Šta je novo?

Acer Aspire E15 LAN problem

milanj

Slavan
Učlanjen(a)
31.08.2005
Poruke
362
Poena
319
Racunar iz naslova, tacan model je E5-571-39DV, nov, ja ga raspakovao, dosao bez operativnog sistema, ja instalirao Win 7 i sve proslo bez problema, instalirao sve drajvere ali za divno cudo nema LAN kartice, tj uopste se ne pojavljuje u device manageru Gigabitni LAN tako da je nemoguce instalirati drajver. Onda uzmem reko mozda je do sistema pa podrzava samo 8 i 8.1 i sada 10 kao sto znam za neke modele i instaliram novi Win 10, ista stvar. Nema LAN drajvera uopste, wifi normalno radi ali nema u device manageru nista vise? Da li je moguce da ne valja LAN na novom laptopu ili ima neka fora? U biosu nema skoro nikakvih podesavanja, nema da se enable/disable LAN ili slicno, jedino ima wake up on lan i boot lan ali to nema veze sa ovime.
 
Врло је могуће да је хардверски неисправан. Пробај са Aidom да исчиташ хардвер као и на оригиналном сајту да видиш комплет спецификацију.
 
Povezan kabl ali nista se ne desava, nema ni u device manageru nicega. Vec sam gledao sa Everestom spisak hardvera i uopste se ne pojavljuje nigde, na sajtu stoji da ima Gigabit LAN controler, 99% je da je Realtek ali toga nema :)
Probacu jos sa live distribucijom nekog Linuxa ali moram prvo da napravim USB flash sa njim jer ovaj model nema DVD :)
 
Evo probao i Ubuntu, ista stvar, ide na reklamaciju, jedini problem je sto je donet iz Bosne pa mora da se vraca tamo ali ne vredi, stvarno je suludo ostaviti ovako a nova stvar.
 
Nisam bas razumeo pitanje ali ako ste mislili da li je u garanciji naravno da jeste, zato i kazem da ce morati nazad u radnju.
 
Nazad
Vrh Dno