Šta je novo?

Pitanje u vezi DDR2 memorije

amfora

Cenjen
Učlanjen(a)
05.05.2012
Poruke
103
Poena
170
Moja oprema  
Tablet
Samsung tablet Galaxy A8 SM-X205NZAEEUC 4G LTE
Mobilni telefon
Samsung S21 Ultra
Pametni uređaji
Huawei Watch GT2 Pro
Uzeo sam od drugara 2x2gb ddr2 memorije na 800. Ploca mi podrzava 4gb memorije. Kada ukljucim racunar, on mi odbrojava do 3gb i podigne sistem. U propertisu od racunara mi pise da racunar ima 4gb, a u zagradi pise da je 3.00gb usable? Da li je to sve u redu, ali mi se racunar ponasa kao da imam ukupno 3gb rama, a ne 4?
 
Nije u redu da tako piše. Probaj da obrneš slotove. Imao isti problem, posle zamene slotova sve bilo ok. Dalje od toga nisam istrazivao.
 
Jel ti varijanta Windowsa 64bit? Ili slucajno koristis 32bit... :)
 
Onda je ok. Instaliraj 64bitni win pa se vrati na temu ako i dalje bude problema.
 
Cekaj, moram da uradim potpunu reinstalaciju sistema i da instaliram win 7 64 bit i on da ce sve da bude ok? Uh, dosta zbrke, ako je to tako...
 
In computing, the 3 GB barrier is a limitation of some 32-bit operating systems running on x86 microprocessors. It prevents the operating systems from using more than about 3 GB (3 × 10243 bytes) of main memory (RAM). The exact barrier varies by motherboard and I/O device configuration, particularly the size of video RAM; it may be in the range of 2.75 GB to 3.5 GB. [2] The barrier is not present with a 64-bit processor and 64-bit operating system, or with certain x86 hardware and an operating system such as Linux or certain versions of Windows Server and Mac OS that fully support physical address extension (PAE) mode on x86.

The barrier is caused by a set of interactions between several components, including the operating system.

Izvor wikipedia:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/3_GB_barrier
 
Preinstalirao sam sistem i opet isto...i dalje mi stoji da imam da je 3.0 gb usable? Neko drugo resenje? Dzabe sam preinstalirao sistem :(
 
da li si instalirao 64bit verziju? sta pise kad odes na properties od my computer? nisi rekao koju plocu imas, 945 chipset ne moze da radi sa vise od 3gb, ne podrzava.
 
Sada sam instalirao i win 8.1 i dalje je isto, ali mi je ploca chipset 945, ploca je Gygabite 945, nije mi jasno da chipset ne podrzava vise od 3gb, a na ploci pise da moze da podrzava maximum 4gb ram memorije
 
Sada sam instalirao i win 8.1 i dalje je isto, ali mi je ploca chipset 945, ploca je Gygabite 945, nije mi jasno da chipset ne podrzava vise od 3gb, a na ploci pise da moze da podrzava maximum 4gb ram memorije
Jel' to gledaš u BIOS-u ili u Windowsima ?
Ako je u BIOSU 3 GB onda ga resetuj.
 
lepo sam rekao 945 chipset je ogranicen na 3gb i nista se tu ne moze uraditi nije to do biosa.
 
Samo da potvrdim ovo, 4x1GB, vidi samo 3, svaki štap ponaosob radi ok. Limit je čipset, ne os
 
Promeni plocu za neku sto podrzava tvoj processor...
 
Ne mora da menja ploču. Da li ste uzeli u obzir da čovek možda ima integrisanu grafu i da je deo rama na grafičkoj???

Ako već ima ploču koja podržava DO 4GB onda je to vrlo verovatno mATX ploča (kancelarijska takoreći) i najverovatnije ima integrisanu grafu.
Deljena memorija na grafičkoj?

Pročačkaj po BIOS-u...

Specs sa Gigabyte sajta:


4 DDR II DIMM memory slots (supports up to 4GB memory)
Supports 1.8V DDR II DIMM
Supports dual channel DDR II 667/533/400 DIMM

* Due to standard PC architecture, a certain amount of memory is reserved for system usage and therefore the actual memory size is less than the stated amount.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno