Šta je novo?

[HALL OF FAME] Biostar ploca

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh zabava!
Samo jos da se utvrdi ko koga zabavlja..?! :d

Inace,ako nije sprdnja..sada se vidi zbog cega je Biostar tu gde jeste.
Promoter im ne samo da ne zna osnovne stvari,nego nije nesto baš ni pismen.. :p

Edit:
Sada sam pogledao video iz post-a 44... :test:
 
Poslednja izmena:
Prisarafio podloske u kicistu ,postavio maticnu plocu na njih ,zasarafio srafofima koje sam dobio uz maticnu plocu (pritegao srafove)povezao sve kablove...upalio racunar kad on pim pim pim....ja razmisljam da nije se nesto pokvarilo...dodjem do ideje ajd da probam malo da otpustim srafove kad ono ukljucim i radi.... :)

Inace onaj za DVI konverter u VGA sa kupujemprodajem me zove na telefon i kaze kao na onoj slici sto ste poslali vidii se da ima vise pinova a da kod njega ima manje,a ja vec dobro to sve proucio i kazem mu to je to neki modeli imaju sve popunjeno dok neki imaju samo onoliko koliko je dovoljno za VGA konverziju.Znaci tek prekosutra mi stize....

Drago mi je sto ste mi pomogli oko ovog racunara nadam se da ce moci da me sluzi narednih 5 godina kao sto je i ovaj sto sad koristim to odradio.
 
Moj savet ti je da prodas sve to sto si "dobio" i izadji negde napolje. Batali i internet i kompjutere.
 
Prisarafio podloske u kicistu ,postavio maticnu plocu na njih ,zasarafio srafofima koje sam dobio uz maticnu plocu (pritegao srafove)povezao sve kablove...upalio racunar kad on pim pim pim....
To je zbog toga sto nisi postavio sve podloske..garant ti se neki zagubio!
:d
 
@ OP

A zašto na telefonu, ako ti je već monitor van funkcije, ne pogledaš neki "How to assemble PC" na YouTube-u i ne pročitaš uputstvo koje ti je stiglo uz ploču?

Ovako nabadaš na slepo i rizikuješ da spališ sve što si vezao na ploču. Možda si i dobio komponente za džabe, ali svejedno je šteta.

A i nije mi jasno kako si odbojnicima pričvrstio napajanje kada je navoj drugačiji.
 
Poslednja izmena:
@Darkodar
Pa covek je na forumu 6 godina..stekao vec i sponzore,svojim znanjem i radom??

:D

Šalu na stranu..prvi komp je kupio/dobio vec sklopljen,a u medju-vremenu iskustvo skupljao gledajuci YT klipove i samo cekao dan kada ce i sam postati majstor IT-a.
A da je za ovih 6 god. samo po 5 min. nedeljno skupljao znanje po bench sobama,ne bi spalio lepu plocu i jos ko zna sta ce sve....
 
Na nekoj od prethodnih tema je rekao da u klipovima priča sporije jer je tako "profesionalnije" :) greota za lepu mašinu na kojoj će da smara strance na chatroulette :)
 
Biostar ploca

Predomislio sam se, nije mi žao komponenti :)

Pogledajte ovu: http://www.gigabyte.rs/products/page/mb/ga-x99-gaming_g1_wifirev_10/overview/ Creative[emoji768] Sound Core 3D čip

Inace odlucio sam da kupim ovu plocu: GAMING Z97X http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=802#ov

Duplo je jeftinija od konkurenata + ubraja se u klasu iz "Pro" serije.

Da li je imao neko do sad priliku da cuje 3D zvuk na integrisanim maticnim plocama?

Uz nju se dobije COMMANDER Box koje ima u sebi C-media codec.

Ipak je kupio a ne dobio tako da... "Sam pao, sam se ubio" :)

Jedva čekam nastavak, kad se digne win predlažem da otvorimo temu za testiranje :)
 
Poslednja izmena:
350.jpg
 
Imam dva pitanja da li USB 3.0 podrzava USB 2.0 ?

Pise na displeju od maticne da je temperatura 38 C procesora da li je to ok umajuci u vidu da sam u interfejsu za instalaciju Windowsa 10 64 bit?
 
A kako tek igra CS:GO, to je ludilo ;-)
Svaka partija metak u glavu. Ucimo zajedno da igramo.... Hahahah
 
Moj savet ti je da prodas sve to sto si "dobio" i izadji negde napolje. Batali i internet i kompjutere.

Odavno se nisam ovako nasmejao zbog posta na forumu, hvala ti :) :)

@atomi

Batali pricu, ozbiljno, idi kod nekog u servis i plati 1000-2000 din da ti sklopi to kako valja, i pitaj da li mozes da posmatras dok on to sklapa, kad vec neces da se informises preko YouTubea, plati da ne upropastis sve.

Nije sramota ne znati, ni ja u tvojim godinama nisam znao da sklopim komp, samo se nisam pravio pametan.
 
U komentarima na video fajlovima mnogi iz inostranstva mu nakon gledanja nude donacije, eto kako je skupio pare za komp :)
 
Stigao DVI konverter u VGA radi na intetnoj maticnoj ploci i kada stavim grafiku iz starog racunara Nvidia gforce 9600 GT ,ali na ovoj novoj ne...nema signlala kada prikljucim....nije ni cudo sto se konverter ne dobija uz gigabyte 980.Ali dobio sam informaciju da mi sutra stize monitorČ Asus VG278HEČ https://www.asus.com/Monitors/VG278HE/ tako da je i taj problem verovatno resen.
 
Poslednja izmena:
Verovatno nece raditi ni sa tim monitorom. Ko zna sta si i kako povezao.
 
Povezao sam ih sa dva PCI expres kabla koja sam dobio uz napajanje (na njihovim,prikljucima crvene boje, pise da su za PCIE.

Ali dobio sam i dva uz graficku kao kovertera za one kablobe sa belim prikljucima koji sluze za npajanje,ti konverteri se raylikuju u broju pinova sad cu bas da probam da vidim da li ce raditi sa tim.
 
To su molex to pcie konverteri, nemoj to da pokusavas da koristis kao zamenu za pcie kablove pogotovo kad je jaca grafika u pitanju, samo lepo ti to vrati u kutiju i teraj u neki servis, ajde, ajmo polako... :)

Ovaj topic je kao neka droga: trebalo bi ga zakonom zabraniti, znamo da je stetan za sve, ali smo se navukli i vracamo se po jos :)
 
Poslednja izmena:
Igras se mnogo sa skupim komponentama, poslusaj ljude i nosi u neki servis. :wave:
 
Stigao Monitor i sa njim DVI kabal i sve radi ok u 144 hz.To me je jedan clan navuko da pogresim tako sto je znao da preko te grafike ne moze konverzija....dosao na forum samo da bi me nateroao da se cimam oko konvertera kojeg ne podrzava ova graficka....strasno....
 
Make him pay !
 
nije on kriv, grafika ima 2 dvi porta od kojih samo 1 podrzava i digitalni i analogni signal a drugi samo digitalni.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno