Šta je novo?

Koji TV od min. 32"?

Zulu 92

Slavan
Učlanjen(a)
10.01.2008
Poruke
3,671
Poena
420
Gledao sam na KP iz Subotice ovaj model LG 32lb5610. Ima li ko iskustvo sa tim modelom?

Preporucite slobodno prodavca (moze u pp) sa kojim imate pozitivno iskustvo.

Sta trazim od tv-a.

Buzet ~250e

Full HD

Minimum 32"

Ako je moguce da ima tuner za kablovsku, KDS (ako su njihovi digitalni kanali uopste otkljucani), ali to bas nije moranje

Bitna mi je garancija (gledao sam model od 39" u nasem outletu (ali menjana mat. ploca i garancija godinu dana)

Uzimam ga zbog EP sad i posle naravno filmovi itd, zato mi je bitno da je Full HD

Vidim da u oglasu stoji da je garancija ostvariva u svim LG servisima, moje pitanje je: Da li je to realno tako?

Valjda sam naveo sve, i nadam se pomoci :) U TV-ove se bas ne razumem.

Unapred hvala :)
 
Mislim na digitalne naravno :) Zato sam i rekao da se nadam da su im digitalni kanali otkljucani :D Mada to mi je manje bitno, bitan mi je kakav je tv zapravo i ta garancija i sve sa tim povezano. Naravno nisam fiksiran za ovaj model.
 
Poslednja izmena:
KDS je postao koliko vidim SBB.

Bitno je da na televizoru imas DVB-C tuner (analogni ces imati svakako), ovaj model sto si naveo poseduje DVB-C tuner, napisao da nije pod moranje a to upravo i jeste. Sta ce ti novi TV a da gledas analogiju, full hd nema nikakvu primenu u analognoj televiziji.

Na SBB imas nesto otvorenih (oko 17-18) kanala koji idu u digitaliji a tu su RTS1, 2 kao RTS HD, gde ce ici prenosi sa prvenstva u basketu, a za to ti je potreban DVB-C tuner.
Preporuka da gledas na RTS HD (jes da nije bas HD kao neki strani ali je svakako bolji kvalitet slike nego na RTS1.

Samo treba da pogledas dali je izvrsena tranzicija KDS-a na SBB.
 
Poslednja izmena:
Hvala :)
To da odem u SBB i pitam? Imam SBB kod mojih u Sa i gledam naravno na rts hd, i obozavam jer je bez reklama :D Ali u Bg jos nemam hdtv, skupih sad nesto novca za to.
Da li je ovaj ok za tu sumu ili ima nesto bolje? :)
 
Mislim da za mozda nesto malo vise love, imas Samsung UE32H5000 serija, koji je extra TV za tu lovu.
Ja imam KDS u Smederevu, imaju oko 140 digi kanala, otkljucano je oko 70 kanala, za jos 70 kanala placa se 700d. po televizoru, ali imas i sve Arena Sport kanale u HD i jos 5-6 HD kanala( valjda je taj KDS u BG ista stvar kao u SD).
 
Znaci ti bez risivera njihovog hvatas 70 digitalnih kanala? To mi je vrlo bitno sto se kds-a tice.
A sto se tice tog Samsunga, koliko je bolji od LG-a kog sam naveo? Taj Lg je kod Madjara 240e.
 
Pa, imam taj neki DVB-T/C/S2 tuner na ovom mojem TV, pa primam tih 70 otkljucanih digi kanala.
Samo odem u setovanja, prebacim na Digital auto trazenje kanala i pronadjem ih.
Uzeo sam sada tu neku karticu za 700d., ubacim u TV i imam sve digi kanale, plus HD kanale.
Mislim da su oba TV tu negde po specifikacijama, ali mislim da Samsung ima nesto bolji kontrast i to je za mene presudno kod izbora televizora.
Vidim da ih nesto nema kod madjara, ali mislim da je cena bila negde izmedju 260-280E.
 
Uff, stvarno sada nemam nikakve informacije u vezi TV.
Pogledaj, cini mi se da ima neka tema o TV iz hungarije, pa vidi tamo kako stoje stvari.
Vidim sad, da ima ovaj Samsung UE32H5000 kod nas za 36K, sta znam, to je 290E, a imas garanciju u Srbiji.
Moja sestra je uzela taj model TV i mogu ti reci da je TV odlican, i za gledanje programa i za gaming.
Ako imas negde u BG mesto gde mozes uporediti ove TV, obavezno pogledaj i proceni uzivo kakvu sliku imaju ovi tipovi televizora.
I ako gledas filmove preko USB flasha, mozda je Samsung tu nesto u prednosti od LG.
 
