Šta je novo?

Na prvi pogled: Coolpad Porto i Modena

POLOVAN telefon ne cini ni jednog klinca srecnim....Ako nije lep, lepo upakovan, pa jos da ima i LTE, sto sad svi operateri furaju...cak i klinci to znaju. A prema slikama koliko vidim Moto G http://www.gsmarena.com/motorola_moto_g-5831.php i Porto i Modena http://www.benchmark.rs/assets/img/article/coolpad_porto_i_modena_6.jpg nisu bas merljivi. Cak iako je ista klasa i ista spec, a da izgleda ovako kul, mislim da je to ok prica.
A ovaj moto g izgleda kao taraba, i nije LTE, znaci, ne pricamo o istom, to je telefon iz 2013, a danas je 24.8.2015 godine....

Pa krastavac ja nisam zena da kupujem telefon po tome jel lep i lepo upakovan. Ja ti kazem sta valja a sta ne.
 
bubamara se registrovala pre nekoliko meseci avgusta 2015. godine...:trust:

U mom mejlu sa Bencha, datum je 18/11/14, Admin to moze lako da potvrdi. Mislim da je tema telefon, a ne ja.

Svakako, najbitnije je nekog ishejtovati, a moje pitanje je upuceno svima vama koji se razumete koji telefon da kupim detetu, a da ima sve ono sto sam napisala. Ako ste procitali da cu da odem i da kupim Coolpad, ok. Imam budzet, ide 1.9. zelim da kupim najbolje za to sto imam. Ne zelim nikakve svadje, zaista rasprave nisu moj fah.
 
Zasto je lte toliko bitno za vase dete ? Koliko ce mb imati u paketu ?

Vidim provlacite pitanje lte kao da je to ne znam sta..

Inace ova dva fona su kante.
 
Poslednja izmena:
Zasto je lte toliko bitno za vase dete ? Koliko ce mb imati u paketu ?

Vidim provlacite pitanje lte kao da je to ne znam sta..

Pa ako vec pricamo o novijim generacijama, zasto ne bih kupila LTE ako ima ta mogucnost. Poredjenja radi, ako se dvoumim izmedju dve tarabe :) obe od 1GB rama, a da je jedan 3G a drugi LTE, kupicu LTE. Barem je meni logicno. 'leba ne jede. A reklame cuda cine decijim mozgovima....
Nenade, hvala na konacnom razumevanju. :wave:
 
dragi slavisa, nemam veze sa ovim, da imam ne bih se logovala zvanicno, kad mogu da budem neki robot ili kako god ih admini registruju. to je makar danas lako zaobici. nego mi je iskreno malo muka od generalnog hejta prema svemu novom sto stigne. mislim da sam nalog registrovala pre jedno 5 meseci, ali samo posmatram. sada posto zelim da nadjem telefon klincu, gledam, slusam, citam. sebe smatram zahtevnim korisnikom, kao sto ste verovatno i vi svi, cije sam komentare procitala, zato i pitam lepo ovde, sta i kako, jer u ovom segmentu nisam ranije kupovala uredjaje. kad je izasla tesla, bila je ista prica, drvlje i kamenje, a meni je npr ta prica totalno bila kul i pristupacna... kada je izasao iphone 6 secam se svih mogucih i nemogucih testova kako se krivi lomi (gledala za sebe), kada je izasao m9 tada je bilo aaaaa skuplji telefon ni za kakve promene, s6 kao konacno su ispravili ono sto su godinama prodavali kao plastikanera. i na kraju dana, kada ja imam budzet od 150 eur, za deciji telefon, koji ne zelim da se pokvari, zelim da ima servis, zelim da ima ok karakteristike i da lepo izgleda, opet ne valja....a ja sam na kraju dana zena i ja odlucujem, pre nego moj muz na sta cemo potrositi pare, i meni je uz svo duzno postovanje ovaj telefon lepsi od svih linkova koje ste podelili...eto

Za tu cenu do 200evra koliko bi ovi trebalo da kostaju imas LG G2 koji je mnogo bolji telefon. Ili asus zenfone 2 ze500cl, ako nista drugo bar ima 2gb ram memorije, bolji procesor,.....

Koliko ti imas novca za novi telefon?
 
Poslednja izmena:
Ima i s3 neo. A ako hoce da ceka posiljku iz kine i meizu m2 mini.

Ove modene nemaju ni 720p ekran..
 
neka uzme ove modene super full ime i extra dizajn ima dete da bude hit
 
Za tu cenu do 200evra koliko bi ovi trebalo da kostaju imas LG G2 koji je mnogo bolji telefon. Ili asus zenfone 2 ze500cl, ako nista drugo bar ima 2gb ram memorije, bolji procesor,.....

Koliko ti imas novca za novi telefon?

20k rsd maxx, da ima garanciju i po mogucstvu meni na srpskom...
 
S3 neo moze da se navata za oko 160e sa garancijom operatera. Samo malo cesljati oglase.
 
