Šta je novo?

Na prvi pogled: Coolpad Porto i Modena

Benchmark

Znamenit
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
59,370
Poena
1,385
0caff1d77e09b4e57f341326241d7574.jpg

Dragoljub Radovanović
Da li ste uopšte čuli za Coolpad kao brend? Upućeniji smartfon poznavaoci možda i jesu, ali većina manje informisanih čitaoca vrlo verovatno nije upoznata sa ovim proizvođačem. Imena kao što su su Huawei, Lenovo, Meizu i Xiaomi su uspela da se jasno pozicioniraju među 10 svetskih proizvođača, ali među kineskim proizvođačima nalazi se i Coolpad, koji je zapravo četvrti najveći proizvođač u Kini i možda još zanimljiviji podatak - sedmi najveći proizvođač smartfona na svetu. Coolpad nije bilo ime koje ste mogli čuti u razgovoru ili pročitati o proizvodima ove kompanije na domaćim sajtovima, što će se sasvim sigurno promeniti sada kada je zvanično zastupljena u Srbiji.
Ideja iza proizvoda ove kompanije je vrlo slična idejama i ciljevima drugih kineskih proizvođača - ponuditi što više za što manju svotu novca. Moramo priznati, to je vrlo popularna taktika koja pruža odlične rezultate prodaje i navodi "A brendove" da ozbiljno razmisle o cenama svojih smartfona. Daleko od toga da se u velikim količinama prodaju premium smartfoni poznatih proizvođača, već ogroman deo prodaje na tržištu telefona pripada kineskim brendovima koji nude modele iz srednje ili niže klase; jer, njihova je cena neretko vrlo privlačna za ono što se dobija. Upravo takvom filozofijom se ...
Ceo tekst pročitajte na Benchmark sajtu
 
Prvo sto pogledam kod ovih novih telefona je ram memorija, i cim vidm da je to 1gb ne citam dalje.
 
Najbolje da dobijes 3GB u toj klasi, pa nije to telefon za (pre)zahtevne korisnike
 
Ne treba mi 3, dovoljno je 2gb. Koja je to klasa? Dovoljno je sto ima losiji procesor od onih u visoj klasi, no oni zakidaju i na ram memoriji. Bolje da su ponudili F1 model sa 2gb rama koji je uz to iste cene kao i ova dva, cak je mozda i jeftiniji.
 
koji je ovo otpad zasto ovo uopste i uvoze kod nas
 
Pa bas zato. Sem lepog izgleda nemaju nista drugo zbog cega bi se prosecan kupac u Srbiji opredelio za njih, plus su jos i nepoznati prosecnom kupcu.
 
Pa i ostali proizvodjaci su bili nepoznati sirokim narodnim masama, dok godinama nisu upucali brdo para u marketing. Zar zaista mislite da je ljudima koji daju do 200e za telefon bitno da li je 1,2 ili 3GB? Daj sta najbolje izgleda za pare koje imam...
 
Ovo ne vredi ni 70 evra a za 200 mozes uzeti veoma dobar telefon
 
Ok, izvini, 150-160e, pisalo je negde u tekstu da ce biti takva cena. Mozes li mi reci koji je to veoma dobar telefon za te pare. Da odem da kupim klincu odmah.
 
Jedan je Coolpad F1, samo što su nas ispalili za Lolipop.
 
nenad88: je napisao(la):
moto g, moto g2, polovan nexus 5
Ma koji Moto, koga oni foliraju već treću gen sa 1giga memorije!
 
Meni kao studentu koji je pritom zaludjenik za drustvene mreze je ovo skroz cool. Bas me zanima kakav je uzivo, na slikama je skroz ok.
 
Telefoni dobro izgledaju i treba ih videti uzivo pre nego se krene sa ovakvim komentarima. Radujem se svakom novom brendu koji dodje kod nas , Kinezi ce svakako preokrenuti industriju i vladavinu Samsunga, Sony-ja,Lg-ja , Htc-a itd..ne moze se imati najjeftiniji, dzajnerski lep i kvalitetan LTE telefon za 100 eur...Lepo je covek napisao a postoji i podatak na netu da je brend medju prvih 10 u svetu po proizvodnji telefona ...verovatno nesto i znaju da rade :)
 
ja imam telefon od 1 GB i sasvim mi je OK. ovaj telefon ima ok karakteristike za tu cenu...
 
Vidim da ovde ima mnogo pametnjakovića koji prvo traže mane. Tako verovatno manišete i kada vam mama stavi ručak na sto. Ovi telefoni su pristojni i nisu za premeravanje onoga šta premeravate. Da ste se malo potrudili da sagledate realnu primenu telefona, shvatili biste da je to telefon za prosečnog korisnika, lepog dizajna i pristupačne cene od 150 do 200 evra. Tehničke specifikacije većini korisnika mobilnih telefona nije važno. Koje telefone koristite gospodo?
 
Ja imam vec vise od godinu dana coolpad f1 i telefon je vrh i ima 2gb rama , bolje da su taj ponudili nego ove nasminkane i oslabljene modele .
 
Nenade 88 idi kupi Tesla telefon ahaha ;)ima 2gb i izgleda ko kanta i radi ko traktor;)
 
Ma koji Moto, koga oni foliraju već treću gen sa 1giga memorije!

