Šta je novo?

HP Envy 17 1020el

MZivkovic

Poštovan
Učlanjen(a)
18.08.2015
Poruke
38
Poena
59
Pozdrav svima, nov sam na forumu :D

Pre par dana sam kupi polovan HP Envy 17 1020el I odradio servis u servisu tj ciscenje prasine i stavljanje nove paste...

Laptop je zver...
Podrzava najnovije igrice i to na medium-high podesavanjima.
Jedino me brine temperatura PCH diode koja je bez dodatnog kulera 85 stepeni.
Interesuje me da li jos neko ima tih problema?
I kolika je normalna teperatura te PCh diode?
 
Ljudi moze neka pomoc?

Bar mi recite kolika je kod vas temperatura?
I kako da to resim?
 
Skini CPUID HWMonitor i proveri TZS0 i TZS1 temperature.
 
Izvini sto nisam odgovorio pre... Sad sam stigao sa mora :D
Pri full loadu temperatura je 86 stepeni.
Video sam ja taj sajt odmah cim sam primetio tu visoku temperaturu, ali kod skro svih drugih je temp od 50-68. Skoro nikome nije 85 stepeni...
Hvala na pomoci..
Ima li jos neko ovakivih problema?
 
Druze meni se ne greje procesor... On je skroz ok u idle je 50 stepeni i manje... Meni se greje pch dioda, a ja ne znam cemu ona sluzi ni zasto je tolika teperatura... pasta je nova stavljena pre 20 dana. A ne znam sta su to toplotne cevi?
 
Toplotne cevi su valjda heatpipe? Tu nema sta de se pokvari u osnovi, samo ako je dobro nanesena pasta.

A PCH je ovo

https://en.wikipedia.org/wiki/Platform_Controller_Hub

Sad zasto je tolika temperatura? Mozda je i tu stajao neki hladnjak/pasta ili tako nesto a to nisu vratili kako treba/skinuli su? Mozda dioda salje lazne podatke? Da li ti je laptop vruc/vreo na tom mestu gde je ovaj cip/dioda onda kada je laptop u idle-u? Ako nije verovatno nemas problem. Ako jeste proveri dijagrame ploce po netu i neki disassembly video da vidis ide li tu neki hladnjak ili tako nesto.. Ako i dalje imas problem i vruce je, moguce je da nesto crkava..
 
Laptop se grejao i pre servisa. Jeste laptop je vruc u idle i temperatura je constantna. 85 stepeni. A laptop sam podigao od stola i ubacio najobicniji kuler od starog napajanja i temperatura je 60-65 stepeni. koje dijagrame da proverim? I ne razumem sta disassembly? Sta znaci to?
 
Poslednja izmena:
Disassembly znaci rastavljanje, npr

https://www.youtube.com/watch?v=CFU9-oZ7qo4

A dijagrami o kojima pricam su dijagrami maticne ploce koji su uglavnom malo tezi za naci ali kada znas model maticne moguce je. Tu mozes da vidis gde je sta vezano, koji su cipovi u pitanju isl... Ali ako se ne razumes u racunare i elektroniku bolje batali, ako je ta PCH temp sad oko 60-65 stepeni neka fura tako i to je to.
 
Nazad
Vrh Dno