Šta je novo?

Lacie CloudBox 3tb ne mogu da mu pristupim sem preko kucne mreze

simakosmos

Poštovan
Učlanjen(a)
13.08.2015
Poruke
5
Poena
51
Postovani forumasi posle mnogo dana mucenja sa gore navedenom masinom ja sam prinudjen da molim za pomoc.
Imam telekomov adsl I njihov ruter Huawei HG531V1.
Posto mi je on lose radio kao Wi-Fi ruter jer imam jako puno uredjaja ispruzio sam se I kupio ruter:
Asus RT-AC68U.
Od tada je mreza lepo profunkcionisala mogao sam da pristupam brzo glavnom racunaru. Pojavila se potreba za koriscenjem mreznog hard diska i da mu pristupam dok sam na putu i van kuce.
Asus je sam mogao da podrzi sve to sa obicnim hard disk-om ali ja nisam uspeo da ga podesim.
Posto sam iscitao da Lacie Cloudbox to radi kupio sam i njega racunajuci da ce podesavanje biti prosto.
Kupio sam doticni Lacie CloudBox povezao ga preko mreznog svicera na Asusov ruer. To je sve profunkcionisalo bez ikakvog podesavanja unutar kucne mreze ali ono sto mi je najvaznije ja neznam da odradim.
Ja nemogu da pristupim od spolja svoj mrezi i Lacie-u. Mislio sam da cu svoje neznanje nadoknaditi citanjem
Isao sam kroz njihovo upustvo upleo se kao pile u kucine.
Ocigledno je da negde gresim u startu sa podesavanjem rutera ali ja ne mogu da se snadjem.
Molim za pomoc voleo bih da to odradim bez zvanja strucnih lica da mi to sve podese jer opet nista necu znati. Voleo bih da znam da podesim makar te osnovne stvari.
Unapred hvala svima koji poznaju ovu problematiku a voljni su da svoje znanje podele...
 
Po meni najbolje je da asus ruter postavis da radi u bridge mode...
Iako nije odgovor na postavljeno pitanje, Asus RT-AC68U je zver za Huawei HG531V1 i suludo je stavljati pomenuti Asus ruter u bridge mod, a da rutira Huawei... Asusova zver (ruter nimalo nije jeftin i spada u vrh AC rutere) i treba da vrši rutiranje, a Huawei treba da je u bridge modu, jer u suprotnom si džabe "bacio" 26 i kusur hiljada dinara (koliko je trenutno po radnjama) za vrh ruter umesto da si kupio jeftin gigabitni switch... Uzgred jedno pitanje za GOJKO: dali ti je Huawei HG531V1 u full bridge mod-u, tj. dali Asus dobija javnu IP (da nisi možda povezao Huawei WAN na Asus LAN port, pa je problem što rutira Huawei a ne Asus, tj. dupli NAT) ?
 
Poz.

Potrebno je da uradte dmz na huawei adsl ruteru do asusa. Na asusu je potrebno da forvardujete port do nas-a. Potrebno je jos da podesite neki dyndns ukoliko nemate staticku javnu ip. Ukoliko nemate javnu ip onda se oprostite od pristipa iz wan-a. Ukoliko vam je huawei u bridge modu preskocite dmz uputstvo .
 
Iako nije odgovor na postavljeno pitanje, Asus RT-AC68U je zver za Huawei HG531V1 i suludo je stavljati pomenuti Asus ruter u bridge mod, a da rutira Huawei... Asusova zver (ruter nimalo nije jeftin i spada u vrh AC rutere) i treba da vrši rutiranje, a Huawei treba da je u bridge modu, jer u suprotnom si džabe "bacio" 26 i kusur hiljada dinara (koliko je trenutno po radnjama) za vrh ruter umesto da si kupio jeftin gigabitni switch... Uzgred jedno pitanje za GOJKO: dali ti je Huawei HG531V1 u full bridge mod-u, tj. dali Asus dobija javnu IP (da nisi možda povezao Huawei WAN na Asus LAN port, pa je problem što rutira Huawei a ne Asus, tj. dupli NAT) ?

Ma ok to, ja sam mu davao laksi nacin, fora je sto je kod telekoma smaranje za ppp podatke, ja sam cekao par dana da mi posalju postom, nisam uspeo preko telneta da pridjem modemu da izvucem sifru. Pretpostavljam da si pitanje postavio simakosmosu posto je njegova tema :)
 
Mislim da prebaciti Huawei HG531V1 u bridge mod veoma tesko jer sam citao da se tu javlja mnogo problema nasao sam cak nacin da udjem njegov zasticeni meni.
Receno mi je da je rutere koje daje sbb lakse bridzovati ali ja nisam na sbb-u...
Mozda neko zna kako uraditi bridge na Huawei HG531V1 ko je voljan da to podeli sa nama...
 
Nazad
Vrh Dno