POLOVAN telefon ne cini ni jednog klinca srecnim....Ako nije lep, lepo upakovan, pa jos da ima i LTE, sto sad svi operateri furaju...cak i klinci to znaju. A prema slikama koliko vidim Moto G http://www.gsmarena.com/motorola_moto_g-5831.php i Porto i Modena http://www.benchmark.rs/assets/img/article/coolpad_porto_i_modena_6.jpg nisu bas merljivi. Cak iako je ista klasa i ista spec, a da izgleda ovako kul, mislim da je to ok prica.
A ovaj moto g izgleda kao taraba, i nije LTE, znaci, ne pricamo o istom, to je telefon iz 2013, a danas je 24.8.2015 godine....
 
Moto g ima cist android, dok je ovde modifikovan. no sve zavisi od optimizacije. svakako su ova dva lesi od moto g, ali su stvarno skupi za to sto nude.
imas xiaomi redmi note 2 za 170-190$ sa full HD ekranom, sa mnogo boljim procesorem, sa 2gb ram memorije.
mislim da ova dva telefona kod nas ne bi trebalo da prelaze cenovni rang od 120evra, sve ostalo je preskupo.
 
ok, xiaomi. ali da li imam servis za xiaomi u srbiji? da li imam garanciju u srbiji? da li imam bilo koji support da ako i dam manje para za bolji spec? da li imam update za software (neko je gore spomenuo coolpad f1 bez lolipopa i upgradea...). evo recicu vam ja. npr, odete u emezetu i na 200 izlozenih telefona vidite da je pola tih "pristupacnih" telefona o kojima se mi sada ovde peglamo BEZ bez ikakve lokalizacije, izlozeno i prodaje se. pola menija na srpskom, pola na engleskom, pola na kineskom???? mozda je vama 120e smesno, ali ja ako nesto kupim, ne zelim da razmisljam. pa makar to platila i 120e. pokvari se...odem u radnju gde sam kupila, oni se drndaju oko servisa, vrate mi telefon ili pare i cao. taj momenat kosta, 10, 20 e mozda vise, ali ne brinem 2 godine. a da vam ne kazem da su tu cene za 512 rama iste kao sada ove koje su najavljene za ove modele.
 
Verovatno da ima servis za xiaomi cim se prodaju kod nas. Za xiaomi ima support, ako hoces imas svakog petka nadogradnju miui rom-a. Fazon je sto ove telefon neces platiti 120evra, vec ces platiti oko 200evra. A te pare ne vrede.
Verovatno su postigli uspeh sa F1 modelom, koji je stvarno super ( mozda nema zvanican lolipop za njega, ali verovatno da ima neki custom ), ne znam sto su batalili i krenuli stopama ostalih, sad im skoro svi ti pristupacni telefoni imaju mnogo losije specifikacije od tog popularnog f1 modela.

Da li ti imas neke veze sa ovim telefonima, kad si otvorila nalog bas kad je postavljena i ova tema, tj svi postevi su ti u ovoj temi? :)
 
Poslednja izmena:
dragi slavisa, nemam veze sa ovim, da imam ne bih se logovala zvanicno, kad mogu da budem neki robot ili kako god ih admini registruju. to je makar danas lako zaobici. nego mi je iskreno malo muka od generalnog hejta prema svemu novom sto stigne. mislim da sam nalog registrovala pre jedno 5 meseci, ali samo posmatram. sada posto zelim da nadjem telefon klincu, gledam, slusam, citam. sebe smatram zahtevnim korisnikom, kao sto ste verovatno i vi svi, cije sam komentare procitala, zato i pitam lepo ovde, sta i kako, jer u ovom segmentu nisam ranije kupovala uredjaje. kad je izasla tesla, bila je ista prica, drvlje i kamenje, a meni je npr ta prica totalno bila kul i pristupacna... kada je izasao iphone 6 secam se svih mogucih i nemogucih testova kako se krivi lomi (gledala za sebe), kada je izasao m9 tada je bilo aaaaa skuplji telefon ni za kakve promene, s6 kao konacno su ispravili ono sto su godinama prodavali kao plastikanera. i na kraju dana, kada ja imam budzet od 150 eur, za deciji telefon, koji ne zelim da se pokvari, zelim da ima servis, zelim da ima ok karakteristike i da lepo izgleda, opet ne valja....a ja sam na kraju dana zena i ja odlucujem, pre nego moj muz na sta cemo potrositi pare, i meni je uz svo duzno postovanje ovaj telefon lepsi od svih linkova koje ste podelili...eto
 
Verovatno da ima servis za xiaomi cim se prodaju kod nas. Za xiaomi ima support, ako hoces imas svakog petka nadogradnju miui rom-a. Fazon je sto ove telefon neces platiti 120evra, vec ces platiti oko 200evra. A te pare ne vrede.
Verovatno su postigli uspeh sa F1 modelom, koji je stvarno super ( mozda nema zvanican lolipop za njega, ali verovatno da ima neki custom ), ne znam sto su batalili i krenuli stopama ostalih, sad im skoro svi ti pristupacni telefoni imaju mnogo losije specifikacije od tog popularnog f1 modela.

Da li ti imas neke veze sa ovim telefonima, kad si otvorila nalog bas kad je postavljena i ova tema, tj svi postevi su ti u ovoj temi? :)

ako se otvori nova slicna tema, a da ce mi pomoci, molim te da me pozoves da procitam i da se pridruzim :) cheers
 
bubamara se registrovala pre nekoliko meseci avgusta 2015. godine...:trust:
 
Nazad
Vrh Dno