Ovi svi predlozeni telefoni koje ste mi napisali su apsolutno svi iznad 20k rsd :(
 
Inace Xiaomi se prodaje u Srbiji preko sivih kanala,nije još uvek zvanično ušao ni kod nas a mislim ni u Evropu,ne isplati im se da placaju sve licence google itd....zato možeš da ih kupiš za 200 eur a servis je divljak...telefon polukineski...ima nas raznih;)
 
Auu bre, al' se vi raspisaste ovde.

Pošto sam imao prilike da držim u ruci ove telefone i da ih malo čačkam, moram da kažem da itekako solidno deluju što se izrade tiče i fino leže u ruci. Ona leđa napravljena od materijala na kojem ne ostaju otisci prstiju deluju mnogo kvalitetnije od standardne plastike. Sistem jeste modifikovan u odnosu na čisti Android, ali je modifikacija "lagana" i uopšte se ne odražava na performanse uređaja. Sve operacije koje sam probao su išle prilično glatko. Uz to, Android koji ide uz njega je 5.1, što je još uvek retkost čak i među flagship telefonima.

U pitanju su sasvim pristojni uređaji za tu cenu. Procesor nije najjači, ali je i dalje jedan od novijih, quad-core i 64-bit. Čipset podržava LTE i to sve frekvencije koje su u našem okruženju bitne. Po meni je veliki plus to što su ostavili microSD slot, koji sve češće izostaje. Ekran nije najviše rezolucije, istina, ali zato ima vrlo dobre uglove gledanja i reprodukciju boja. Porto ima i IR port, pa može da glumi daljinski, što ume da bude korisno. Ok, 1 GB RAM-a možda nije na nivou high-end pametnih telefona, ali to i nije ciljno tržište za njih.

Čitam ovde poređenje sa telefonima koji su u regularnoj prodaji itekako skuplji. Jeste, možda mogu da se nađu po nekoj uporedivoj ceni ako su polovni, skinuti sa mreže i sl., ali isto to onda može da se kaže i za Coolpad telefone, koji će sigurno moći po oglasima da se nađu još jeftinije kada krene masovnija prodaja.

Sve u svemu, mislim da je ovo vrlo dobra konkurencija postojećim ustoličenim proizvođačima na našem tržištu. U svakom slučaju su kupci na dobitku.
 
dragi slavisa, nemam veze sa ovim, da imam ne bih se logovala zvanicno, kad mogu da budem neki robot ili kako god ih admini registruju. to je makar danas lako zaobici. nego mi je iskreno malo muka od generalnog hejta prema svemu novom sto stigne. mislim da sam nalog registrovala pre jedno 5 meseci, ali samo posmatram. sada posto zelim da nadjem telefon klincu, gledam, slusam, citam. sebe smatram zahtevnim korisnikom, kao sto ste verovatno i vi svi, cije sam komentare procitala, zato i pitam lepo ovde, sta i kako, jer u ovom segmentu nisam ranije kupovala uredjaje. kad je izasla tesla, bila je ista prica, drvlje i kamenje, a meni je npr ta prica totalno bila kul i pristupacna... kada je izasao iphone 6 secam se svih mogucih i nemogucih testova kako se krivi lomi (gledala za sebe), kada je izasao m9 tada je bilo aaaaa skuplji telefon ni za kakve promene, s6 kao konacno su ispravili ono sto su godinama prodavali kao plastikanera. i na kraju dana, kada ja imam budzet od 150 eur, za deciji telefon, koji ne zelim da se pokvari, zelim da ima servis, zelim da ima ok karakteristike i da lepo izgleda, opet ne valja....a ja sam na kraju dana zena i ja odlucujem, pre nego moj muz na sta cemo potrositi pare, i meni je uz svo duzno postovanje ovaj telefon lepsi od svih linkova koje ste podelili...eto
Ti si zena i ti odlucujes?! Jadan li je taj tvoj muz (ili bolje da kazem zena?).
 
Nevezano za dva telefona, ali Benchmark novinari izgleda ne govore srpski, najnoviji primer je "saturisanim". Ova rec ne postoji u srpskom jeziku, sto ne upotrebite "zasicenijim" da vas ceo svet razume. Ovakvih primera je gomila, pod hitno vam je potreban lektor :)
 
Gledajući domaće tržište, ovi telefoni se mogu lepo uklopiti u cenovni segment. Ono što sam ja očekivao, a verujem i mnogi na ovom forumu, je telefon koji će svojim specifikacijama oduvati konkurenciju u cenovnom rangu do 20k rsd. Na žalost, još jednom se pokazalo da je domaće tržište spremno da iscedi poslednju paru iz jeftinih tehnologija, ostavljajući kupcima gorak ukus kupovine.
 
Ti si zena i ti odlucujes?! Jadan li je taj tvoj muz (ili bolje da kazem zena?).

Dragi Batace,

Tvoj komentar je krajnje uvredljiv i neosnovan. Muskarca ne karakterise toljaga i jak misic, da bi morao da bude pravi... Negde gore sam i napisala da ja nisam tema.
 
