Šta je novo?

HDD crko

heksa

Poštovan
Učlanjen(a)
18.03.2015
Poruke
6
Poena
51
pozdrav svima izgleda da mi je hard disk crko tj on se ponasa veoma usporeno 10min mu treba samo da krene da podize widows, probao sam reinstalaciju sistema ali je i to bezuspesno jer treba dosta vremena ( oko 20 min) da se pojavi onaj ekran za izbor instalacije i reparacije ( win 7 je u pitanju) i pri tome hard disk nonstop radi i pristojno se zagrejao ( procesor hladan a hard disk topao ) da li je stvarno crkao ? hdd je star oko 5 god
 
Problem je sto na tom racunaru uopste ne mogu da udjem u windows , da li mozes hd sentinel da se bootuje sa flesha ili moram traziti drugi softver ?
 
Мени се понекад деси да хард успори, одбија да ради и слично али сам укапирао да само има лош контакт на неком од каблова, мало проџарам и све проради. Повремено заменим SATA кабл, убодем други од напајања и до сада сам решавао. Ко ли измисли ове тупаве каблове, некада су молекс и АТА кабл могли да држе хард који виси без проблема а сада сами од себе прекидају.
 
Trenutno nisam blizu racunara, ali cu kasnije pokrenuti dijagnostiku sa hirens boot usb, hard sam probao na drugom racunar tako da je mala verovatnoca da je do kontakata, jedini problem je sto nemam drugi hdd da probam ali je verovatno pun bad sektora
 
Izvinjavam se sto kasnim sa odgovorom u nekoj sam guzvi oko ispita, samo da javim da je HDD totalno riknuo tj elektronika bios ga vise ni ne vidi.
 
I meni je pre neki dan riknu SSD Vertex 3.Iz cista mira. Bez ikakvih najava ....Sve je radilo super. Jel ima neko iskustva sa skidanjem podataka sa mrtvog ssd_a ?
 
Poslednja izmena:
pa sve zavisi sta je crklo, ali zajednici imenitelj za sve je da u domacoj radinosti ne mozes nista da uradis ako se ne vidi u biosu.
Za kolegu odozgo, ako ga ne vidi u biosu ne znaci da je elektronika, dal vrti ili lupa?
 
Ajd da pitam ovde da ne otvaram novu temu.
Imam toshiba 1Tb DT01ACA100 uzet mozda pre par meseci, garanciju ima.
Skoro mi se pojavio 1bad i 32 weak sektora. Health mu je spao na 80%. Da li ce mi na reklamaciji odma dadnuti nov :) ili moram nesto da se natezem. Ili ce ovaj moj da krpe sto mi se nikako ne svidja:D
Ima garanciju cini mi se 5 godina.
 
pa pitaj kod ovih sto su ti dali garanciju ne ovde.
Kako neko zna dal ce da ti uvaze ili nece?
 
Nema krpljenja, ide zamena. Samo ne moze bas odmah, vec uredjaj mora na servis i, najkasnije, za 30 dana daju nov uredjaj (u praksi do 10-15 dana).
 
pa pitaj kod ovih sto su ti dali garanciju ne ovde.
Kako neko zna dal ce da ti uvaze ili nece?

Mislio sam da si vidovit ili da znas broj od Milana tarota, pa da mi pomognes :)
Jednostavno pitanje i odma komplikovan odgovor. Zanimalo me da li na 1 bad sektor daju novi hard ili ce da me zavlace. Prosto i jednostavno. Dosta njih je imalo reklamacije sa hardovima pa znaju.
Evo covek odgovorio. A tvoji odgovori su sve samo ne korisni.
 
S' obzirom da je health na 80% mislim da nece biti problema. Da je 1 bad a health na 99% npr. sigurno ne bi zamenili.
 
I meni se upravo desava slicna situacija. Da li neko moze da preporuci neki pouzdan servisa za spasavanje podataka u Beogradu sa Seagate diskova?
 
E i mene zadesio problem sa hard diskom. Radio sam reset this pc, win 10 u pitanju, i od tad mi win ne prikazuje hard. Sistem je na ssd. Radio sam ponovo cistu instalaciju i reset BIOS-a, ali ista stvar. U BIOS-u prikazuje hard, prilikom startovanja on ga detektuje, nekad prodje glatko a nekad mu treba 10-ak sekundi da ga detektuje. U pitanju je neki Hitachi od 500GB na kome imam dosta bitnih podataka. Povezao sam jos jedan hard i on radi normalno. Postoji li neki nacin da se spase podaci, jeli hard crko?
 
E i mene zadesio problem sa hard diskom. Radio sam reset this pc, win 10 u pitanju, i od tad mi win ne prikazuje hard. Sistem je na ssd. Radio sam ponovo cistu instalaciju i reset BIOS-a, ali ista stvar. U BIOS-u prikazuje hard, prilikom startovanja on ga detektuje, nekad prodje glatko a nekad mu treba 10-ak sekundi da ga detektuje. U pitanju je neki Hitachi od 500GB na kome imam dosta bitnih podataka. Povezao sam jos jedan hard i on radi normalno. Postoji li neki nacin da se spase podaci, jeli hard crko?
Pogledaj u Device manager-u, i Disk Manegement -u dali ga ima i dali ima slovo.
 
Poslednja izmena:
To ti je zbog ovog deteta sto trujes duvanom... losa karma.

Jednostavno mi je gif odvratan, zabole me stomak, ocu da povratim.
Ovo pisem na prvu, bez imalo razmisljanja, sirovo izrazavam osecanja i nemam nameru bilo sta da zezam ili nesto licno...
Utisak takav krastavac...
 
re

Mislio sam da si vidovit ili da znas broj od Milana tarota, pa da mi pomognes :)
Jednostavno pitanje i odma komplikovan odgovor. Zanimalo me da li na 1 bad sektor daju novi hard ili ce da me zavlace. Prosto i jednostavno. Dosta njih je imalo reklamacije sa hardovima pa znaju.
Evo covek odgovorio. A tvoji odgovori su sve samo ne korisni.


Ok, mozda nisu korisni. Mozda bi ti bilo draze da kaze da zamenice, i odes tamo oni ne zamene. Ili da kazem ne, nece zameniti a oni zamene.
Vrlo prosta stvar. Drugo ako oces da zamenis disk za koji sumnjas da je ispravan mozes sigurno da se setis 101 nacina da mu napravis jos jedan ili vise bad sektora....
 
Ok, mozda nisu korisni. Mozda bi ti bilo draze da kaze da zamenice, i odes tamo oni ne zamene. Ili da kazem ne, nece zameniti a oni zamene.
Vrlo prosta stvar. Drugo ako oces da zamenis disk za koji sumnjas da je ispravan mozes sigurno da se setis 101 nacina da mu napravis jos jedan ili vise bad sektora....

ccc, a ako oce pare ima isto toliko nacina da ih ukrade?
 
ne razumem sta hoces da kazes?
Vrlo je prosto. Covek pita da li ce da ga za-ebavaju za garanciju. Pod tim , ja sam mislio, da shvata da je uredjaj za zamenu. Moj odgovor je da niko ne moze da zna da li ce neko da ga zeza ili ne....
 
mislim da nikako ne bi trebalo da kvari disk jos vise. treba da ih pita.
 
Nazad
Vrh Dno