Šta je novo?

Tesla Tablet M8

vlada1995

Poštovan
Učlanjen(a)
30.08.2014
Poruke
304
Poena
70
http://www.tesla.info/tehnicke-specifikacije-m8/




Ukratko:
Intel® Bay Trail Z3735F Quad Core 1.8 Ghz
Intel® HD Graphics
1GB RAM
16GB FLASH
Capacitive IPS 8" screen
1280 x 800 px resolution
GPS + AGPS
2.0 + 2.0 Mpix cameras
WiFi 802.11 b/g/n
2.4/5.0Ghz dual band
4200 mAh battery
microSD up to 32 GB
Bluetooth 4.0
Speaker / Microphone
124 x 212 x 8.6 mm
Android 4.4 Kit Kat

cena: 15 999
 
PS: izgleda da je comtrade odustao od Tesla Tablet M7 3G, iz nekog razloga, vidim po sajtovima da se moze naci u BiH , a kod nas ga nema . Ranije su ga najavili na sajtu tesla.info, ali su skinuli obavestenje.
pps: Telefon je bezveze!
 
Ne vidim je bolje starog tesle? Sem kućišta...
 
Ako mislis na prvi tablet(785), malo jaca rezolucija, jaci cpu dosta, baterija jaca... mislim da je ovo prvi model sa malo jacom baterijom...


ps : Telefon je bezveze!
 
PS: izgleda da je comtrade odustao od Tesla Tablet M7 3G, iz nekog razloga, vidim po sajtovima da se moze naci u BiH , a kod nas ga nema . Ranije su ga najavili na sajtu tesla.info, ali su skinuli obavestenje.
pps: Telefon je bezveze!

inace ne moze da se odustane od uredjaja koji je vec napravljen
znas da je i telefon kasnio...u srbiji ima problema sa svime sto ima sim modul
 
Ali skinuli su obavestenje sa njihovog sajta...?!?! (ok, nisu odustali, ali nisu izbacili kod nas).

Ps: tablet je vrlo slican Asus Memo Pad 7 ME176C (po spec ), jedino je ekran malo veci, a Asus se moze naci malo jeftinije. Pitanje koji uzeti ....?

PPS:(mislim ja svakako necu uzeti ni jedan, samo kazem onako...)
 
Poslednja izmena:
Ja videh na sajtu neki L7 3g ( intel atom x3 (SofIA))
 
ja kad udjem pise mi da je bay trail

edit: sad vidim da su na istoj strani dve razlicite specifikacije -.-
 
Poslednja izmena:
Ja sam tek sad video taj novi tablet, ali mislim da bi bilo bolje da su izbacili vise twlefona ( sa normalnom cenom) nego ovoliko tableta. Mislim da se vise telefoni kupuju nego tableti.
 
shvatas da je mnogo lakse na trziste doneti uredjaj bez 3g modula u srbiji?

zato izgleda i kasni m7 3g

i zasto onda praviti vise telefona, kada ce da kasne i imaju problema kao sto je imao i prvi telefon, koji je najavljen mnogo ranije, pa je kasnio
 
Bilo bi dobro, kada bi izbacili neki tablet sa atom x3 procesorom. Po perfomansama je dosta slabiji od bay traila, ali ima sigurno i potrošnju dosta manju. Jer, mislim, da je za jeftinije tablete, najvažnija da imaju, što dužu autonomiju baterije. Za sada , koliko vidim, samo neki od asus zenpadova, imaju taj procesor
 
Poslednja izmena:
Probote, jeste lakse doneti na trziste tablet bez 3G, ali oni su odavno izbacili taj tablet u BiH,
a sto se telefona tice slusaj: Po meni je bolje da izadje vise telefona nego tableta iz prostog razloga sto se telefoni prodaju u vecim kolicinama od tableta, problem je ovde sto nisu uradili dobar posao sa prvim telefonom(oko toga mozemo da se raspravljamo ...).
 
pa nema to veze sto su izbacili u bih
nemaju srbija i bih iste zakone i iste firme kroz koje mora proci sve pre nego sto se pojavi u prodavnicama

zaboravljate da srbija ima ratel
 
u stendbaju drzi jako dugo, ja sam ga imao na testu nedelju dana i od prvog do poslednjeg dana je skinuo vrlo malo na stendbaju
ali sot je 4h
 
Pa koliko sati i uz kakvu upotrebu? Jako dugo je sirok pojam... :)
 
Gledam ove Tesla tablete i apsolutno nijedan nije vredan bacanja novca. Svaki ima minimum jedan veliki minus koji će svakog odvratiti od kupovine. Onaj Win8.1 od 16K je za dlaku omašio, 1GB RAM-a ... čoveče ...
 
acer w1-810 koji ja imam isto ima 1gb rama i kosta 4 hiljada skuplje od tesle i jos ne ide sa tastaturom

nije 1gb rama minus tog tableta, nego samo 16gb skladistenog prostora sto je za windows premalo
 
acer w1-810 koji ja imam isto ima 1gb rama i kosta 4 hiljada skuplje od tesle i jos ne ide sa tastaturom

nije 1gb rama minus tog tableta, nego samo 16gb skladistenog prostora sto je za windows premalo

To je uređaj za streaming multimedije i ništa drugo. Imam HP Stream 11 netbook i on je došao sa 32GB SSD-om, a to je oko 9 GB slobodnog prostora nakon Win10 instalacije. Ima smisla za YT, Netflix, Hulu itd, samo što kod nas pola tih servisa ne radi. Jedino PickBox ili HBO Go ako uopšte ima Win10 app.

Inače taj Acer sam gledao u Kroaciji i može se kupiti za 750kn, što je 100€. Mislim da je to mnogo realnija cifra od ove naše naduvane.
 
Poslednja izmena:
meni recimo taj acer ne sluzi za striming multimedije, jer za to imam android tv box
vec acer koristim kao zamenu za laptop i savrseno mi je radio sa 1gb rama, ali sam se prebacio na nextbook od 10.1 inca jer mi je dosta preglednije kada radim nesto na fakultetu

isto tako i kod tesle nisam imao problema sa 1gb rama, vec sa internim skladistem koje je jako malo
oko 8gb je slobodno od 16gb, dok je na aceru koji ima 32 slobodno oko 16gb, sto je opet malo za windows, ali malo prihvatljivije

nema smisla strimovati bilo sta sa windowsa, kada je android na tom polju daleko razvijeniji, ako nista drugo, bar sto se tice aplikacija
 
Da li neko ima ovaj tablet ili se duze igrao sa njim vredi li. Kakva je autonomija baterije kakav je u radu nekom svakodnevnom... Tako neke stvari posle nekog duzeg koriscenja
 
pogledaj kod mene na klipovima sve sto te zanima

imao sam ga na testu nedelju dana i zadovoljan sam
 
Gledao sam klipove. Deluje odlicno i stvarno u tom nekom do 20 000 dinara deluje kao ubedjivo najbolja kupovina pa rekoh da vidim ima li ga neko da cujem impresije posle nekog duzeg koriscenja
 
Nazad
Vrh Dno