Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 2

Dobro bre prijatelju što citira ceo moj post kad odgovaraš na poslednju rečenicu? :trust:

Kolega ima tu staru bateriju, upravo sam upoređivao i nigde ne piše da je na 3.6V toliki kapacitet. Mada i znam koliko sam puta punio telefon na staroj, a koliko sada...

pogledao sam na slikama na netu,jedino ako je pre bila drugacija...
MI1.jpg
 
IMG_20151127_222651.jpg

Evo zajednicke slike, trebalo bi da se vidi sta pise...
Ta stara baterija je kupljena pocetkom avgusta.
 
Poslednja izmena:
Није ми јасно, капацитет им је мањи ако их пуним на пуњачу са јачим напоном и обрнуто?

...ajde i matrijal, mada po meni nepotrebno jer svakako kupujem case, ali ovaj senzor mi je onda čisto bacanje para, osim ako ne naprave rupu na casu ko za kameru.

Да ли се шалиш за рупу на облози!? Па наравно да ће да оставе рупу за сензор.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice napona i kapaciteta uspeo sam da skontam (cini mi se). Pri jacem naponu ima manji kapacitet. Koliko znam za nas je relevantan napon od 5v pa to i gledajte.
 
nema tu jaci,slabiji napon kod punjenja, koliko sam ja razumeo.... sve se puni na 5v, toliki je izlaz na tom usb-u.
nego baterije koje su unutra su 10000mah na 3.6v.... onda ona elektronika unutar powerbank-a konvertuje u 5v da bi mogao telefon da se puni,jer se svi pune na 5v. A pri toj konverziji, tj jacanju napona, kapacitet se smanjuje proporcionalno.
da su unutrasnje baterije na 5v, konverzije ne bi bilo,pa ne bi bilo ni gubitaka... svi ti powerbankovi imaju 3.6v baterije unutra, barem svi koje sam do sada gledao...
 
Staklo bez nekog casea ne vredi ,klinac dovati telefon i puce zastitno staklo heh,neki bi rekli al je jak ali u stvari ga je drknuo o stepenice I nekako udari o ivicu I cap linija sad moram drugo da narucujem...Moze li neko preporuku za dobar case?
Ala ga preterujete sa power bank naravno da se gubi I naravno da ne koriste max ,inace ako cete da kupujete brze punjace moj savet je da se saceka iz nekog razloga je u kernelu podrzana samo amperaza <=1.4a (to Sam negde procitao)
 
Poslednja izmena:
Boje i to nego da ti je ekran pukao.Ja bih se proizvođaču tog stakla mejlom zahvalio :)
 
E јбг, баш штета за стакло. Колико беше кошта, пар долара? Немој ново ни да стављаш, боље да пукне екран следећи пут...
 
Smorio sam se sto moram da cekam drugo,samo sam konstatovao da je telefon imao i case to se nebi desilo...
 
Gde imam da nadjem staklo u srb za rn2? Kad već pominjete. Nemam sad stalnu adresu pa ne mogu da ga čekam a treba mi :s
 
Bolje da narucis org nillkin za te pare.. Ove sa kp ne verujem da vrede vise od 4$ kada se uzimaju preko kineza
 
Мислим да су испод долара кад узмеш 10 комада.
 
Ubacih weekly 5.11.26 sve radi super ili da kazem leti;),proradio HDR na kameri bar meni nije radio ranije e sad nisam presiguran dal malo baterija brze ide...
 
stiglo staklo. u stvari stiglo je ono ko zna od kad :D pre dva dana ga je pokupio drug, a stajalo je na sanducetu ko zna koliko...

jako je dobro upakovano, ali je bulk pakovanje. deluje legit, nije folija sigurno, samo zvoni onako plasticno kad se zvekne. mada tako je zvonilo i ovo moje nillkin. naruceno je 11. 11. tako da je relativno brzo stiglo. jos cekam alu bumper i neku bzv futrolu, pa javljam kako je i to proslo...

za 1.32 evra ja zadovoljan :D

link koga interesuje:
http://www.aliexpress.com/item/9H-2...m-For-XIAOMI-REDMI-NOTE-2-4G/32447379454.html
 
Poslednja izmena:
Stigla originalna Xiaomi futrola, koja je predobra, tvrdi silikon koji se extra oseća pod rukom, srebrni mi znak iznad zvučnika, savršeno obrađena i prekriva i dugmice, a ne povećava debljinu i težinu skoro uopste... Mislim da nema bolja... Pri tome kolorit daje interesantnost telefonu i ubija monotoniju crno,sivo/belih kombinacija...
Stigla za 12 dana...
 
