Šta je novo?

Prešao sam sa jednog na drugi sistem , prednosti i mane ...

Ko je rekao da je WP bezgrešan? Ja sam rekao da nikad nisam imao problema sa OneDrive dok sam koristio WP. Nikad, uvek bez greške radio. Sada na Androidu koristim njihovu aplikaciju takođe, bez greške. Šta znači to, da na WP svima radi bez greške? Ne naravno. Ali isto to može da se kaže za bilo koji sistem jer problem može da se desi svuda. Što je najgore u dobrom delu slučajeva se radi o tome da je korisnik nešto zeznuo ali naravno, uvek je kriv sistem a ne on.
 
Jutros aam resetovao telefon na fabricka podesavanja.
OneDrive je proradio. Rekao bih da je brzi, ali nijanse su u pitanju... Ko zna, mozda ga i oprave dok izadje finalna verzija...
 
Jutros aam resetovao telefon na fabricka podesavanja.

OneDrive je proradio. Rekao bih da je brzi, ali nijanse su u pitanju... Ko zna, mozda ga i oprave dok izadje finalna verzija...


Čekaj ti koristiš win 10 insider verziju?
Nije za ovu temu onda to što imaš povremene probleme na beta softveru.
 
Ko je rekao da je WP bezgrešan? Ja sam rekao da nikad nisam imao problema sa OneDrive dok sam koristio WP. Nikad, uvek bez greške radio. Sada na Androidu koristim njihovu aplikaciju takođe, bez greške. Šta znači to, da na WP svima radi bez greške? Ne naravno. Ali isto to može da se kaže za bilo koji sistem jer problem može da se desi svuda. Što je najgore u dobrom delu slučajeva se radi o tome da je korisnik nešto zeznuo ali naravno, uvek je kriv sistem a ne on.
Meni onedrive bolje radi na androidu sad nego dok sam lumiu koristio.
 
A vidiš meni radi isto, tj bez problema je radio i tamo i ovde. I sad je to pokazatelj čega?
 
a) Da je moja lumia imala gremline b) da wp ima gremline
 
Pa ako se vodimo tom logikom koja po meni uopšte nije ispravna, pošto ja nisam imao problema sa time, znači problem sa WP gremlinima je eliminisan, ostaje da ili je sa samim telefonom nešto bilo kako ne treba u šta sumnjam jer je to softverski problem ili si čačkao nešto od podešavanja i time onemogućio normalan rad servisa. Ja sam rekoh koristio 2god L920. I dan danas sam u maltene dnevnom kontaktu sa 625 i 820, nikad ni na jednoj ni najmanji problem sa sinhronizacijama. I to sve opet ne mora ništa da znači.
 
Ne znam kakav problem je mogao da bude što sliku nije hteo da uploaduje. Skoro sve je odradio, ostalo još desetak i tu stane. Prostora na oblaku kolko hoćeš, na telefonu takođe.
 
Ja daljinski to tek ne mogu da znam. Kažem samo da je zbog gomile gluposti to moglo da ne radi kako treba i da je u dobrom delu slučajeva to krivica samog korisnika. Nevezano za sistem. To može da se desi i na WP i na iOS i na Androidu. Zato mislim da su u tom smislu komentari tog tipa besmisleni, kažem opet, nevezano za OS. Da neki servis ili usluga ima problem to bi se masovno pojavljivalo svuda.
 
Elem, nasao sam još jednu bitnu. Predpostavljam da je do drivera ili aplikacije
Naizmenicno sam testirao brzinu pomocu SpeedTest aplikacije na Nexus 4, iPad i Lumia na IKOMu, 40 Mbps paket
Prva dva su postizali rezultat između 35 i 40 , a Lumia između 12 i 18 Mbps. Takođe, pingovi su bili do 20 ms na prva dva, na Lumia su bili uvek iznad 100 ms.
4G nisam mogao da poredim ni sa čim, posto u iPadu nemam 4G SIM karticu, ali pingovi su isto bili mnogo veći na Lumiji.
 
Poslednja izmena:
Тешко да је WP ту крив, сад сам пробао, HTC 8x је ишао до око 49Mbps док је таблет (Андроид који код мене постиже највећу брзину, остали су слабији) повукао 39Mbps. Пакет је 70 али је то небитно. Андроид је био бољи са пингом, 13 према ~20.
 
