Šta je novo?

Problem sa migracijom sa Server 2003 na Server 2012 R2 Essentials

bigfoot

Čuven
Učlanjen(a)
27.03.2003
Poruke
309
Poena
619
Trenutno radim migraciju sa Win server 2003 na Server 2012 R2 Essentials. Trenutno sam odradio migraciju Acive Directory i to je sve proslo OK. Ali kad pokusam da odradim transfer FSMO roles u power shell dobijam imam gresku koja se vidi na slici:
Error.png

Znaci prvo sam pokusao sa komandom:'Move-ADDirectoryServerOperationMasterRole –Identity adm11 0,1,2,3,4'

Potom sam pokusao sa komandom Operation master na moj domain, ali mi je samo prikazivao da su roles na starom server.

PO netu mi kaze da na staru serveru nemam installiran Active Directory Management Gateway Service. Pokusao sam manuelno da instaliram Active Directory Management Gateway Service na stari server, sa ovog linka ali nece.

Da li neko ima ideju sta da radim, ili u cemu pravim gresku. Hvala
 
Ta rabota mi beše zapala pre mesec-dva dana. Samo, koliko se sećam, morao sam da pravim međukorak sa Win2k8, pa tek onda Win2012R2. (Ne slažu direktno se 2003 i 2012R2...)
Prisećam se:
1 - Win2k3 domen + Adprep za dodavanje Win2k8 DC-a, Domain level Win2k3
2 - Transfer FSMO rola na Win2k8 DC
3 - Demote Win2k3 DC-a
4 - Dizanje Domain Levela na 2k8
5 - odavde istim princpiom do 2012R2 DC-a i željenog Domain level-a...
 
Ne treba međukorak sa instalacijom W2K8, ide se direktno na W2K12R2, uradio pre mesec dana. Samo domain functional level može po želji da se digne na 2K8, a ne mora ni to sve dok se DC ne prebaci na W2K12R2
 
Poslednja izmena:
I ja sam pratio ove titorijale sto je Jera postavio, ali ne radi. Na kraju sam skontao sta je problem. Nije isto migracija sa W2K3 i sa SBS2003 koji ja imam. Jer na SBS prvo treba da pripremim AD sa W2K12R2 ili W2K8. Posto ja isto trebam da migriram Exchange, a naravno ne mogu direktno sa 2003 na 2013, moram da koristim medju korak sa W2K8 i Exchange 2010.

Ono sto se sam dvoumim da li da radim ovu migraciju za sever sa 6-7 korisnika ili da idem na clean install?
 
'Bem li ga, meni je ta rabota migracije naletela u nekom žestokom periodu i u hodu sam je uradio, bez dublje analize i beše neophodan međukorak, ne sećam se specifičnosti.
No, za mali broj korisnika i ako kompleksnost strukture AD-a, polisa, evetualne izmene šeme itd prevelika, eto prave prilike za friški početak. Ručno kreirati 6~7 korisnika + Transwiz za same profile nije neki posao... Možda se Exchage pobuni? :D
 
Migracija sa SBS2003 i Exchange 2003 na W2k8R2 i Excange 2010 je prosla glatko. Sad gledam sledeci korak, ali nigde ne mogu naci dobar tutorijal za migraciju W2k2R2 i Exchange 2010 to W2k12R2 i Exchange 2013. Sve sto vidim su posebni tutorijali ili samo za Win server ilimza Exchange. Hvala
 
Nazad
Vrh Dno