Šta je novo?

Prosečni dnevni upis na SSD

Rale45

Slavan
Učlanjen(a)
24.10.2004
Poruke
438
Poena
320
Skoro sam nabavio SSD (Kingston V300) , i trenutno ima nešto ispod 30 radnih dana.
Ali prosečan upis mi je oko 10GB dnevno, što mi stvarno izgleda mnogo, sa obzirom na to, da većinu dana računar ne radi ništa. Torenti su na drugom HDD-u, jedino što trenutno radi sa SSD, a da je zahtevnije je Chrome. Swap sam premestio na drugi HDD juče, ali ne verujem da je do toga, jer komp ima 8GB RAM-a. Nema igara instaliranih na SSD, niti bilo šta drugo zahtenije radim sa njim.

Može li problem da bude u tome što je sistem kloniran sa standardnog HDD-a?

Inače sve podatke uzimam iz HD Sentinel-a.
 
Teško je tačno reći koliko je normalno zato što se upotrebe prilično razlikuju.
Tih 10 gb po danu (to jest oko 3.5 terabajta gdišnje) iz mog iskustva nije ništa alarmantno.
Kod mene i torenti i download idu direktno na hdd, ssd je star 2 godine a kao što vidiš ima skoro 9 terabajta upisa.
Sačekaj još mišljenja (i skrinšotova), ali rekao bih sa velikom sigurnošću da je tih 10gb po danu sasvim uobičajena cifra.

kv300.png
 
Ne brinem se za sam SSD, znam da više nije situacija kao što je pre bila što se količine upisa tiče, a i verovatno ću ga menjati pre nego što izadje iz garancije, samo mi je bilo čudno više 10 GB upisa dnevno, a poslednjih dana uglavnom se za surf koristi.
 
ja sam kupio ovde na oglasima nov neotpakovan ssd sa racunom i garancijom pa ispade da je radio 54 dana i da imas 13tb upisa vec...
 
samo mi je bilo čudno više 10 GB upisa dnevno, a poslednjih dana uglavnom se za surf koristi.
Sistem radi sam po sebi dosta upisa, sve moguće stvari koje se ispod haube odigravaju u sistemu zahtevaju i upis, ne samo čitanje.
Cache od browsera radi upis, itd...
 
Kod tebe 10GB po satu, a ne po danu.
 
pa to ti kazem a navodno nov disk, sta se ti bunis za 10gb dnevno...to je nista.
 
512GB sistemski SSD, preko 3 godine, 7TB NAND writes (nesto ispod 7TB host writes znaci, posto m4 ne javlja host writes, vec sam NAND wear). Sounds right.. oko 2TB godisnje, koliko sma imao i na prvim SSDovima (32GB X25-E)
Ali ja barem podosta ispisem sa VMWare-om svake nedelje.
 
Meni je na 840 Pro (128 GB) za 2 godine upis oko 6,5 TB (mada sam se u pocetku igrao sa operativnim sistemom, backup-om i kloniranjem, pa sam u prvih 15 dana koriscenja upisao 1,5 TB).
 
@Rale45

Kapiram fazon, nov hardver pa ga i dalje gledaš merkaš prilaziš mu iz različitih uglova pa okreneš glavu i iznenada ga pogledaš da ne gleda i on tebe :p

Garancija u fioku i neka ore, a da i ja sam se tripovao sa tim swap filom na samom početku i znam da sam pročitao negde da valja da ipak stoji na SSD u zbog ko zna kad neke igre programa tako da sam stavio custom min 2024mb max 2024mb :wave:

Ja ni ne obraćam pažnju na SSD evo sad zbog teme pogledah 2.66TB upisa i 179dana radio. Inače sam ga uzeo pred kraj prošle godine kapiram da mu je oko 10tak meseci možda malo gore.
 
Ja sam na svom 840 Evo na oko 13TB. :D
 
Kažu da slika govori više od hiljadu reči...
 

Prilozi

  • Screen Shot 2015-08-15 at 12.50.46.png
    Screen Shot 2015-08-15 at 12.50.46.png
    189.4 KB · Pregleda: 184
Evo i od mene...
 

