Šta je novo?

Stream sa compa na TV

IMCustoms

Poštovan
Učlanjen(a)
14.08.2014
Poruke
136
Poena
69
Moj drug je kupio TCL L40S4603FS TV i on je kao "smart", ima wifi itd, pa me zanima koji je najbolji nacin da preko wifi-a streamujemo sa compa filmove ili sta god na njega? Ima li neko neki predlog?
 
U vecini slucajeva postoji ugradjeni dlna. U zavisnosti od tv-a i OS potrebno je share-ovati foldere ili ubaciti u library pa podeliti video kategoriju.
Postoje i dlna serveri, mada se meni to resenje nije svidelo, kad mi ovo zavrsava posao.
 
Ni ja ni on nismo bas network administratori.. Moze neko objasnjenje kako to da uradimo? :D
Inace, TV ima dlna sigurno, video sam negde u manual-u
 
Prelako je :D
1. U windows exploreru nadjes folder koji želiš da share i klikneš na njega. Gore ispod adrese se pojavljuje opcija "include in library" sa padajućim menijem i videos sekcijom.
2. odes u libraries pa u videos (tu bi sad trebao da vidis svoj folder. btw, nemoj da delete te foldere ako hoces da uklonis iz library vec moraš iz linka "includes: x locations". delete će izbrisati sa diska.) i opet gore u padajucim menijima nađeš "share with". ja uvek stavljam specific people pa everyone da se ne bih zezao sa grupama. po defaultu bi trebalo da permisija stoji samo read. ako ne stoji onda namesti.

To bi sada trebalo da bude to. na tv-u nađeš dostupne dlna servere i trebalo bi da se pronađeš.
 
Hmmm... Ne vidi TV nista kad udjem u media :( Probao sam i preko Serviio-a, ali on isto tako pusta preko TV-a, a TV izgleda nema kodeke ili sta vec za .mkv i nece vecinu stvari da pusti.. Tako da mi treba neko resenje bas za "stream", a ne share-ovanje file-ova...
 
Vecina smarttv podrzava Miracast WiFi display mirroring, kao i Windows 8.1/10. Ako je u pitanju noviji racunar sve sto treba je da otvoris takozvani Charms Bar na Windowsu pa ides na Devices -> Project -> Add Wireless display. Ako ne moze da pronadje TV, pogledaj u opcijama da li je aktiviran Miracast.
 
@DoX, to jesam, ali ovaj lik nema windows media player :d

@e6111, ovaj ima laptop na koji je prikacio monitor, pa nece sada da mu prikaze tu opciju... Moze li nekako drugacije da se dodje do toga? Preko nekog programa ili nesto? I jel treba da pogleda u opcijama TV-a ili compa za Miracast?
 
Na TV-u treba da se pogleda u opcijama da li je ukljucen Miracast, ako nema takva opcija onda verovatno ne podrzava taj model TV-a. Na kompu je automatski podrzan ako ima odgovarajuci hardver i softver. Potreban je komp sa novijom grafikom, mislim da treba Intel HD4000 (Ivy Bridge) i novije, Windows treba da bude Windows 8.1 ili novije. Kombinacija laptop interni display + externi display + Miracast verovatno ne moze, ja koristim laptop interni display + Miracast i to radi okay. Miracast rezolucija je 1080p@30Hz, latencija oko 0.5 sec.
 
Poslednja izmena:
TV ima miracast 100%, jer radi preko mob-a, a laptop mu ima Ivy Bridge CPU, AMD neku grafu i win8.1, tako da je tu sve ispunjeno... Ali cak i kada iskljucimo onaj monitor, ne prikazuje "Add wireless display" iz nekog razloga o_O Jel treba mozda da se restart comp ili nesto?? Sta da mu radim??
 
Meni je stalno prisutna ta opcija, ali mozes i ovako, Charms->Settings->Change PC Settings->PC and Devices->Devices->Add device.
 
Update

Ovom se update laptop na win10 i "uspeli smo" bar nesto da stream.. Win10 ga sad kao vidi kao "play device" i hoce mp4 da stream, ali bez subtitles i nece npr neke formate kao .mkv itd da stream uopste.. Pise: Not supported by device.

Any suggestions??
 
"Play device" je DLNA standard, posto Windows osim Miracast podrzava i DLNA, ali kao sto vidis preko DLNA je moguce pustati samo pojedine formate fajlove. Uglavnom kod tebe iz nekog razloga Windows nece da konfigurise TV putem Miracast standarda.

Pogledaj ovde detaljnije koji su zahtevi za Miracast u vezi hardvera i drajvera.

http://blogs.windows.com/bloggingwindows/2013/11/12/windows-8-1-on-your-big-screen-with-miracast/

http://www.dell.com/support/article/us/en/19/SLN284663/EN

Ukratko, GPU drajver treba da bude WDDM 1.3, a WiFi drajver NDIS 6.3 i novije.

Kod mene je,
laptop, Ivy Bridge Intel HD4000 + Dell Wireless a/b/g/n.
tablet, Bay Trail Intel HD + Dell Wireless a/b/g/n.
LG smartTV
 
Poslednja izmena:
Inataliraj Serviio i uzivaj. Program je besplatan, podrzava pustanje titlova i na odlican nacin sortira sadrzaj direktorijuma koje odredis, po zanru, nazivu... sa sve slikom/posterom od filma.
 
Ja imam neki problem sa Serviio-om, kada stream-ujem preko njega desava mi se da mi za neki video na TV-u izbaci "File not supported". Taj isti video regularno pusta sa USB-a, sto znaci da nije do TV-a. U Serviio-u sam izabrao LG TV profil i nece da pusti ni kad je ukljucen ni kad je iskljucen transcoding. Neka ideja osim remux-a?
 
Inataliraj Serviio i uzivaj. Program je besplatan, podrzava pustanje titlova i na odlican nacin sortira sadrzaj direktorijuma koje odredis, po zanru, nazivu... sa sve slikom/posterom od filma.

Hm, ja sam bio ubeđen da sam ovde ostavio poruku da proba Serviio. :trust:
Podržavam predlog u svakom slučaju.
 
Koliko ja vidim.. Ovaj ce da razvuce 10m HDMI kable i da zavrsi posao... Sve je ovo ses :d
 
Nazad
Vrh Dno