijuma za sluske koje bih platio toliko verovatno sam trebao pre da napomenem, mali je i problem sto slusam stvarno svasta od muzike...

prvo bih hteo da imaju zamenljiv kabl zato sto sam imao mnogo problema sa tim, takodje da po mogucstvu imaju metalni rajf i naravno pre svega da imaju dobar zvuk (naravno opet je to subjektivno ali za neke moze zasigurno da se kaze da su bolje od drugih)

hvala svima za pomoc oko odabiram jes da jos nisam skroz skupio pare mada koliko vidim dok se potraga zavrsi to ce biti to :)

ps da li moze da se izvuce dovoljno dobar zvuk sa nekim boljim (audio) mobilnim (koliko god mobilni moze da bude audio :)) i dac-om (npr fiio e 18) znam da zavisi od impedanse slusalica, ali nisam siguran dal zavisi od jos neceg
 
Poslednja izmena:
Kefalo , uz svo dužno poštovanje,
zamisli da je u zlatno doba stereofonije (70ih), liku A, non stop spočitavao koješta neki lik B,
Koji svo svoje "znanje" zasniva na časopisima..

Brat bratu bi ga neko izbo šrafcigerom.
 
Kokane, šta zamjeraš i šta je iz časopisa? Preporuka beyerdyanmica?
Ja sam Nad slušalice čuo, a spomenuo sam mu beyerdynamic jer je cifra dobra a kako zvuče njemu ode i posluša. A Jude je pomenut da bi našao test, koji naravno nije ni jedini na netu.
Meni se kod NAD-a svidjela i cijena jer je identična onoj napolju i izgled i materijali koji su korišćeni ali jenakon slušanja ta zagrijanost splasla.

Ako čovjek ima budžet ne treba mu odvraćati pažnju sa "budžet" varijantama, što bi se zlopatio sa tim.
Skuplje mu je čak i islativije, naročito ako plaća koliko je cifra vani, jer će ga duže držati od nekog budžetskog rješenja.
Može on dosta toga portabilnog naći za cijenu koliko košta NAD.
 
Poslednja izmena:
Bajerdinamik si napamet preporučio (Kao što sam i ja preterao u džentlmenskom diskursu, na čemu se izvinjavam).
 
Bajerdinamik si napamet preporučio (Kao što sam i ja preterao u džentlmenskom diskursu, na čemu se izvinjavam).

Da jesam,jer ih nisam čuo ali bih obratio pažnju jer je cijena slična onoj vani, ima garanciju, nema troškova dostave itd. itd.
NAD rekoh sam slušao. Tu su još Sennheiser HD25, (odlične, slušao) Može probati denon DN HP seriju (1000,700,500) , od kojih sam 500 ne slušao nego imao. To sve ima i kod nas. Tu su još PSB,JBL i još par brendova sa izmjenjivim kablovima. (JBL sam slušao i nisu me zadovoljile)

Rekoh čovjek ima budžet, lako je uporediti našu ponudu sa onom vani i što se poklapa nek ode poslušati.
A za izvor nek ne brine previše, čak i da ima lošiji steći će utisak a kasnije nek poradi na konverteru i pojačalu.
 
Poslednja izmena:
Evo baš sad gledam ponudu kod nas od prenosnih slušalica sa opcijom izmjenjivog kabla.
Krenuo sam da otkucam na brzinu ali zaista ima mnogo i dobro su cifre, ne odskače previše.
Sve može obaviti u dvije radnje 4..... i pla..r
 
ljudi hvala za savete, nemoj te da se raspravljate oko mene... nevolim to, svako da savet koji misli da treba (svaki cenim) a ja cu sam da vidim sta je najbolje za mene :)
 
ps da li moze da se izvuce dovoljno dobar zvuk sa nekim boljim (audio) mobilnim (koliko god mobilni moze da bude audio :)) i dac-om (npr fiio e 18) znam da zavisi od impedanse slusalica, ali nisam siguran dal zavisi od jos neceg

Ove NAD slušalice su i pravljene baš za korišćenje na mobilnim uređajima - mp3/4 plejeri ili smartfoni. U svakom slučaju sa kvalitetnim pojačalom zvuk će biti još bolji.

@kefalo
Te slušalice koje pominješ da imaš su konfekcijske dj slušalice koje se koriste čisto da bi dj znao da li je namestio sledeću pesmu na početak. Takve slušalice su daleko od toga da mogu da reprodukuju kvalitetan zvuk a i zbog toga i jesu u klasi do 100€. Davanje paušalnih ocena o nekim slušalicama, a uostalom i o bilo kom delu HiFi opreme, pogotovo one od preko 200€, je neozbiljno i zbog toga ti je Kokan i napisao
Kefalo , uz svo dužno poštovanje,
zamisli da je u zlatno doba stereofonije (70ih), liku A, non stop spočitavao koješta neki lik B,
Koji svo svoje "znanje" zasniva na časopisima..

Brat bratu bi ga neko izbo šrafcigerom.

Jeste, on se kasnije izvinio zbog toga, ali ti i dalje nastavljaš samo da citiraš neke časopise.
Napiši ti nama šta si slušao na tim NAD slušalicama i šta ti se nije svidjalo u zvuku.
Profesionalni blogeri koji pišu o HiFi imaju svoju testnu muziku koja je jako teško da se nabavi.
Čisto da imaš neku orijentaciju nadji na nekom torentu The Moon Hooch Album iz 2012, i pusti 01-moon_hooch-9-alki.
 
Jesi slušao ti DN HP500 ili nešto iz te serije ili ?
Da li su npr AKG monitorske slušalice samo za studio ili ih kupuju i za hifi ?

Ja imam monitorske AKG K141mk2 koje su moj prvi izbor ali sa toplijim pojačalom (lampom)
Dakle, slušalica koja je u stanju da ukaže na više detalja u odnosu na druge , uz odgovarajuće pojačalo i izvor mogu da budu ne solidne već i prvi izbor.
Meni se to desilo, ranije sam pisao utisak baš o tim slušalicama kad sam kupovao grado sr80 i AKG su najlošije prošle.
Kasnije sam ih spletom okolnosti ipak kupio, medjutim promjenila se i oprma na kojoj slušam pa samim tim i utisak.


Podjela na dj, studijske i hifi ne znači da se neke od njih ne mogu koristiti za prenosno ili kućno slušanje muzike.
Pa npr. HD25 su po konstrukciji dj, često se koriste u TV prenosima, ali su i vrlo popolarne za prenosno slušanje što zbog nadrposječnog kvaliteta izrade što naravno zbog zvuka.



Što se tiče samog NAD-a, ja se nisam upuštao u uporedni test, zaintrigiralo me već gore napisano.
Ja sam navikao na zvuk otvorenih a NAD me interesovao jer je dobio dobre ocjene od innerfidelitija, medjutim pozornica nije bila onakva kakvom ju je on opisao.
Dakle prilično skučen zvuk je utisak koji sam ja pokupio.
Više detalja da iznosim , bilo bi neozbiljno, bilo je to prije jače od godinu i nije bio uporedan test.

Najkorisnije je da pokretač teme ode do radnje i posluša to što imaju a imaju dosta ne samo nad već i music fidelity, sennheiser itd. itd. pa nek sam izvede zaključa.
 
Nazad
Vrh Dno