Šta je novo?

Problem oko TV-a pucanje..

Dwyane Wade

Slavan
Učlanjen(a)
29.09.2007
Poruke
2,471
Poena
405
Moja oprema  
Laptop
Lifebook
Imam problem oko LCD TV Samsung 32 neka. Televizor je star 5-6 godina i nisam bio kuci 10tak dana i izvadio utikac iz struje. Kada sam se vratio i ugurao prekidac u struju tamo gde se televizor pali na dugme je krenulo da varniici i da puca i pojavio se gust dim..posle toga upalio se tv i izgledalo je sve normalno ali sam ga opet izgasio iz struje da ne rizikujem da se zapali nesto? U cemu li je prolbem
 
Verovatno se uvukla vlaga. nosi na servis za svaki slučaj mada na tom prekidaču ima samo niski napon i slaba struja pa do požara sigurno doći neće.
 
Da li paliti televizor? Malo pre sam ga palio i radio je normalno nekih pola sata i potom sam ga ugasio opet
 
to dugme radi ali ja ga palim na daljinski uvek..nego da se ne prosiri na nesto ostalo...
 
Pa neznam šta više da ti kažem, ako si toliko zabrinut nosi ga kod "doktora" da pogleda. Kao što rekoh pre, i tom delu nema jakih struja i napona pa nemože da napravi veliku štetu a kamoli da zapali nešto. 220v dolazi samo do naponske sekcije i ima ga samo tu. Dugme za paljenje ne pali/gasi 220v, samo sekundarne napone koji su na flet panelima mali izuzev na oscilatoru za pozadinsko osvetlenje a to nije ni blizu tog dela sa kontrolama.
 
Nazad
Vrh Dno