Prilozi

  • Screen Shot 2015-08-15 at 12.59.15.png
    Screen Shot 2015-08-15 at 12.59.15.png
    391.7 KB · Pregleda: 131
Negde sam, pre nekog vremena, čitao da su, valjda neki Kingston HyperX SSD deklarisani na 192TB upisa, a verovatno mogu i dosta preko.
 
Negde sam, pre nekog vremena, čitao da su, valjda neki Kingston HyperX SSD deklarisani na 192TB upisa, a verovatno mogu i dosta preko.
Zavisi i od golemine koliko je kapacitet ssd ako na ssd od 120 daju 190TB onda na 250GB daju 500 TB tako nekako ide
 
Mislim da mogu da se koriste dosta preko toga, ali sve zavisi od konkretne jedinice koja te je zapala. Na jednom testu 840 Pro (128 GB) je crkao tek posle 3 PB, a na drugom testu (model od 256 GB) je crkao posle 2,4 PB.
 
Evo da dodam, izgleda da je većinu nepotrebnih upisa vršio system restore. Njega sam uključio na drugom HDD-u, a isključio na SSD-u, i dnevni upis se smanjio sa 10 na oko 3 giga.
Napominjem, svi drugi faktori su nepromenjeni.
 
Ne mogu da se setim koji je tacno sajt radio test, ali uspeli su da dogurajo do bar 1 PB upisa pre nego sto bi bilo koji SSD na testu poceo da pravi bilo kakav problem, a bili ih je bar 6 komada :D Tako da se ja nebih brinuo oko toga, i to su jos bili svi od po 120GB.
 
Nista narocito(negdje oko 2 godine,TRIM ukljucen zadnjih 6 mjeseci):



Zamolio bih iz ciste znatizelje da kazu vlasnici Evo i Pro modela koliko "Wear leveling count" odbrojava(kao i koliko dugo ga koriste)?
Jer u mom slucaju, malo je reci da je statican.


Sledeci pacijent je Mushkin Chronos,koji je posle pucanja sistema malo havarican ali i dalje u extremnoj upotrebi(doduse izvan lapa):

 
2,947TB od 15.5.2015.
 

Prilozi

  • 2,947TB od 15. maja.2015..jpg
    2,947TB od 15. maja.2015..jpg
    189.2 KB · Pregleda: 64
  • hds.jpg
    hds.jpg
    298 KB · Pregleda: 56
Poslednja izmena:
Ponavljam, stvarno se ne brinem oko toga da li ce da crkne SSD ili će da počne da pravi probleme u radu, garancija je tu :) , nego čisto sam želeo da vidim kako se kreću cifre kod drugih korisnika.

Inače P307, svaka čast za 3 TB za manje od 4 meseca. :)
 
Nista narocito(negdje oko 2 godine,TRIM ukljucen zadnjih 6 mjeseci):



Zamolio bih iz ciste znatizelje da kazu vlasnici Evo i Pro modela koliko "Wear leveling count" odbrojava(kao i koliko dugo ga koriste)?
Jer u mom slucaju, malo je reci da je statican.


Sledeci pacijent je Mushkin Chronos,koji je posle pucanja sistema malo havarican ali i dalje u extremnoj upotrebi(doduse izvan lapa):


Da li je moguće da Mushkin ima probleme posle samo 1.7 TB ...
 
Kako to ? Ja imam Mushkin Chronos 60 GB,preko 15 tb upisa i radi kao sat.Koristim ga oko 2 godine.
 
Ponavljam, stvarno se ne brinem oko toga da li ce da crkne SSD ili će da počne da pravi probleme u radu, garancija je tu :) , nego čisto sam želeo da vidim kako se kreću cifre kod drugih korisnika.

Stvarno ste dosadili i bogu i narodu sa ovakvim pametovanjem...razlog zasto pitam jeste da vidim kako koji kontrolor izlazi na kraj stim.Ako si uocio, stariji(firmware,kontrolor ili sta vec) ssd-ovi lose izlaze na kraj sa ovim. Npr. u drugom lapu stoji Vertex2(sata2) koji potrosen oko 8Tb a Wear L.C. mu stoji na 3. O tome se dakle radi.
A ne o "Hamo chopa pite". ;-]

Da li je moguće da Mushkin ima probleme posle samo 1.7 TB ...
Nebih rekao da je problematican ili pak do serije.I dalje odlicno sluzi.
 
Nazad
Vrh Dno