Šta je novo?

Samsung galaxy S4 nece da se upali?

ele

Cenjen
Učlanjen(a)
28.12.2012
Poruke
478
Poena
170
Moja oprema  
CPU & Cooler
i9 9900K FUMA 2
Matična ploča
GIGABYTE Z390 AOURUS PRO
RAM
32GB 3600MHz
GPU
RTX 3080
Storage
2TB
PSU
750W
Kućište
SHINOBY
Monitor
ALIENWARE AW2521H 360hz
Miš & tastatura
Mionix Avior 7000
Ostale periferije
Razer ostalo
Mobilni telefon
S21 ultra
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav, imam problem sa gore navedenim telefonom, zapravo telefon je mrtav, ne reaguje ninasta. Odjednom se ugasio (taj trenutak nisam video) i od tada ne daje znake zivota. Poslednje sto znam da sam radio je bio surf (face, insta) i tako ostavljen sa nekih 10% baterije. Posle sat vremena sam ga uzeo da ga stavim da se puni i video da je ugasen. Pokusao da ga upalim nece, ae reko mozda se ispraznio skroz, stavio ga na punjac ali nista, drzao ga tako nekih 10 min u slucaju da se skroz ispraznio ali i dalje nista. Izvadio sam mu bateriju i vratio on se upali sam pokaze onaj pocetni logo i ugasi se, i tako stalno. Samo prvi put kad sam mu izvukao bat. i vratio je pokazao mi je da se puni i da ima 70% sto je nemoguce da je mogao da se napuni toliko. Ovo traje vec 2 sata, ostavicu ga celu noc na punjac, pa cu da vidim ujutru sta se desava. Sta vi mislite sta je u pitanju, baterija, ploca, ili bug u sw? Jel imao neko slican problem?

ps. greskom sam postavio ovde, ako nije problem moderatori da prebace temu.
 
Poslednja izmena:
Mozda je baterija. Mozda i softver.
Moli boga da je nesto od ta dva. :)
Jesi probao da udjes u recovery ili donwload mode?
 
Mozda je baterija. Mozda i softver.
Moli boga da je nesto od ta dva. :)
Jesi probao da udjes u recovery ili donwload mode?

Jok nemam vremena da udjem bilo gde, pojavi se logo na 2,3 sekunde i to je sve, ugasi se posle toga i to je to. Sad bas nesto gledam na internetu, tvrde da se power dugme zaglavilo ali ne kapiram objasnjenje bas najbolje. Prekopiracu ovde, pa da ako mi neko objasni :)

''NOPE! I know what's wrong everyone. It is the power button. it is stuck in. therefore when you take out the batter and put it back it, the button is already pushed in causing it to turn on by itself. But since it turns on the button is still pushed in causing it to turn off immediately. SOLUTION: take the phone and put it sideways where the power button is facing down on a table or some flat surface and don't slam it! but lightly hit it maybe a couple of times and the button will come unstuck. The phone should turn on by itself but the button isn't stuck so it will turn on perfectly fine. I am having the same problem right now actually and it is very frustrating but if do this then it should work.''
 
Meni se tako ponašao S3, odneo u servis i ispostavilo se da je crkla matična ploča.
 
Jok nemam vremena da udjem bilo gde, pojavi se logo na 2,3 sekunde i to je sve, ugasi se posle toga i to je to. Sad bas nesto gledam na internetu, tvrde da se power dugme zaglavilo ali ne kapiram objasnjenje bas najbolje. Prekopiracu ovde, pa da ako mi neko objasni :)

''NOPE! I know what's wrong everyone. It is the power button. it is stuck in. therefore when you take out the batter and put it back it, the button is already pushed in causing it to turn on by itself. But since it turns on the button is still pushed in causing it to turn off immediately. SOLUTION: take the phone and put it sideways where the power button is facing down on a table or some flat surface and don't slam it! but lightly hit it maybe a couple of times and the button will come unstuck. The phone should turn on by itself but the button isn't stuck so it will turn on perfectly fine. I am having the same problem right now actually and it is very frustrating but if do this then it should work.''
Probaj, ne može da škodi.
Stavi telefon bočno na sto ili slično tako da mu power dugme bude sa donje strane (i da ne bude na stolu dugme, neka bude slobodno).
Čukni par puta ne preterano jako po gornjoj strani telefona, ako je zaglavljeno dugme postoji šansa da ćeš ga na taj način osloboditi.
 