naravno, zato sam i pitao za link, sad znamo sta je legit i odakle da kupujemo.

jos kad bi znao kako mobilni sajt da prevedem u desktop -.-
 
Poslednja izmena:
Kako da iskljucim rotaciju? Iskljucim je i u podesavanjima i u onom meniju kad otkljucam tel, ali malo malo pa sam vrati na rotaciju?
Verzija na tel je 5.10.22.
Ima li potrebe da instaliram neku noviju i sta preporucujete?
 
stiglo staklo. u stvari stiglo je ono ko zna od kad :D pre dva dana ga je pokupio drug, a stajalo je na sanducetu ko zna koliko...

jako je dobro upakovano, ali je bulk pakovanje. deluje legit, nije folija sigurno, samo zvoni onako plasticno kad se zvekne. mada tako je zvonilo i ovo moje nillkin. naruceno je 11. 11. tako da je relativno brzo stiglo. jos cekam alu bumper i neku bzv futrolu, pa javljam kako je i to proslo...

za 1.32 evra ja zadovoljan :D

link koga interesuje:
http://www.aliexpress.com/item/9H-2...m-For-XIAOMI-REDMI-NOTE-2-4G/32447379454.html
Kakvo je staklo, da li si uspeo da ga stavis ?
Meni je stigao Nilkin case I uz njega folija ali sam to odmah skinuo I bacio...
Cini mi se nemoguce da se stavi, a da me bude mehurica ispod, pa ako ti nije tesko javi, ili jos bolje stavi neku sliku kako je ispalo...
Pozdrav
http://m.aliexpress.com/item/324388...nal-xiaomi-redmi-note-2-case-flip-sabic-matte

Možda negde ima dolar dva jeftinije, ali mi je ovaj delovao sigurno da nije fejk, tako je i ispalo... Uzeo plavu...

A odavde, zamenska leđa, žuta, ali još putuju...

http://m.aliexpress.com/item/324701...rd-Protective-Back-Cover-For-Xiaomi-Redmi-Red

Treba se paziti, ima dosta kopija...

Pogledajte prilog 185710
 
Ако зна неко како се пријављују грешке у преводу, ја нисам успео...
Уби ме ово недеЊа
uploadfromtaptalk1448788266702.jpg
 
Kakvo je staklo, da li si uspeo da ga stavis ?
Meni je stigao Nilkin case I uz njega folija ali sam to odmah skinuo I bacio...
Cini mi se nemoguce da se stavi, a da me bude mehurica ispod, pa ako ti nije tesko javi, ili jos bolje stavi neku sliku kako je ispalo...
Pozdrav
prelistaj temu, imas sliku kako sam ja stavio staklo. stavlja se mnogo lakse od folije, ni jedan mehuric nema, perfekt je ispalo. ovo sto je sad stiglo cu da dam drugu, a sebi cu naruciti jos jedno isto takvo da imam za rezervu...
 
aj da i ovde dodam post, posto se i ovde dosta raspravljalo o navodnom zutom tintu koji ima ekran rn2.

uzeo sam danas m2n. uporedio sam sa rn2, slikao sam, ali uzivo se vise vidi, rn2 ekran vuce na plavo, m2n ekran vuce na zuto.

evo slike:
jAxUE4j.jpg


stigla mi je danas jos jedna futrola od par usd sa aliexpress-a i skroz je legit. bas je lepo cucnula. kvalitet nije svemirski, u skladu je sa cenom, ali ja sam zadovoljan.... ako neko zeli ovakvu futrolu, samo da potvrdim da je prodavac legit. u pitanju je futrola sa linka.

http://www.aliexpress.com/item/Xiao...rial-100-luxury-mobile-phone/32504169648.html
 
Tianma zakon :)

I na rn3 je isti ekran ako nekoga zanima.
 
To je poklopac za bateriju, skine se original i staviš taj. Nemam je ja al znam nekog ko ima istu ali za drugi model redmi i previše oštre ivice. Ugodnije je da držiš tel sa original back coverom
 
aj da i ovde dodam post, posto se i ovde dosta raspravljalo o navodnom zutom tintu koji ima ekran rn2.

uzeo sam danas m2n. uporedio sam sa rn2, slikao sam, ali uzivo se vise vidi, rn2 ekran vuce na plavo, m2n ekran vuce na zuto.

evo slike:
jAxUE4j.jpg

Pa, ako si stavio ekran na Cool (tj cold) logicno je da vuce na plavo
 
Koliko sam shvatio suština je da mu je Meizu žućkast pošto su svi pljuvali kako M2N ima bolji ekran, a da je RN2 plavkast kako i treba kada su hladnije boje u pitanju.
 
Nazad
Vrh Dno