Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 2

Jel' zna neko koja je dokumentovana SAR vrednost za ovaj telefon?
Na nekim review-ima stoji 0,6 na forumima 2...
 
Taman se odlucim da uzmem ovaj telefon kad opet neka zavrzlama.

Jel se meni cini ili postoji razlika u ekranu izmedju TDD i FDD modela?
Mislim da ti se čini.

Ugradjivano je dva različita ekrana,u početku, ne znam sada. Ali nije bilo razlike da li je fdd ili tdd.
Štaviše, tada se pisalo da je fdd problematičniji ali ne verujem ni da je to pravilo. Potpuno je nebitno da li fdd ili tdd.
 
Poslednja izmena:
ma nisam ja hteo da uporedjujem rn2 i 808, nego samo da ukazem na to da izjava da rn2 ima dobru kameru ne stoji. 808 ima dobru kameru. nije ni ona nesto, ali bolje nema. od androida polazem nade u g5 i to je to. ostalo - krs. eto, kamera u rn2 je podjednako losa kao u ostalim androidima :) tako je bolje.

imam i ja par lepih slika sa rn2, moj drug jos vise, ali znam kako slika fotoaparat, kako 808, a kako rn2.
 
Ma to moze samo svercer neki da bude sa semom :))

U sustini nije ni bitno ko je, ako donese ispravan i dobar telefon, i ugradi se maksimalno 10-15% a ne kao nasi "legalni" uvoznici po 100-300%
Sto se mene tiče, može da se ugradi i 30 posto, jer verovatno ima šemu za carinu, tj, carina je njegov profit, opet, pričam napamet, ne znam.. Ali u principu da platiš koliko bi i tebe sa carinom izašao, plus možda 10 e je sasvim ok cena da ne čekaš 3,4 nedelje iz kine.. My 2 cents
 
Ma ne znam poimenice ko je glavni, ali znam da ovi tipovi na kp dobijaju povremeno kolicinu, svi u isti dan.Cenim da postoji Kajzer Sose..ali nebitno, vazno da covek ima mogucnost da uzme tel brze nego cekajuci mesec i vise dana iz Kine.

Izbegavanje toplog zeca u carini je jos jedan benefit.
 
ma nisam ja hteo da uporedjujem rn2 i 808, nego samo da ukazem na to da izjava da rn2 ima dobru kameru ne stoji. 808 ima dobru kameru. nije ni ona nesto, ali bolje nema. od androida polazem nade u g5 i to je to. ostalo - krs. eto, kamera u rn2 je podjednako losa kao u ostalim androidima :) tako je bolje.

imam i ja par lepih slika sa rn2, moj drug jos vise, ali znam kako slika fotoaparat, kako 808, a kako rn2.

Rn 2 ima dobru kameru za jedan smartfon, slike su dovoljno ostre boje prilicno verne, po danu narocito, ne znam kako da te usrecim, mozda savet da uzivas u fotkama bez lupe i dijagnostickih alata.

Ako hoces profi fotke slikas profi opremom.
 
Dobijaju od nekoga iz EU. Znam dosta njih koji to rade. Naruci kod ortaka/familije npr u Austriji i ne placa dazbine.
 
Rn 2 ima dobru kameru za jedan smartfon, slike su dovoljno ostre boje prilicno verne, po danu narocito, ne znam kako da te usrecim, mozda savet da uzivas u fotkama bez lupe i dijagnostickih alata.

+1

Evo jedno poredjenje (smanjio sam redmi note 2 sliku na 8MP i isekao 100% crop) Redmi note 2 vs iPhone 6+ (necu otkriti odmah koji je levo, koji desno)

pDJpwEz.jpg
 
Poslednja izmena:
lol

Vala ne znam ko je gori, da li android, da li iOS fanovi... Nadam se da ovo nece postati jedna od tih tema, jer ama uopste nije realno porediti ova 2 modela, da sam imao poredjenje redmi note 2 vs [neki drugi android] to bih pre stavio.
 
ihihi pa kako ipone onako meku sliku da da? ladno je ostrija na rn2, ako je legit izvor.
 
ihihi pa kako ipone onako meku sliku da da? ladno je ostrija na rn2, ako je legit izvor.

Šta ja znam, rn2 je nekako previše izoštrava, toliko da se gube detalji (na poštanskom sandučetu npr).
Bez HDR-a na rn2, iPhone ubedljivo dominira, kad se upali HDR situacija je nešto bolja (po rn2).
 
pa da, softversko oštrenje, nikakva nauka. iphone fotke uglavnom vuku na žućkasto pa se lako izvale u slepim poređenjima :)
 
Da pitam ponovo za SAR value, kažu zbog visoke vrednosti ne smeju da ga prodaju u Evropi, ima li istine u tome, čim nigde nije dokumentovano...?
 
Da pitam ponovo za SAR value, kažu zbog visoke vrednosti ne smeju da ga prodaju u Evropi, ima li istine u tome, čim nigde nije dokumentovano...?
Indusi se loze na te sar vrednosti pa ako hoces da budes "siguran" uzimaj mobove koji se tamo legalno prodaju :)

U prevodu rn3pro :)
 
Da, tako obično biva ili kako se kaže od šume ne vidiš drvo (valjda). Ne smetaju im pacovi i uslovi života ali je sar ekstremno važan.
 
Imas nesto protiv pacova ? [emoji15] [emoji52]

Ma takvi su oni,verovatno navika neka.. Svako drugo pitanje na onim indus klipovima koliki je sar ,zasto je toliki itd itd
 
Poslednja izmena:
Ma ne znam poimenice ko je glavni, ali znam da ovi tipovi na kp dobijaju povremeno kolicinu, svi u isti dan.Cenim da postoji Kajzer Sose..ali nebitno, vazno da covek ima mogucnost da uzme tel brze nego cekajuci mesec i vise dana iz Kine.

Izbegavanje toplog zeca u carini je jos jedan benefit.

Verovatno jedan covek narucuje iz evropskih skladista. Naruci na zemlju evropske unije pa neko preveze kolima. Na kp i logitch su preprodavci. Kad sam trazio mi4c, i u radnji i na kp su bili u fazonu mogu da narucim, stize za 15-ak dana.
 
Tacno tako.

A i cene su im dobre realno. Mala razlika ispadne i da sam narucim a ne cekam mesec dana. Po meni najveci problem kod preprodavaca je to sto 99% njih nema pojma sta prodaje. U proteklih 5-6 dana sam zvao nekoliko njih i da pitam za FDD verziju. Samo jedan decko iz BG znao sta su TDD i FDD ali je imao TDD. Jedan prodavac iz NS, "kako da ne zna da li je FDD kad je on prvi nabavio RN2 u Srbiji" ali se posle ne javlja da kaze koju verziju ima.

Kod preprodavaca me ne nerviraju cene (ako prodje prodje), vec sto prodaju nesto, a ne znaju sta prodaju.
 
Battery drain me je naterao da ga skinem posle 2h..
Sad sam na eu verziji, i tu me je drain malo nervirao, ali sam juče instalirao RN2 Tool sa PlayStore-a, kojim sam malo spustio takt CPU i evo gura 24h bateriju, 3h SoT, ostalo još nekih 30% bateriju (wifi, 3g i sync stalno uključeni, osvetljenje na 40-50%).
 
Battery drain me je naterao da ga skinem posle 2h..
Sad sam na eu verziji, i tu me je drain malo nervirao, ali sam juče instalirao RN2 Tool sa PlayStore-a, kojim sam malo spustio takt CPU i evo gura 24h bateriju, 3h SoT, ostalo još nekih 30% bateriju (wifi, 3g i sync stalno uključeni, osvetljenje na 40-50%).

Baci link.
 
Nazad
Vrh Dno