Dragi Batace,

Tvoj komentar je krajnje uvredljiv i neosnovan. Muskarca ne karakterise toljaga i jak misic, da bi morao da bude pravi... Negde gore sam i napisala da ja nisam tema.
Slažem se da njegov komentar nije na mestu.

Da bi sprečila takve dalje komentare, potrebno je da otvoriš temu u odgovarajućem delu foruma sa dilemom/pomoći koja ti je potrebna za izbor telefona, a ne da troluješ u ovoj temi i izazivaš negativne komentare.
 
Magovi za mobilne telefone, da li ste primetili da žena traži telefon za dete, zamolio bih vas da se kultivišete i lepo komunicirate, a ne da gazite sve što vam je pod nogama. To je za početak. Kada to savladate, onda smisleno preporučite šta gospođa da uzme detetu ako Coolpad telefoni nisu dobri. Upamtite jednu stvar, a to biste kao poznavaoci telefona već trebalo da znate: ne kupuju svi performanse i specifikacije, niti je realna upotreba telefona ograničeno poljima kojim vladate. Da li ste znali da su pola kupaca telefona žene i da telefone kupuju kao modni detalj? Isto kao i torbe, cipele i ostale krpice itd itd. Zato kažite nešto lepo, a ti Batače možeš opet u osnovnu školu i kod mame na prevaspitavanje, pročitaj uslove komentarisanja da bi ti bilo jasno o čemu govorim.
 
dajte, ozbilno razmislite da odvojite komentare sa sajta i forum, ovako je mnogo gore nego ranije

pune su teme ovih komentatora sa sajta, gde se ne zna ni ko je ko, a i sumnjivo je njihovo poznavanje onoga sto pricaju


@komentator

posto ne znam ko si, posto vas je milion tamo na sajtu, slusajte svi vi zajedno sada

los telefon je jednostavno los telefon i za to nema izgovora...postoje okvirne specifikacije koje se ocekuju za odredjen novac i sve ispod toga je lose, a sve preko toga je vise nego dobro
to sto su neki korisnici nezahtevni nije izgovor da neko plasira lose uredjaje ili poluproizvode na trziste

inace, ne podrzavam nicije vredjanje koje je ovde bilo

a imam poruku i za komentatora sa prosle strane
mogao si da dodjes u tehnomaniju na xiaomi promociju i vidis da se vec dugo prodaje u srbiji absolutno legalno, a ne preko tvojih sivih kanala


dajte molim vas odvojite sajt od foruma, nije u redu da su razliciti ljudi svi komentator, ovde se ne zna ko je ko, ko sta pise, i u glavnom niko ne zna sta pise

@ bubamara

a sta ce tvom detetu lte?
da samo jos brze proguta megabajte pa da nabije jos veci racun za telefon?

dajte, razmisljajte malo

ja sam recimo 4g internet koristio samo dok je bio besplatan, jer on ovako nenormalno srce megabajte i pogodan je ili za neku flet tarifu ili za tarifu u kojoj ima mnogo gigabajta

dok sa 3g internetom, 750 megabajta iz tarife potrosim za mesec dana svojim tempom koriscenja mobilnog interneta, sa 4g sam uspeo da potrosim za dva dana
 
Poslednja izmena:
Prvo, Bubamara je jedna od retkih zena koja ovde nailazi pa bi joj trebalo ukazati malo postovanja i paznje, eto kako momci ostaju jedini momci u selu kad sve odose u grad :) A da je Bubamara mogla sve to da pita i u nekoj drugoj temi, mogla je. Po meni, ovo joj je super telefon, fensi je, moderan je, sve ono sto zenskoj osobi treba
 
Kupi i ti jedan pa budite zajedno fensi. Ako nekoga interesuje telefon kao modni detalj neka pita za savet na ana.rs a ne ovde...
 
Poslednja izmena:
Prvo, Bubamara je jedna od retkih zena koja ovde nailazi pa bi joj trebalo ukazati malo postovanja i paznje, eto kako momci ostaju jedini momci u selu kad sve odose u grad :) A da je Bubamara mogla sve to da pita i u nekoj drugoj temi, mogla je. Po meni, ovo joj je super telefon, fensi je, moderan je, sve ono sto zenskoj osobi treba

ajde dosta sa tim seljackim fazonima i novopecenim izrekama

inace, registruj se na forum, pa dodji da diskutujes kao covek

@nenad88
+1
 
I ja se slazem da treba da se odvoje komentari od sajt i od foruma. Tako je bilo i za tesla smartphone 6. Izglda da su samo povezan sajt i forum za takve vrste telefona.
 
Poslednja izmena:
Meni se svidja ovako kada su spojeni komentari :)
Taman mozes da vidis kako prosecan, ne previse upucen srbin razmislja ;)
 
Pa dobro, to stoji.
Ali ubrzo ce prepucavanja i ovde, kao i opomene od moderatora,...
 
Nazad
Vrh Dno