Šta je novo?

R9 280X temperatura

grujson987

Poštovan
Učlanjen(a)
12.08.2015
Poruke
44
Poena
59
pozdrav svima,
skoro sam pazario r9 280x toxic,pa me zanima da li je temperatura od 42-43C (kad ne igram igre) normalna,s obzirom na ove vrucine,a kad igram recimo AC Unity na max detalje,ide do 80C?
da napomenem da imam mid tower bez dodatnih kulera i dosta je sve skuceno u kucistu s obzirom da je kartica masivna?
 
Temperatura zavisi u kakvim uslovima radi (tip kucista,provetrenost,temperatura u sobi...).

Kao sto si sam naveo,skucen prostor bez dobre ventilacije prouzrokuje visu temperaturu grafike.
 
Poslednja izmena:
Normalna je to temperatura za ler. Ventilatorima nećeš da dobiješ mnogo, stepen ili dva.
 
pozdrav svima,
skoro sam pazario r9 280x toxic,pa me zanima da li je temperatura od 42-43C (kad ne igram igre) normalna,s obzirom na ove vrucine,a kad igram recimo AC Unity na max detalje,ide do 80C?
da napomenem da imam mid tower bez dodatnih kulera i dosta je sve skuceno u kucistu s obzirom da je kartica masivna?

Meni sa sapphire dual x bila i preko 85c.

80c je sasvim ok za leto.
 
Stavi CLP i neces videti 70C :)
Meni ne prelazi 66C:D
 
Ja sam dodao juce jedan cooler gore, da izvalci topao vazduh. Smanjile se temperature prilikom igranja za 6-7C.
 
Smanji napon na GPU sto vise, recimo na 1.07, ili 1.05 V, gpu na 1000 MHz i zavrsio si posao, (ako na defaultu radi na 1100 MHz, smanjenje na 1000 MHz ce ti oboriti performanse za oko 5%, sto je apsolutno neprimetno), temperatura ce ti biti barem 10ak stepeni niza, samim tim i manja potrosnja, manja buka zbog ventilatora koji ce raditi na nizem RPM, manje opterecenje za napajanje, manje grejanje, manje habanje ventilatora i uglavnom nizi rizik za crkavanje.
Sto se kucista tice, otvori levu stranicu, to ce ti smanjiti temperaturu za dodatnih nekoliko stepeni.
 
Poslednja izmena:
Coollaboratory Liquid Pro :)
 
Ne zalepi se uopste, čak se nikad i ne susi. Samo se mora paziti da ne kane sa strane ili gde ne treba jer provodi struju.
 
^
Ne, al zato skida temp.za sve pare i naravno nije jeftina :)

Kad me pretece sunce ti :D
 
Nazad
Vrh Dno