@Boggy

Ja sam na L1020 i L925 , na istom mestu sa oba telefona merio 32, a kad sam oba pomerio 20cm od tog mesta, merio mi je 46 (MegaBox, telekom), a važno mi je to u PM...
Isto kao što sam na Trgu N. Pašića izmerio (ima u 4G temi) preko 90.. Nego...
Ja bi se radije menjao za 20 download i da imam isto toliko upload... :D
 
Ja daljinski to tek ne mogu da znam. Kažem samo da je zbog gomile gluposti to moglo da ne radi kako treba i da je u dobrom delu slučajeva to krivica samog korisnika. Nevezano za sistem. To može da se desi i na WP i na iOS i na Androidu. Zato mislim da su u tom smislu komentari tog tipa besmisleni, kažem opet, nevezano za OS. Da neki servis ili usluga ima problem to bi se masovno pojavljivalo svuda.
Nije do korisnika sigurno ali nije ni bitno, agree to disagree što se kaže u Americi...
 
Ja nisam ni pričao direktno o tvom slučaju već generalno koja priča bude. WP i njegovi servisi u tom smislu podjednako "loše" rade kao i na druga dva najpopolarnija OS-a.
 
Dopuna utisaka.
Vrlo vjerovatno se vraćam na android.
Negdje sam čitao i to je tačno, većina programa ima zamjenu ali to prosto ne radi kako treba.
Čak i original programi ne rade.
Npr. gmail aplikacija nisam danas mogao vršiti pretragu tj. vrši je ali samo do nekog datuma tipa zadnjih 7 dana ili ne znam koliko, tako da sam išao u browser i od tamo tražio.
A kad sam probao da preko browsera otvorim word dokument, nije išlo, dalo mi je samo preview i tako nisam mogao da kopiram jedan broj, što me dodatno iznerviralo.
Taj gmail na browseru se izgubio kada sam aplikaciju spustio u pozadinu pa ponovo pokrenuo. Morao sam ponovo da se ulogujem.
Užas.

Onda viber nekad završim razgovor i on se prosto zakuca, ne mogu da zovem ponovo.
Nekad ne mogu ni da prekinem. Ne znam zašto. Nebitno, ne radi kako treba.

Dalje, browser IE nije nešto, prosto ne reaguje na dva kratka dodira u smislu zuma. CHrome je to radio puno puno bolje.

Stari nedostaci o kojima sam ranije pisao, tipa google task isl i dalje stoje.

Da nije sve loše, dobre stvari su sve mape. Nikad bolju nisam imao. Ekstremno tačno .
Dobra stvar su programi za kameru, tipa panorama, a sama kamera na Lumia 925 je odlicna.
Metro UI je izuzetan, daleko bolje od koncepta androida ili ios-a, nemam potrebu da kačim svoju ili bilo čiju sliku u pozadini, telefon mi je više poslovna alatka.

Sistem je izuzetno brz, mislim da je podjednako brz i na jeftinim i na skupim modelima što je benefit samo za jeftine modele. Skuplji modeli , za njih se podrazumjeva da su brzi.

Ostale stvari su manje više iste kao kod ostalih premium modela.
 
Meni je upravo na IE najbolji dupli tap. Prosto zavisi od stranice.
 
@kefalo
A. Vrati se, ako nisi zadovoljan, nemoj čekati...
B. Većina programa ima zamenu, ali nisu jednako dobro odrađeni kao na ios-u, recimo viber.. Samo to je do programera...
C.Gmail, ako govorimo o upisanom nalogu, unutar samog wp sistema, potrebno je u podešavanjima odrediti učitavanje, kao i period kad će raditi, vremenski ili onako kako pristiže... Uostalom... Stoji ti na zadnjih 7 dana
D. Viber zna nekad da zeza, ali posle ovog zadnjeg update-a znatno manje... Opet, tu ima milion razloga... Nekad je dovoljno da nekom od dvojice sagovornika bude slabija veza i eto problema... Prisutno je na androidu i ios-u... Korisnik sam i njih. Inače, često pričam sa bratom u EU, kako sa skype, tako sa viberom... Radi mi ok... !
Sa whatsapp-om sam pričao i sa 2G (oba) i to u Srbiji... Radi!
E. Trebao si otvorito word, a onda tri tačke u ćošku i edit... Ili šta ti treba...
F. Google je kriv za to... Veruj mi... Isto kao i za "yutute"!!!
G. Da ne ispadne da jedini ispravljam krive drine, ali se svojski trudim da ukažem na mane i prednosti...