Koд S4 батерија је најчешћи разлог таквог квара.
Кажеш, била је на 10% када си оставио телефон. Батерија се скроз испразнила.
Укључи пуњач и сачекај пар минута. Ако не крене пуњење највероватније да је батерија блокирала.
Ако, којим случајем имаш волтметар, провери напон на батерији.
 
Probaj, ne može da škodi.
Stavi telefon bočno na sto ili slično tako da mu power dugme bude sa donje strane (i da ne bude na stolu dugme, neka bude slobodno).
Čukni par puta ne preterano jako po gornjoj strani telefona, ako je zaglavljeno dugme postoji šansa da ćeš ga na taj način osloboditi.

Hvala! Probao vise puta, nista, nadam se da je baterija. Problem je sto sam u CG trenutno pa ne mogu u neki proveren servis da ga odnesem, probacu da nadjem nekog da ubacim novu bateriju, ako ne ne znam koliko bi bila popravka power dugmeta ako je do toga. Sta mislite koliko bi to bilo?
 
Koд S4 батерија је најчешћи разлог таквог квара.
Кажеш, била је на 10% када си оставио телефон. Батерија се скроз испразнила.
Укључи пуњач и сачекај пар минута. Ако не крене пуњење највероватније да је батерија блокирала.
Ако, којим случајем имаш волтметар, провери напон на батерији.

Daj Boze daje baterija to mi je jedna od jeftinijih opcija, koliko se krecu baterije za njega sad? Btw bio je na punjacu celu noc, nista, totalno mrtav, sinoc pre nego sto sam legao (oko 4 jutros) je pokazivao znake zivota, jer kad mu izvadim bateriju i vratim sam se upali prikaze logo i ugasi se, sad ni to ne radi...
 
Друг има S4 и код њега је било исто тако али још у гарантном року.
Оригинална батерија је сигурно 30-40€
 
99℅ je baterija u pitanju. Baterija je 30E max.
 
Moj rođak je imao isti problem sa Samsung S4 telefonom, i bilo je power dugme u pitanju. Uzeli mu u servisu 1500 dinara za popravku.
 
Moj rođak je imao isti problem sa Samsung S4 telefonom, i bilo je power dugme u pitanju. Uzeli mu u servisu 1500 dinara za popravku.

Da vidim po netu da isti problem ima dosta ljudi i da je problem bas power dugme. Jel znas mozda koji je servis u pitanju da mi posaljes na pm?
 
Morao bih ga pitati, ali ja sam u NS, a ti si u BG, ne znam koliko ti to pomaže.

Poslao.
 
Poslednja izmena:
Samo da javnem,odneo sam ga u servis danas, izgleda da je mrežno kolo u pitanju, ostavio sam ga na dijagnostiku trebalo bi do ponedeljka da znam tacno sta je jer mi rekose da mozda i procesor brljavi. Za mrežno kolo popravka je do 40e. Servis je u Podgorici, pa ako neko zna koliko je u BG neka javne.
 
Meni se desio slican problem.Baterija je bila skoro puna i telefon se ugasio.Pokusam da ga upalim on nece.Izvadim bateriju i vratim i nediram neista.Telefon krene da se pali izbaci samsun logo i uagasise.Stavljao sam ga na punjan ali se nista ne desava.Nepokazuje da puni.
Sve se to bas desi u subotu popodne da moram da cekam do ponedeljnika da ga onesem u servis.
Da li neko mozda imao slican problem.
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno