Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 2

STriderKOCOBO

Slavan
Učlanjen(a)
25.04.2009
Poruke
3,620
Poena
270
Mi has just launched another new device - Redmi Note 2 on its new product launch event. Are you excited? Let's take a closer look at its specifications.

Redmi Note 2 is powered by MTK Flagship Helio X10 processor, Octa-core 64-bit, and A53 architecture CPU. It has 2GB RAM, 16GB/32GB flash memory, a large 3060mAh removable battery. It supports quick charge 2.0, and both TDD & FDD 4G dual-SIM. And most impotantly, it comes with MIUI 7 based on Android 5.0!

Size wise, Redmi Note 2 measures as 152mm X 76mm X 8.25mm. It weighs only 160g. I know you guys care about its display also, now here it is: 5.5'' full HD display, with a 1920 X 1080 resolution.

About its camera, Redmi Note 2/Prime has a 13MP Samsung/OV back camera, which offers the Phase Detection Autofocus function, 0.1s focus speed, and a 5-element lens with f/2.2 aperture. Its 5MP front camera is made by OmniVision, and has the awesome automatic beautify function as well.

This awesome phone can also be used as an infrared remote for your TV and air conditioner.

So for a device with the whole package, how is it priced? The 16GB version supporting TDD-LTE + TD-SCDMA is priced at RMB 799 (approx. USD125). The 16GB version supporting TDD-LTE + FDD-LTE is priced at RMB 899 (approx. USD140). Redmi Note 2 Prime version with 32GB storage and supports TDD-LTE + FDD-LTE will sell at RMB 999 (approx. USD156).


135207dd17k7ef2avw3kv2.png.thumb.jpg

135042arjkzrrjtvrkltg2.png.thumb.jpg

135128i4yyjyiafj9fwzyy.png.thumb.jpg

113147s56l6ll2lepr3rgy.jpg.thumb.jpg

113056u56i3v6qz3y50vgq.jpg.thumb.jpg


Xiaomi Trolls Samsung With Redmi Note 2 Launch
Xiaomi Redmi Note 2 Is Official: Amazing Value For Money!
Newly Announced Xiaomi Redmi Note 2 Benchmark Scores Released
First Xiaomi Redmi Note 2 camera samples surface



 
^xiaomi ponovo pomera granice.. jedva cekam mi5. :)
ovaj note5 mi je ubio zelju za jurenjem mi note-a. steta.
 
Poslednja izmena:
Moj brat ima prvu generaciju, nema čoveka koji se nije oduševio telefonom pogotovo kada čuje da je placen 165e. Ovaj je još bolji, verovatno ce biti bestseler.

Neverovatno je da ovaj telefon od 125$ ima isti SoC kao HTC M9+ koji košta 700$
 
koju konacnu cenu ? za mesec dana ce moci iz kine(aliexpres i razni sajtovi preprodavci) da se naruci za oko 180-190$
 
Poslednja izmena:
Au, kako je Xiaomi objasniooo......Definitivno bestbuy u cenovnom rangu do 200$ (cak ni oni malo skuplji od 200$ ne mogu da mu pariraju, jedino sto je kod njih mozda RAM 3gb, sve ostalo je na strani Note 2 ).... :)
 
Koji haos od telefona po ovim videima ide fluidnije od nexusa :D
 
to je zbog samog miui.. sve im je u animacijama,pa se tripujes da leti.mada je ovaj telefon dosta hardverski jak

ja sam se na miui sarenilo i ios android navikao za 5 dana :)
ko bi rekao..
 
Poslednja izmena:
Vrhunski fon za te pare mada se jos ne zna kako radi. Ali ako sve klizi onda argument ''WP lumie su najbolji novi telefoni do 200e'' vise ne vazi :)
 
Posto vidim da imas xiaomi kakve oni inace stavljaju zvucnike, da li valjaju?
 
uglavnom lose za razgovor. ( prica se da jedino xiaomi mi note ne podbacuje na tom polju)ovaj dole je bolji nego na nexus 5 sto sam imao.(naravno nije tesko imati bolji zvucnik od n5 :) )
 
Poslednja izmena:
Gledam od te 3 verzije sto ce biti dostupne odlican je i ovaj najjeftiniji razlika je samo u tome sto mu je jedna sim kartica na 4g a druga na 3g. dok je na skupljem obe 4g
a i ovaj super brzi fokus...
 
taj od 125 ne moze kod nas. tdd cdma je koliko sam ispratio..
140 je za "nase" trziste
 
Poslednja izmena:
Зато сам и написао "коначну цену", колико видим има 5 верзија цене.
 
2G Band GSM (/900/1800/1900MHz)
3G Band WCDMA(/900/1900/2100MHz)
4G FDD LTE 

to smo mi.
za cenu sam vec odgovorio pre 1h
 
Gledam ovde na aliju otprilike ta nasa verzija sa 16 gb je 170 evra bez carine i svega toga.
 
da. ali pitaj fantazija da bi bio siguran.
 
Ja prosto ne mogu da verujem da ni jedan naš uvoznik ne može da dovuče ovkav telefon u Srbiju i za približno istu cenu sa alija plus carina i pdv prodaje ovde regularno. Odličan telefon. Ako se u radu bude ponašao kao i na snimcima, biće još jedna fenomenalna kupovina u nizu. Kinezi izgleda rešili da iz meseca u mesec izbacuju best buy telefone.
 
Uvozi se Xiaomi regularno već neko vreme, ja sam Radmi Note uzeo ovde sa regularnom dvogodišnjom garancijom, skuplji nekih 50€ nego što bi me izašao da sam poručio sa AE u tom momentu što smatram korektnom cenom
 
Ne moguce je za cenu priblizno aliju prodavati . U Srbiji da bi uvezao telefon treba ti tona papira + konkurencija je slaba = minimalna marza 100%
 
Odličan telefon zaista. Čak i sa tom maržom aliexpress prodavaca vrlo dobra kupovina.
 
Mene samo zanima ne cemu su stedeli kod ovog telefona jer stedeli sigurno jesu.
Gorilla Glass zastitu izgleda nema, pa je pitanje kako se to staklo ponasa. Oleophobic premaz najverovatnije ima ali opet pitanje je. Kakav je taj IPS panel, da li je kvalitetan ili neki jeftin. Kakva je plastika i kvalitet izrade...

Ovako na papiru sve to izgleda super za te pare, ali treba sacekati testove i utiske.
 
oleophobic sigurno nema.. mislim 95% . ne svetle mu dole dugmici. a na kineskom sajtu pisu da jeftino izgleda kada se skine poklopac..

mada to je za tu cenu nebitno. ipak ima ir blaster dok ga npr note5 nema :)
 
Nazad
Vrh Dno