Šta je novo?

Da li je do monitora ili grafičke???

nestolex

Cenjen
Učlanjen(a)
17.08.2010
Poruke
713
Poena
195
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen7 5800X3D + LC Power CC-120
Matična ploča
ASUS TUF B550 Gaming - Plus
RAM
2x16Gb Kingston HyperX 3200Mhz CL16 DDR4
GPU
AMD Radeon Dual RX 6700XT, 12Gb, 192bit
Storage
V-Nand SSD M.2 970 Evo Plus 3.0 250Gb + SSD M.2 Adata Legend 1Tb 1200TBW 4.0 + WD Blue 1Tb + WD Blue 1Tb
Zvuk
SONICGEAR SPACE 3 Maroon 2.1 Bluetooth
PSU
FSP Hammer 600W
Kućište
CoolerMaster MB-511
Monitor
GIGABYTE 32" VA G32QC A-EK, 165Hz, 2560x1440
Miš & tastatura
Miš - Logitech G402 Hyperion Fury + Tastatura - MS Gaming ELITE C330
Ostale periferije
Podrum vina
Mobilni telefon
Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G
Pametni uređaji
Xiaomi Watch S1 Active
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Pozdrav,

Problem koji se pojavio kod mog drugara...ali pošto on nije registrovan ovde na forumu, pokušaću da u njegovo ime predstavim situaciju koja mu se pojavila pre nekih nedelju dana:

Naime, odjednom u toku rada monitor se ugasio (monitor going to sleep), a računar je i dalje radio. Nije pomoglo on/off monitora, jedino restart cele mašine. Posle toga sve je bilo ok nekih 15-20 minuta, a onda opet sve isto-monitor se ugasi, komp radi i dalje. Nema veze da li su igrice u pitanju, da li gleda film, da li komp miruje...jednostavno posle nekog vremena monitor se ugasi sam od sebe. Pokušali smo sa podešavanjima u meniju monitora, ali ništa. Čak smo zamenili monitor...opet ništa. Probali smo i na različite kablove (i VGA i DVi) opet isto. Grafička normalno radi, vrti ventilator što znači da dobija hlađenje...nismo je testirali nekim programomm pa da vidimo da li se pregreva pa sistem sam reaguje, ali čudno je to da komp radi i dalje kada se monitor ugasi...Šta nam je činiti? Hvala...

Matična GA-H61M-S2V-B3
Grafička MSI 6770 1gb ddr5
Monitor HP 2009V
4Gb RAM DDR3
 
iskljuci u power opcijama da se monitor gasi nakon odredjenog vremena jer komp zabaguje i nece da se vrati iz standby, imao sam slican problem.
 
Meni to deluje kao da grafička prestane da "baca" sliku čim se malo zagreje. Proveri temperature.

A ne znam kako može da ode u standby dok ga neko koristi :/
 
iskljuci u power opcijama da se monitor gasi nakon odredjenog vremena jer komp zabaguje i nece da se vrati iz standby, imao sam slican problem.

pazi kada to nisam proverio....a promenili smo dva monitora i problem je ostao isti...ajde videću popodne kada odem kod njega sa posla pa javim da nije slučajno ta opcija pravila problem
 
Evo mene sa svežim informacijama o problemu:

NIŠTA nismo uradili...na kraju sam oborio sistem, opet instalirao win8.1...posle nekih pola sata, problem se pojavio na mala vrata. Komp lepo radi, onda se ugasi monitor, dok sve ostalo fercera...procesor radi, ventilatori vrte, optika radi (ubacim cd čujem kako ga zavrti)...sve normalno, samo nema slike. Posle restarta sve je opet tu, ali na nekih 15-20 minuta.

Power opcije su na NEVER....

Grafička?
 
Možeš li da isključiš grafičku a da priključiš monitor na matičnu?
 
Bah...to nismo probali....Mogao bih to sada da mu predložim da on sam uradi. Malo pre se javio i rekao da mu je rezolucija na 1440x900...a izgleda kao da je 800x600

Jel misliš da totalno izvadi grafu napolje ili samo da promeni kabal sa nje na matičnu?
 
Poslednja izmena:
samo kabl . nema razlike .
jedino u biosu treba eventualno da stavi primary video output na onboard .
 
Možeš da probaš da instaliraš na primer pcremote na komp i na android telefon ako imaš, kad se isključi monitor, preko pcremote na telefonu imaš opciju da odeš na desktop, probaj, možda drajver od grafiike prijavi neku grešku ili nešto slično
 
E...možda i ovo pomogne sada...kada prebacimo kabal od monitora na matičnu, uopšte ne diže sliku!!! Radi komp, ali nema slike. Preko grafike daje sliku ali na neki određeni vremenski period
 
Videćemo...u njegovom kompu je ista grafika kao kod mene...staviću sutra moju pa nove drajvere i da testiramo. U pitanju je Radeon HD6770...mada, windows prijavljuje najnovije instalirane drajvere koje je on navodno povukao pri instalaciji, ali nije mu za verovati :)
 
Zato sam ti rekao isključi grafičku skroz a onda priključi na matičnu
 
Evo...uzeo sam komp kod mene....priključio ga na moje kablove i radi kao blesav! Već par sati ga mučim do maximuma, igrice na high, furmark itd i još se nije ugasio monitor....Bem li ga. On kaže da je kod kuće promenio 2 monitora i da je menjao i kablove za njega. Jedino što je on monitor priključio na VGA, a kod mene je na HDMI (pošto nemam kabal za VGA). Nisam pametan šta više da probamo. Imam osećaj da kada ga odnese kući problem će da se pojavi za 20 minuta!
 
AMD na karticama ima 2 DVI izlaza, od kojih je jedan DVI-i , a drugi DVI-d , samo dvi-i može da pusti analognu sliku (preko dvi-vga adaptera) .

kb221_2.jpg
kb221_1.jpg


Jel probao drugi izlaz ?
 
Poslednja izmena:
Nije..samo na taj "plavi" ulaz :)
 
hmmmmmm.....
 
Nazad
Vrh Dno