Šta je novo?

black screen nakon stavljanja novog procesora

Taj procesor je mrtav skoro sigurno, identicna stvar se meni desila, preslikana. Nema POST-a, nema nikakvih beep-ova, ventovi se obrcu i to je to. Maticna podrzava taj proc sa novim biosom, a ako radi sa starim procesorom znaci da je sve ispravno i memorija i napajanje i grafa i maticna. Mogao si da skocis do nekog servisera da zamolis da ti istestira proc ako ima plocu za njega, pa ako i na toj ne radi onda znas sta se desava.
 
vrlo moguce, gomila tih jeftinih dolaxi od preko da reciklaza pa ili brzo zveknu ili imaju neku manu, pregrevaju, gase komp, restartuju ili im crkne senzor za temperaturu.
 
Taj procesor je mrtav skoro sigurno, identicna stvar se meni desila, preslikana. Nema POST-a, nema nikakvih beep-ova, ventovi se obrcu i to je to. Maticna podrzava taj proc sa novim biosom, a ako radi sa starim procesorom znaci da je sve ispravno i memorija i napajanje i grafa i maticna. Mogao si da skocis do nekog servisera da zamolis da ti istestira proc ako ima plocu za njega, pa ako i na toj ne radi onda znas sta se desava.

Ne mora da znaci, evo kakav sam ja problem imao.

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?344156-Cudan-problem-sa-Asus-P5K
 
Mene brine sto je u pitanju budzet foxconn ploca, da je bar neka kvalitetnija pa da se ne cimam. Uvek su ovakve ploce u neku ruku nepouzdane, o naponakoj sekciji i ostalim peripetijama i dodacima da ne pricam, ali pokusacu sa nekim slabijim procesorom pa cemo da vidimo. Mada sam nasao na netu nekoliko tema gde se ljudi zale na isti problem sa foxconn plocama i niko nije uspeo da ih resi, a od foxconn podrske dobiju info da igrom slucaja ploca nema podrsku iako na sajtu stoji drugacije.
Mada se nadam najboljem. :)
 
a sto se malo ne isprsite i uzmete pristojnu plocu kad vec cpu imate...i dobice izvanredan upgrade,
 
Ja sam razmisljao da nadjem od istog lika i plocu i cpu, da spakuje i sve lepo posalje funkcionalno. Predlozicu joj pa videcemo sta misli.
 
cpu vec imas sto bi vracao uzmes neku nebrendiranu plocu koja podrzava 45nm i caos...ili posalji meni postom cpu i testiracu ti ga...imam gomilu ploca i cpu...
 
Ma jok, vratio sam mu lepo, pa ako bude i ploca u kompletu neka istestira, nakaci i ja nemam cimanje. Ako nesto iskrsne cujemo se. :)
 
Stvar sredjena, uzeta asus p5kl-am u kombinaciji sa e8400 i sve je proslo bez problema. Ne razumem se toliko u ploce za intelove cpu-ove, ali socket na staroj foxconn i novoj asus ploci totalono drugacije izgleda, kao da ima manje one "elektronike", no bitno da je sve reseno. :)
 
Nazad
Vrh Dno