Pa, poznato je da Samsung TV imaju nesto jaci i bolji kontrast od ostalih TV, a to znaci da ima i nesto bolju reprodukciju crne boje, sto je za moj ukus i osecaj presudno u izboru TV.
Posto i koristim TV i za gaming, dobar kontrast i dobra crna boja su neophodni za dobru i jasnu sliku u igricama. A, stvarno imam, ono sto se kaze, ostro oko, pa mogu da primetim i neke male razlike u slici, tako da mi ove stvari dosta znace.
Zet mi ima neki LG 46 i mislim da taj tv po defaultu ima nesto manji i losiji kontrast od ovog mog Samsung televizora.
Otprilike to je ta neka filosofija:rtfm:
 
Poslednja izmena:
I meni je on favorit za sad, pogotovu zbog cene kod madjara. Gde si ti uzeo? Moze u pp.
Kod mojih imam Samsung 32d5000 i dobar tv, samo ima velike bejzele :)
 
Ja sam uzeo taj LG pre vise od godinu dana. Kod mene tv radi oko 20 sati dnevno i super se pokazao. RTS HD je ekstra slika isto i pustanje HD filmova... Ono sto mi se ne svidja je kanali koji nisu digitalni, (SBB kod mene, salje samo 20 digitalnih ostalo stari princip) oni su nesto losijeg kvaliteta ima 2 -3 koja su bas ocajna neki ID i jos neke gluposti za koje sam prvi put cuo.
TV uzet preko KP, a prethodno su mi u Lg servisu rekli da garancija vazi kod njih. Ako te jos nesto zanima pitaj.
 
Mislim da je to mozda najbolji TV u tom cenovnomn rangu,
samo nemoj da se iznenadis kada ga upalis,:hair:, po deafultu taj tv nema neku dobru sliku, ali ima taj tv bas dosta funkcija za podesavanje kvaliteta slike, pa lepo to prouci i namesti sliku kako tebi najvise odgovara,
takodje ako budes povezivao TV i PC, ima isto puno postavki( i u drajveru i u setingu TV) koje moraju da se nasteluju kako bi to izgledalo kako treba.
 
Iskreno kad sam ga upalio bila je bas dobra slika :) Ispegla sum koji imam na kablovskoj (nije digitalna). Danas sam pronasao da to moze da se iskljuci. Zaista ogroman broj podesavanja. 270e sam ga platio. Sumnjam da sam za te pare mogao bolje proci, barem u Srb. Dobio sam kao poklon i nosac za zid, ali mi to za sada ne treba. Ono sta sam probao izuzetno sam zadovoljan.
E da, ako nekog zanima za KDS nije nasao nijedan digitalni kanal tako da dolazim do zakljucka da su zakljucani :D Jedino ako ovaj TV ne podrzava te nase digitalne, kablovske kanale, ali sto sam citao na netu deluje mi kao da ima taj tuner ugradjen (C, mislim da nema C2). Koliko sam shvatio kod nas i treba C.
 
Poslednja izmena:
Dobio sam ovaj:
Mounting dream (nece slika da se uploaduje).
Kakav je pojma nemam.
Povezao sam dvd stari neki koji ima 2 zvucnika (5.1 je sistem, ali ne cuje se zuk preko ostalih pa sam ga ostavio u 2.1 modu) preko izlaza 3.5mm (na tv) i cicneva. Bar da raubujem te zvucnike, a cini mi se da je maaaalo bolji zvuk, plus vufer ipak znaci ma kakav zapravo bio.
 
Imam sve te kablove, kad kad sam kupovao sto mi trebalo, a kad kad trebace mi :D a i izlaz imam av i skart, ali nece preko njih samo zvuk da pusti. Ne znam zasto. Znam da je za sluske, ali jedino mi tako radi.
Taj dvd generalno ne radi :D Tj. dvd tray moram da izvucem fizicki. Ali sam ga podesio na ulaz i radi, dok preko cinceva ne daje nista. Nisam pogledao na TV-u da li su oni in ili out (ili mozda oba).
 
Pa, kako nema, ja imam KDS i na oba Samsunga i jedan Sony televizor imam oko 70 otkljucanih kanala.
Nesto sam sad kod mene gledo, udjes u Menu pa u Channel pa moras da postavis u Aerial da bude na Cable, samo tada imam digitalne kanale, ako postavim na Air, imam samo obicne kablovske kanale, verovatno na Cable se prebacuhe na taj neki tuner C koji ima taj tvoj TV.
I kod mene su obicni kanali od 0-99, ispod i iznad ovih brojeva su digitalni kanali u broju od 138, od kojih su oko 70 otkljucani.
 
Poslednja izmena:
Kod mene nece da nadje. Za odabir zemlje za digitalne kanale imam ostalo i neke zemlje medju kojima nema Srbije. Samo 70 analognih kanala (71 ako se racuna kamera na ulazu).
 
Nisam te nista razumeo u vezi ovih kanala.
Ako je taj KDS, valjda je isti i u SD i u BG, najbolje da odes i pitas da li daju i koliko otvorenih digitalnih kanala, pa onda da znas na cemu si.
 
Nazad
Vrh Dno