Šta je novo?

Crkla matična???

saddamnsliman

Slavan
Učlanjen(a)
20.02.2006
Poruke
142
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
Zilog Z80
GPU
Ferranti ULA 9000
Pristup internetu
  1. Modemska 56k veza
Dobri ljudi
dobio sam pre izvesnog vremena računar na popravku od osobe koja se slabo razume u računare. Simtomi su da je pri dizanju crn ekran i neka bela slova na njemu :cigar::cigar::cigar::):):D:D:d,) . Doduše od vremena kvara do komp nije stigao do mene prošlo je godnu i nešto a pritom je transportovan autobuson 200 km
Ja rekoh crko Win lakoću kad ono cvrc.
Prilikom paljenja nema uobičajenih zvukova ali ni slike na ekranu uopšte (kao da ne šalje signal uopšte na video izlaz) .gašenje niti reset dugme ne funcionišu ,morao sam gasiti čupanjem iz struje. probam drugo napajanje bez rezultata
pogledam ploču deluje sve ok sem par kondenzatora. njih zamenim kad ono ista priča. Sumljiva stvar je što ne reaguje PWR lampica a ni optički uređaj (kao d a je mrtav). probam memoriju isčupati i prilikom paljenja ista stvar ..ne pišti grešku za memoriju. ostvio sma neko vreme d aradi i primetio da je HDD vruć (koji je inače ispravan ..probao sam na mom kompu
ploča je ECS HT2000 a procesor SEMPRON , grafika integrisana.
Sumljam d aje ploča crkla no simtomi s kojim sma dobio komp su kontradiktorni
imali neko neka slična iskustva?
 
Ja sumnjam, a verovatno i većina drugih ljudi.
 
Ploca ni ne zapisti kad se ukljuci? Ozbiljno je vrisnula, kao sto si i sam zakljucio. Sve i da nije samo ploca neispravna, ta Sempron konfiguracija je toliko slaba da je prakticno bezvredna.
 
Ako ploca ne pisti, sigurno da je do nje problem. 99% ako ti ne radi ni pwr, u ne pisti da je maticna.
Jesi ostale delove testirao na drugom racunaru?
 
nisam testirao sem harda ništa
 
Doduše dali može biti falično napajanje. tj da neki naponi nisu zadovoljavajući?
 
Imao sam slicnu pojavu da sam komp palio i gasio ukljucivanjem i iskljucivanjem kabla za napajanje, nije reagovao ni power taster ni shut down, ali je komp izmedju ovih pojava radio normalno. Bilo je falicno napajanje, sa drugim napajanjem je sve proradilo kako treba. E, sad, kazes da si probao drugo napajanje...?
 
jesam probao sam ali sumljam i u to napajanje jer je pitaj boga koliko staro i ne pamtim više iz kog kompa je izvađeno.Ako može biti do napajanja razmišljam da stavim neko provereno napajanje pa probam
 
Nazad
Vrh Dno