Naravučenje...

U decembru pada i6S (64GB) ili L950 (mozo crveno)... Videću!

Video sam... LUMIA 950! Nek mi se svi smeju... Danas sam sa smehom pokazao zum fotografije u RAW jednoj i6 Plus, stiso mi čovek ruku i rek'o... Pošalji mi... krastavac... na šta... na mail ne mogu... Ima 5 dana da traje 78MB i mora na Gmail... Na BT nije do mene... krastavac... Na kraju... Kita!

Odoh... počeo sam da lupam...
 
Lepo je sve to sa tom novom verzijom Androida , problem je samo što će to iskusiti 10 % korisnika u narednih 6 meseci. Prethodna verzija sistema ima samo 20% posle godinu dana od izlaska . Oni sa najskupljim uređajima a ostali jedino ako kupe neki novi telefon koji izlazi sa instaliranom novom verzijom.

To se može podvesti pod ovaj naslov zašto sam prešao na drugi system. Imao sam 4.1 system na telefonu I nisam mogao da instaliram dosta zanimljivih locscreen aplikacija koje su zahtevale 4.2 + . Evo imam kući Galaxy core koji je ostao na onoj verziji na kojoj je kupljen . Dzaba ona priča o Nexus uređajima kojih nema uopšte kod operatera ...
 
Svaki 4. korisnik ima lollipop sistem - dakle ne svaki peti ;)
Popravlja se to od kitkat-a (4.4.2)...
 
Pa da, ali sporo... Ja sam zato resio da ekspermentisem sa Lumiom.
Kad sam sve sabrao i oduzeo, moj izbor se sveo na:
1.Nexus uredjaje (koje sam koristio godinama i sa kojima sa bio zadovoljan)
2. Lumia uredjaje (sa kojim trenutno eksperimentisem, neslavno do duse)
2. Apple ( na koji cu da predjem p svemu sudeci)
Tim redosledom.
Bas zbog deficita interesovanja da se ubuduce smaram sa upgradeom i updateom uredjaja.
 
Posto sam resio da prezivim mesec dana sa WM, ako ne poludim, za sada razmatram 2 opcije: Nexus 6P ili iPhone 6(s). No, videcu kad istekne ovaj rok, mozda se i zadrzim na WM, ako nesto pozitivno urade gospoda iz MS
 
^ Nexus 6P. Sta ti vredi odlican smartfon kao sto je IP6/s kada ima smesnu bateriju? Aj 6/s plus i moze da prodje ali svejedno, Nexus 6P deluje kao najbolja opcija.
 
Ako se dvoumis izmedju 6p ili 6s bolje ici na 6p. Dobijas generalno bolji telefon za manje pare. Ako sacekas malo mozes da ustedis i 200e. Jel ce do nove god nexus pastina oko 500e a ip 6s nece uci ispod 700e sigurno
 
^ Nexus 6P. Sta ti vredi odlican smartfon kao sto je IP6/s kada ima smesnu bateriju? Aj 6/s plus i moze da prodje ali svejedno, Nexus 6P deluje kao najbolja opcija.

Kako smešna baterija...duplo bolja od 5S.Meni izdržava narodski rečeno 2 dana...da li je to loše?
 
Ako se dvoumis izmedju 6p ili 6s bolje ici na 6p. Dobijas generalno bolji telefon za manje pare. Ako sacekas malo mozes da ustedis i 200e. Jel ce do nove god nexus pastina oko 500e a ip 6s nece uci ispod 700e sigurno

Tako sam i ja mislio...to ima svrhe samo ako se kupuje Android telefon koji će biti korisniku na duže vreme...ovako su bačene pare jer u slučaju prodaje gubi se više nego na iPhone-u
 
Ooo brate opet ti :D pa rekoh 5S je imao bateriju koja je jedva dan izdržavala(makar kod mene)...sad je na 6-ici duplo jača.Znači meni izvuče 2 dana sa 4G i wifi non stop uključenim.
 
Nazad
Vrh Dno